Jak na věc


názvy kapel

Desetivteřinové pecky z bomb Kanyeho Westa

    Každý z nás nemůže být skutečný frontman kapely, namítneš. Jenže pokaždé stojí za to dobře ovládat svůj nástroj, znát možnosti vlastního zvuku, ovládat techniku, posouvat věci dopředu. Frontmanem v tomto smyslu můžeme být všichni.


Gibson SG Special 2019 se snímači P-90

    Ledy se takříkajíc hnuly v roce 1986. Z Kremlu k nám kromě obvyklého mrazu začalo pomalu ale jistě přicházet mírné oteplení v podobě Gorbačovovy perestrojky. Tehdy státní nakladatelství Artia, které vyváželo tuzemskou vážnou i populární hudbu do zahraničí, nabídlo neexistujícímu Žlutému psu natočení desky, která měla být ovšem nazpívána anglicky. To, že ji nabídlo právě dejvickému „jižanovi“, bylo celkem pochopitelné – Hejma jakožto jeden z mála českých rockerů vládl základním bigbítovým jazykem velmi dobře a kulturní bossové na nejvyšších místech byli nuceni připustit, že jeho kapela i přes pro ně naprosto nevyhovující název, to umí vcelku dobře rozbalit, takže možnost případné ostudy zde byla eliminována na minimum. Přesto existoval požadavek aby LP vyšlo pod jeho jménem. A tak Hejma pozval na nahrávání nejen svoje bývalé spoluhráče ze Žlutého psa P. Roškaňuka, J. Martínka, F. Kotvu, A. Smrčku, ale i spoustu dalších, kvalitních hostů – na obalu platně čteme jména jako Petr Ackermann,
    Pod tímto nablblým názvem kapela absolvovala spoustu různých koncertů. Tehdy začal být Žlutý pes populární po celé Praze; když uspořádal několik akcí v pražské Lucerně (většinou s Classic Rock´n´roll Bandem nebo s dalšími), byly všechny totálně vyprodané a kousky jako výše uvedený ploužák „Zůstaň klidná“, crazy vypalovačka „Pro maličkou parádu“, prvnička „Žlutý pes“, jižanské palby „Hlava mapa“ a „Praha je zlatá loď“ nebo bluesovky „Miláčku vrať se“ a „Automobile Blues“ se staly mezi máničkami všeobecně uznávanými hity. Formace v obsazení Ondřej Hejma (voc, harm), Jan Martínek (lg), Petr „Rošky“ Roškaňuk (lg), Jiří „Plech“ Novotný (bg), Franta Kotva (g) a Jiří „Chomáč“ Hrubeš (ds) - alt. Jiří Horálek (ds) prostě vplula do nadoblačných výšin, ovšem velice rychle z nich pak spadla. Začínaly totiž temné roky…


Download to Donate: Tsunami Relief (Japan) (2011)

    Folk-rocková kapela z USA zformovaná okolo písničkáře a skladatele Douga Keitha, vznikla v roce 2000 a vydala zatím dvě řadová alba. Album Tout Est Faktis získalo řadu ocenění na nezávislé scéně a za pozornost stojí především úvodní osmnáctiminutová kompozice We Are The Countries.
    Kapela věnující se synthpopu a indie-rocku vznikla v roce 1980 na Novém Zélandu. Do svého rozpadu v roce 1986 stihla vydat dvě alba, dvě EP a mihnout se na několika kompilacích.


