Jak na věc


nástup na mateřskou dovolenou

Majitel šikanoval nájemníky, vězení se vyhýbá. Soud vydal zatykač

    Právní stránka vašeho dilematu je poměrně jednoduchá. V pracovní smlouvě máte sjednánu zkušební dobu, které umožňuje zaměstnanci i zaměstnavateli ukončit pracovní poměr v tomto období prakticky ihned.
    Druhou variantou adaptace je stav, kdy pracovník přijde do zaměstnání, je přijat svým nadřízeným, který ho provede po firmě, představí ho nejen kolegům na pracovišti, ale i ostatním zaměstnancům, se kterým nový pracovní přijde do styku. Nadřízený nového pracovníka by měl také určit harmonogram adaptace - časový plán, který definuje jakým způsobem bude probíhat zaškolení pracovníka, nadřízený dále určí tzv. garanta adaptace nového pracovníka. Garantem by měl být kolega, který pomůže pracovníkovi nejen při seznamování s prostředím firmy, ale i s výkonem pracovních povinností (ukáže, jak a co dělat). Nadřízený by se měl v zaškolovacím období věnovat novému pracovníkovi více než je běžné u jiných jeho podřízených.


Nástup do práce a jiná pracovní nabídka

    V případě, že jsem již učinil rozhodnutí a jste si jist, že nastoupíte do jiného zaměstnání, tak by bylo velmi nesolidní zůstávat u současného zaměstnavatele. V tomto zaměstnání se novou práci učíte, firma do Vás investuje čas i peníze, které budou prokazatelně vynaloženy zbytečně. Nejjednodušší cestou je oznámit Vaše rozhodnutí současnému zaměstnavateli a domluvit se s ním, jak je nejlepší oboustranně vyřešit stávající situaci. Možná zaměstnavatel bude mít představu, že pro něj bude lepší, abyste pracoval do konce měsíce nebo skončil ihned. A podle toho se podřídit situaci.
    Čtyřiatřicetiletý Jakub Smolík, který dlouhodobě šikanoval nájemníky svého domu, nenastoupil do vězení. Za mřížemi měl strávit tři roky. Před spravedlností se ale skrývá. Soudkyně na něj proto teď vydala zatykač.
    Ve čtvrtek odpoledne velká část Čechů sledovala, zda nastoupí do vězení lobbista a blízký přítel expremiéra Mirka Topolánka Marek Dalík. Co se ale dělo, když za Dalíkem zapadly dveře ruzyňské věznice?
    Bývalý strážník městské policie Pavel Koblížek dnes podle policistů nastoupil do výkonu trestu na patnáct let. Muž před čtyřmi lety zastřelil ve Vysokém Mýtě jednoho muže a druhého těžce zranil. Bylo to den před silvestrem roku 2014.
    Bývalý ředitel brněnských strážníků Jaroslav Přikryl je ve vězení. Několik měsíců se tomu vyhýbal, když tvrdil, že je nemocný. Po několika odkladech nástupu trestu právě kvůli zdravotnímu stavu však soud rozhodl, že nic nebrání jeho převozu z nemocnice.


Řidič po zběsilé honičce utekl do polí, před vrtulníkem neměl šanci!

    Bývalý lobbista Marek Dalík by se měl začít chystat k návratu za mříže. Pražský městský soud ho vyzval k nástupu pětiletého trestu, který dostal za pokus o podvod. Ve vězení už strávil skoro osm měsíců, letos na jaře ale Nejvyšší soud nařídil nové projednání případu, a Dalík se tak dostal na svobodu.
    Lobbista Marek Dalík by měl nastoupit do vězení nejpozději 1. září. V pražské Ruzyni si má odpykat čtyřletý trest za kauzu související s nákupem obrněnců pandur. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci.
    Celé Česko nedávno s napětím sledovalo, zda se odsouzený lobbista Marek Dalík vrátí do ČR včas, aby stihnul nastoupit do vězení. Co ale dělal v zahraničí jen pár hodin předtím?
    Lobbista Roman Janoušek měl být od neděle opět ve vězení, aby pokračoval ve výkonu trestu za dopravní nehodu, která se stala před pěti lety. Za mřížemi ale neskončil. Důvodem jsou údajně zdravotní potíže. Soudy se navíc neshodují v tom, kdo ho má zpátky do věznice poslat.


Hudební zahájení adventu v Krásném Dvoře

    Školení, které máte absolvovat celý příští týden, by bylo další zbytečným a pravděpodobně ne zanedbatelným výdejem na straně zaměstnavatele a to je myslím jasný argument, proč tento vzdělávací program neabsolvovat nebo se se zaměstnavatelem domluvit, že jej absolvujete na vlastní náklady. Na Vaši otázku do poradny práce a zaměstnání odpověděli konzultanti personální agentury Aditus
    Patříte mezi ty, které trápí bolesti zad způsobené prosezenými hodinami za pracovním stolem? Řešení je snadné, pořiďte si správnou židli, která Vás bolestí zad zbaví.
    Jen pár minut zbývalo do lhůty, kdy měl lobbista Marek Dalík na to, aby nastoupil do ruzyňské věznice. V 15:40 nastoupil ve věznici Ruzyně k odpykání pětiletého trestu za případ související s nákupem pandurů.
    Policisté hned ze dvou krajů se zapojili do nočního pronásledování osobního auta. Zfetovaný řidič ujížděl hlídkám z Královéhradecka, odkud přejel do Středočeského kraje. Z auta blízko Rašovic utekl a schoval se v poli. Vypátral ho až přivolaný policejní vrtulník.


Předčasný nástup do ZŠ a potvrzení z PPP

    Po zvládnutí všech úskalí výběrového řízení a po podpisu pracovní smlouvy přichází den nástupu do zaměstnání. Jak vypadá první den a první dny pracovníka na pracovišti, záleží více na firmě než na pracovníkovi. Postup adaptace (zaškolení) pracovníka může mít dvě základní varianty. První a nejhorší variantou je stav, kdy pracovník přijde první den do zaměstnání, hned je u veden na pracoviště a hned začíná vykonávat svou práci. V tom okamžiku je pracovník velmi zmaten, protože nedostal žádné instrukce, nebyl seznámen s kolegy ani prací samotnou, nezná standardní postupy a firma přesto očekává, že bude kvalitně pracovat. Tento stav vede většinou k rozčarování na obou stranách a pracovník podává výpověď ve zkušební době.
    Nastoupil jsem do nového zaměstnání po půl roce hledání nové práce. Dva dny po nástupu do této práce jsem dostal nabídku od jiného zaměstnavatele, která je mnohem výhodnější z hlediska financí a náplň práce se mi také líbí více než u stávající firmy.
    Mám tříměsíční zkušební lhůtu a příští týden mě chce firma vyslat na týden na drahé školení. Jsem již rozhodnut přijmout atraktivní nabídku. Ale nástup je až příští měsíc a já nevím, jak se zachovat. Jet na školení u stávající firmy by si mi velmi líbilo, ale přijde mi to nesolidní, když asi odejdu.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00