Maella: Čím víc člověk tvoří, tím víc má nápadů

    Signál to byl více než jasný – stran elpíčka nebyl zaznamenán žádný průser a tak progresivnější z obou českých labelů Panton nabídl kapele natočení další desky, tentokrát nazpívané česky a určené pro domácí trh. Takže opět bylo potřeba nějak kapelu stabilizovat a srazit počet členů a hostů na klasickou bigbítovou sestavu s možnou vyhlídkou příležitostného koncertování. Po několikatýdenním zkoušení u Kulicha v Dobřichovicích se tedy ve studiu na začátku roku 1988 sešla nově zformovaná skupina Žlutý pes: Ondřej Hejma (voc, harm), Petr „Rošky“ Roškaňuk (lg, ex-Marsyas, ex-Framus 5), Jan Martínek (lg), Petr „Kulich“ Pokorný (lg, ex-Etc…, ex-Framus 5, ex-Marsyas), Jiří Veselý (bg), Klaudius Kryšpín (ds, zároveň Výběr a Stromboli) se spoustou hostů, s kterými se ovšem při koncertní prezentaci moc nepočítalo. Jenomže ihned po nahrání eponymního alba odešel J. Martínek, který se začal věnovat práci ve zpravodajství ČST. A tak na jeho místo nastoupil kytarista Zdeněk Juračka (naposledy ex-Tango
    Máte rádi ženské vokály? Tohle je potom článek přesně pro vás. A hledáte něco nového, nějaký nový sound? I potom budete spokojeni. Bez holek by byla v hudbě zkrátka pěkná nuda. Jen si poslechněte, jak to dopadne, když skládá či hraje hudbu žena podpořená kapelou.
    Francouzský folkový hudebník Morgan Caris, ukrývající se za tímto názvem, natočil s pomocí několika hostů v roce 2006 své debutové album Hapless. Sám svůj styl označuje jako folk-noir a jedná se především o velmi neobvyklé, niterné písně, plné hudebních i textových zvratů a překvapení.


Nejlepší klipy od kapely Linkin Park

    Během roku 1979 (v lednu ´79 úplně první koncert – U Zábranských) se kapela zkonsolidovala na šestici Hlas, Hejma, Smrčka, Martínek, Roškaňuk, Lázníček a došlo také k psaní autorských písniček, z nichž jedna dala souboru i název - Žlutý pes. Zde je ovšem nutné podotknout, že některé „psí“ písničky vznikly ještě v době působení akustického dua Hejma & Hlas. Ivan Hlas hovoří o inspiraci k názvu kapely v seriálu Bigbít: „Ty písničky jsme psali tak, že jsme koupili pivo, každej zalez do jinýho pokoje a koukal z vokna, protože každá písnička, ta americká, začíná ´podívám se z vokna´. Ondřej tenkrát přines nějakou muziku, ale furt nás nic nenapadalo. A koukali jsme dál a tam najednou běžel takovej ten žlutej cikánskej pes.“ Druhou možnou inspirací názvu je i jedna lehce bluesová detektivka George Simenona (s jeho kmenovým pátračem inspektorem Maigretem), která má „žlutého psa“ v názvu.
    - Fotografie + záběr na kapelu ve filmu Praha Kaput Regni (1981, režie Petr Nikolajev), krátké záběry na 8mm filmu z festivalu v Moravských píscích (1981, vlastní Vlastimil „Aťa“ Procházka), ještě jednou němý 8mm film z Moravských písků (1981, vlastní Jaroslav Těsnohlídek), krátký záběr ŽP na němém 8mm filmu během „Hanspaulských hudebních dní“ (snad 1982, vlastní Č. Huňát), TV- klipy „Zůstaň klidná“ (1982), „Televize“ (1982), krátký záběr na němém 8mm filmu snad z koncertu v Lucerně (asi 1982, vlastní Zdeněk Zerzáň) TV-klip „Ať je to rychle“ (1988), video záběry na O. Hejmu na Rockfestu ´88 (1988, vlastní Tomáš Kočiš), „Koncert pro všechny slušný lidi“ (1989, Žlutý pes píseň „Satisfaction“, Hejma pak se Stromboli a Kocábem zpívá „Také Me To L.A.“ )
    Premiéru znovuobrozeného „Psa“ v dubnu 1989 viděla opět narvaná Lucerna. A o pár měsíců později Žlutý pes ještě povolal do zbraně dalšího starého známého, navrátilce z Tanga Frantu Kotvu.


Nad Tatrou sa blýskalo v roku 2018

    Kdo maže, ten jede. A pokud máš za ušima, jsi dva kroky napřed. Stačí jen trochu chtít. Mít nadhled. Povznést se. Nebát se. Kvalitní hudební nástroje máš dnes na dosah...
    Švédské indie-popové duo vzniklo v roce 2003 a hned rok na to uveřejnilo dvě své písně na internetu, kde se jim dostalo velmi vřelého přijetí. Po uveřejnění rozhovoru v časopise Sonic dostala kapela nabídku k natáčení a po dvou EP nakonec v roce 2005 vyšla debutová deska s prozaickým pojmenováním #3. Píseň Rent A Wreck se jednu dobu objevovala i v reklamě na zmrzlinu.
    Další průser přišel v roce 1984, kdy bubeník Jiří „Chomáč“ Hrubeš, naštvaný z totálního zákazu Pražského výběru (Pes sice s potížemi ale přesto občas koncertoval) emigroval do Londýna za svými přáteli ze skupiny Heval Janou Kratochvílovou a Pavlem Trnavským. Tehdy kapela prožívala svoje nejhorší období – nebyly kšefty a ani chuť do zkoušení nových věcí, a tak to hoši zabalili.


Cort X500 OPTG: trumfové eso v rukávu

     Během roku 1989 kapela odehrála jen několik „bombastických“ koncertů, ale ten skutečný návrat se odehrál až po roce 1989. V devadesátých letech se totiž Žlutý pes zařadil mezi nejpopulárnější české kapely a společně se stylově odlišnými spolky Lucie, Tři sestry, Yo Yo Band a Mňága a Žďorp platil za značku, které svoje desky v rocku prodá nejlépe. Mnozí fanoušci a hudební publicisté sice „psu“ oprávněně vyčítali silný příklon ke komerci, jenomže taková už byla doba. Ona stylizace do „jižanství“ v hudbě souboru byla slyšet stále méně, ale Žlutý pes (potažmo Hejma) se tak vlastně vracel ke kořenům toho, proč tehdy v osmasedmdesátém roce vznikl – k obyčejným rockovým písničkám.
    V březnu 1983 se objevil v bolševickém týdeníku „Tribuna“ známý paličský článek o pražských amatérských kapelách „Nová vlna se starým obsahem“. Žlutý pes, ačkoliv neměl s novou vlnou vůbec nic společného, se tam (kvůli svému názvu – O HZSOH stejně všichni mluvili jako o Žlutém psu) octl ve společnosti Pražského výběru, Jasné Páky, Letadla a Bronzu (sic!) a to byl pro tehdejší kulturní potentáty dobrý důvod na vzetí do klatby. Soubor se stačil mihnout se svými dvěma natočenými písničkami v televizi (pořady TKM a Videodisco), ale mezi různými pořadateli a vedoucími kulturních domů či center se začalo pomalu šuškat, že nechat vystoupit tuto kapelu pro ně znamená udělat si černý puntík „tam nahoře“.
    Americká zpěvačka a skladatelka s italskými kořeny Laura Pergolizzi, známá jako LP, se v roce 2019 znovu vrátí do České republiky, aby představila nástupce veleúspěšné desky "Lost on You". Ten dostal název "Heart To Mouth" a LP na něm potvrdila svůj příklon k power popu.


Fuzz/octaver Wampler Fuzztration

    Hudebně se jednalo o vyloženě americkou muziku, však si také kapela dala už na 8. PJD, kam byla Jazzovou sekcí pozvána, do podnázvu vše vysvětlující sousloví „Blues and Boogie Incorporation“. Kapela na amatérské poměry celkem dost koncertovala (stará známá místa - Dopravní podniky, Rokoska, Strahovské koleje, R-club, Žofín), a pomalu si začínala získávat respekt.
    Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.
    Znáte sami nějaké další kapely s neobvyklými názvy? Ani v českých hudebních vodách není o podivné názvy nouze. Podělte se o ně s námi na našem Facebooku.


OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

    Ondřej Hejma předtím působil jako „mejdanový“ hráč na foukací harmoniku a poprvé se objevil „na scéně“ někdy kolem roku 1971 v hanspaulské bluesové legendě Žízeň, v níž se potkal s mladým písničkářem Ivanem Hlasem. Pak někdy v roce 1974 přestoupil do soulového kvartetu bratří Tesaříkových Yo Yo Band, ale jelikož všichni byli vlastně jednou hanspaulskou bandou, byl ve stálém kontaktu s Hlasem, takže spolu občas vystupovali jako folkové duo. Už ve striktně bluesové Žízni začaly vznikat první autorské písničky a v psaní se pokračovalo i během této „akustické“ spolupráce. Dokonce došlo k natočení několika kousků v rozhlase. Hejma v té době proslul i jako cestovatel – už před cestou do Ameriky s kamarádem Štefanem Rybárem autostopem navštívili Nepál.
    Americké trio věnující se akustické folkové hudbě s vlivy country a world music, vzniklo v roce 2005. Do dnešního dne má na kontě dvě vynikající alba The Accident That Led Me To The World a The Island Gospel. Zejména debutové album je hodně komorní, víceméně koncepční a vypráví poutavý příběh chlapce, který se dobrovolně plaví na osamělý ostrov.


Zásadní události na české hudební scéně v roce 2018

    V srpnu 1978 po návratu z USA se tedy v centru hanspaulského hudebního dění, v Houtyši, sešel právě s Hlasem a společně začali shánět další spoluhráče. Jako prvního oslovili baskytaristu Tondu Smrčku tehdy končícího v art rockovém Abraxasu, jelikož o něm bylo známo, že blues miluje a hlavně zná v Praze skoro každého, kdo ho hraje. Což jsou slušné dispozice k tomu dát dohromady solidní band. Jako první Smrčka přivedl do vznikajícího souboru onu „ruzyňskou kytarovou sekci“ – Jana Martínka (ex-Slamník) a mladého teenagera Petra „Rošky“ Roškaňuka (ex-Jazz Prask Rock). V této ranné sestavě se také objevil bubeník Venca Lázníček, u nějž kapela také začala zkoušet. Určitou dobu měl band jen takový jamově-seznamovací charakter, takže si občas přišli zahrát třeba saxofonista Eda Kuhn (mj. také ex-Žízeň), pianista a zpěvák Jiří „Šlupka“ Svěrák (ex-Elevace), klávesista Dan Fikejz (Combo FH) nebo kytarista Hugo Kohl (zároveň Hugo Band). Na jedné zkoušce se objevil dokonce i bývalý „plastik“ Jiří Š
    Americké trio pohybující se v oblasti hardcore, ovšem s výrazným zvukem Hammondek, bylo založeno v roce 1999. Pod svým extradlouhým názvem ovšem vydalo pouze jediné EP, po němž došlo ke zkrácení názvu na přeci jen střídmější Powers Of Darkness.
    Hejma se začal věnovat svému původnímu povolání novináře a překladatele (angličtina a čínština), přičemž jeho hlas mohli slyšet hlavně nadšenci vlastnící první videa – daboval totiž valnou většinu z amerických filmů, u nás tehdy silně nedostatkového zboží. Kotva s Jiřím „Plechem“ Novotným přešli do Imrichova Tanga, Jirka Horálek, jak již bylo řečeno, delší čas bubnoval paralelně s jižanskou Pumpou, poté nastoupil k Ivanu Hlasovi do jeho nové formace Nahlas. A ruzyňská kytarová sekce? Jan Martínek přestoupil na krátký čas k Smrčkovi do mlado-boleslavsko-pražské skupiny Blues Union a „Rošky“ Roškaňuk začal smažit kytaru v Prokopově Framus 5 (1985-1987).


Poslední komentáře – Linkin Park

    Skupina si v této obměněné sestavě zahrála na různých akcích, včetně slavného festivalu v Moravských píscích v létě 1981, kde se opět objevil, ovšem jen jako záskok za „Plecha“, z vojny se vrátivší Tonda Smrčka. Byl pak trošku zhrzený, že s ním kapela dál už nepočítala a toto jediné vystoupení brala jenom jako jakousi „historickou anomálii“. Po další vyloženě jednorázové záležitosti, jíž bylo vytvoření studiové kapely pro hudební podklad singlu Yo Yo Bandu, se Smrčka ještě toho roku spojil s kytaristou Michalem Němečkem a založili spolu další southern rock partu Pumpa. Ale zpět k psovitým šelmám. V jedenaosmdesátém se přihodila pro amatérskou kapelu celkem neuvěřitelná věc - Žlutý pes natočil v karlínském studiu A dvě písničky „Zůstaň klidná“ a „Televize“. Lze to ale celkem lehce vysvětlit. Byla to totiž hlavně kompenzace za to, že Hejma udělal anglické texty pro Hannigovy kraviny, které s jeho kapelou Maximum zpíval „zpívající bubeník“ Vávra.
    Máte pocit, že vaše kapela disponuje podivným názvem, který chápete jen vy? Nebo zrovna hledáte inspiraci pro název vaší nové kapely? Názvy kapel z následujícího výčtu by vás rozhodně mohly inspirovat. Nebo je přece jen lepší se jmenovat normálně a zapamatovatelně?
    26. 8. 2016 17:30 Máme tu další pátek a s ním tradiční karaoke. Tentokráte Zelená od Tří sester následovaná hity A Light That Never Comes od Linkin Park, Electric Eye od Judas Priest, The Wolf I Feed od Napalm Death a jako poslední hit A Small Victory od Faith No More. Troufnete si na některou z písní?... více


Zazpívejte si i dnes vaše oblíbené karaoke!

    Britská skupina, pojmenovaná podle stejnojmenné knihy George Dangerfielda z roku 1935, se žánrově pohybuje na pomezí folku, rocku a indie. Založena byla v roce 2005 a ze začátku byli často označováni jako noví Pixies. Na svém debutovém mini-albu Forward March! ale kapela přeci jen trochu pohnula stylovým kormidlem, které ji zmíněné nálepky zbavilo, album se dočkalo mnoha ocenění a hovořilo se o něm v samých superlativech. Stejně vřelého přijetí se dostalo i prvnímu regulérnímu albu Drown Your Heart Again z roku 2010.
    Kapela tehdy zkoušela v domečku na Zvoničce u „Plechova“ dědečka, který se později stal (tedy ten domeček) centrální zkušebnou mnoha známých kapel - např. Hevalu nebo Jasné Páky. Potřeba rozšířit kytarovou sekci vedla Hejmu k angažování dalšího hráče a tak se někdy na konci roku 1981 v „psovi“ octl význačný bránický player Franta Kotva (ex-Markýz John, ex-Variace), jehož koncertní premiérou bylo vystoupení na festivalu v Lipnici nad Sázavou (1982). A aby všem změnám v sestavě nebyl konec, Hejma jako druhého bubeníka k Hrubešovi nasadil dejvického Jiřího Horálka (zároveň Pumpa). To mělo vcelku rozumné důvody; souhrou dvou bubeníků se posílila a ztvrdila rytmika a navíc – jelikož Pražský výběr, ve kterém Hrubeš už nějakou dobu hrál, v té době spěl nezadržitelně k vrcholu (z kterého byl ovšem později Mocí násilně shozen) a často vystupoval, Chomáč občas nestíhal „psí“ koncerty.


Top 10 (prozatím) malých kapel, kterým vládnou ženy

    1. 8. 2017 10:29 Dnešních Top 5 klipů je věnováno americké rockové kapele Linkin Park, která působila na hudební scéně od roku 1996. Po smrti hlavního zpěváka kapely Chestera Benningtona, je budoucnost kapely zatím nejistá a tak nezbývá, než zavzpomínat prostřednictvím vybraných klipů.... více


Hetfieldův LTD Snakebyte SE Baritone

    Nápad založit kapelu, která by se prezentovala bluesovým bigbítem či jižanským rockem, navštívil překladatele (angličtina, čínština) a novináře Ondřeje Hejmu v létě 1978, když se poflakoval po USA. V jednom domě na Murietta Ave. v losangeleské čtvrti Van Nyus tehdy jeho kamarádi smotali jointa a vyhulili ho při poslechu nových stounů. A zkouřenému Ondřejovi to najednou sepnulo. V seriálu Bigbít o tom říká: „Já jsem se v sedmdesátým osmým dostal do Ameriky, což byla obrovská pohoda, prostě tři měsíce najednou opravdu někde jinde, doslova jako na Marsu, a tam se dostavujou ty euforický stavy. Takže: tehdá vyšly zrovna ´Some Girls´ od Rolling Stones, a já si zřetelně vzpomínám, jak v Los Angeles ležím na zádech na nějakým spartakiádním lehátku a říkám si – doprdele, tohle přeci umím taky! Klasická euforie, naprostá ztráta smyslu pro realitu. Nicméně tohle přesvědčení jsem si v sobě zachoval i ve stavu střízlivým a když jsem se vrátil, tak jsem na tom začal usilovně pracovat a vzniknul Žlu
    16. 12. 2016 16:43 Dnešní pestrý výběr karaoke hitů vám nabízí písně od zahraničních interpretů jakými jsou Flo Rida, ZZ Top, S Club 7, Linkin Park. Pro ty z vás, kteří máte raději českou muziku jsme připravili píseň Aida od Tří sester, díky které můžete zaperlit jako Lou Fanánek Hagen.... více


Karaoke pro zlepšení páteční nálady!

    Nicméně o rok později, vzápětí po legendárním letním soustředění u Jardy Havlíka v Jindřichově Hradci, přišla celkem citelná ztráta – během podzimu 1980 byl Tonda Smrčka nucen odejít na vojnu, takže se okamžitě hledala náhrada. A tak do Žlutého psa zamířil bývalý „expanzák“ a tehdy zároveň baskytarista Kratochvílové bandu Heval Jiří „Plech“ Novotný. A protože o pár měsíců nato skončil i Lázníček, objevil se na místě bubeníka další excelentní instrumentalista – Jiří „Chomáč“ Hrubeš. Zatím nikoliv ještě jako člen novovlnného Pražského výběru (ten se teprve klubal na svět), ale jako bývalý příslušník Expanze a „Gek“ všech „Čukových“, tedy Pavlíčkových aktivit ať už s Janou Koubkovou nebo s Mahagonem. A aby nebyl všem změnám konec - i Ivan Hlas se začal cítit jaksi upozaděný a přemýšlel o tom, že si založí svůj vlastní soubor. Žlutý pes totiž až příliš jednoznačně mířil do prérie elektrického blues a jižanského rocku a jemu byly bližší spíše jednoduché písničky, oblečené v nepříliš tvrdém


ITunes Festival: London 2011 - EP (2011)

    Už někdy v hloubi roku 1981 také začaly opruzy s názvy. Známý pražský estébácký gaulajtr přes kulturu František Trojan nebyl spokojen s výrazem Žlutý pes – zřejmě si kapelu spojoval s nenáviděnou Jazzovou sekcí, na jejíž akcích formace hodně vystupovala. Hejma to komentuje v seriálu Bigbít: „Tak jsme si řekli – dobře, změníme název. Tehdá jsme poslouchali ty texaský partičky jako Molly Hatchett – čili ta sekyrka v názvu, fajn, Indiány máme rádi, uděláme Tomahawk, to bude vono. Jenomže smůla: tehdy v Západním Německu rozmístili rakety středního doletu Tomahawk, takže i když to z naší strany bylo míněný úplně jinak, mělo to velice krátký trvání – tak rok.“ A tak bylo na Trojanově podřízeném Vladimíru „Vovo“ Langerovi aby Hejmu přesvědčil o názvu jiném. A protože Hejma chtěl kapelu zachránit, napadlo ho, že vymyslí tak superblbý oficiální název, že nebude vadit ani tomu „nekovanějšímu“ ze všech rudých – na plakátech se tehdy objevilo Hudebně zábavná skupina Ondřeje Hejmy, ale nejen zasvěc
    Asi nejbizarnější název z našeho výčtu, který je kombinací několika lékařských termínů a nemocí, si za svůj vyvolený vybrala mexická death-grindová kapela v roce 1999. Do současnosti tato smečka vydala šest alb, z nichž nejzajímavější název má split z roku 2010: Gastroduodenalulcerfollicularadenoma Fuliminanthepatitishydrocefacialspammyxomatosis. A bez zajímavosti nejsou ani přezdívky některých členů tohoto seskupení, jako např. Ginecológo Necrolamedor Clitoral či Proctólogo Destructor de Esfínteres. Povinný poslech pro všechny studenty medicíny či patology. Ostatně teď v dubnu hráli dokonce i u nás.
    Záleží nám na naší hudební scéně a podporujeme ji. Frontman Tě chce inspirovat. Dodávat Ti sebevědomí. Pobavit Tě. Rozvíjet Tvé myšlení. Povzbudit Tě k hraní...


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

    Indie-popová kapela z USA, založená v roce 1999 a dodnes aktivní. Na kontě má již sedm dlouhohrajících alb a rovněž se objevila na několika kompilacích zasvěcených tomuto žánru. Ve svém žánru je tato kapela velmi uznávaná a jako perličku lze uvést její památný koncert v roce 2007 v Moskvě, konaný pouhé tři měsíce po smrti Borise Jelcina, kterého si vetkla do svého názvu.
    Čtveřice muzikantů ukrývající se pod tímto názvem se věnovala stylu post-rock a dala se dohromady v USA v roce 1999. I přes jepičí život této partičky, který trval pouze do roku 2002 stihla vydat dvě řadová alba a některé její skladby se pravidelně objevují na nejrůznějších žánrových kompilacích.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00