Jak na věc


nástup habsburků na český trůn

Děti usednou do lavic, lobbista Marek Dalík jde 1. září za katr

    Jen pár minut zbývalo do lhůty, kdy měl lobbista Marek Dalík na to, aby nastoupil do ruzyňské věznice. V 15:40 nastoupil ve věznici Ruzyně k odpykání pětiletého trestu za případ související s nákupem pandurů.
    Čtyřiatřicetiletý Jakub Smolík, který dlouhodobě šikanoval nájemníky svého domu, nenastoupil do vězení. Za mřížemi měl strávit tři roky. Před spravedlností se ale skrývá. Soudkyně na něj proto teď vydala zatykač.
    Bývalý lobbista Marek Dalík by se měl začít chystat k návratu za mříže. Pražský městský soud ho vyzval k nástupu pětiletého trestu, který dostal za pokus o podvod. Ve vězení už strávil skoro osm měsíců, letos na jaře ale Nejvyšší soud nařídil nové projednání případu, a Dalík se tak dostal na svobodu.
    Bývalý strážník městské policie Pavel Koblížek dnes podle policistů nastoupil do výkonu trestu na patnáct let. Muž před čtyřmi lety zastřelil ve Vysokém Mýtě jednoho muže a druhého těžce zranil. Bylo to den před silvestrem roku 2014.


Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

    Lobbista Roman Janoušek měl být od neděle opět ve vězení, aby pokračoval ve výkonu trestu za dopravní nehodu, která se stala před pěti lety. Za mřížemi ale neskončil. Důvodem jsou údajně zdravotní potíže. Soudy se navíc neshodují v tom, kdo ho má zpátky do věznice poslat.
    Ve čtvrtek odpoledne velká část Čechů sledovala, zda nastoupí do vězení lobbista a blízký přítel expremiéra Mirka Topolánka Marek Dalík. Co se ale dělo, když za Dalíkem zapadly dveře ruzyňské věznice?
    Policisté hned ze dvou krajů se zapojili do nočního pronásledování osobního auta. Zfetovaný řidič ujížděl hlídkám z Královéhradecka, odkud přejel do Středočeského kraje. Z auta blízko Rašovic utekl a schoval se v poli. Vypátral ho až přivolaný policejní vrtulník.
    Bývalý ředitel brněnských strážníků Jaroslav Přikryl je ve vězení. Několik měsíců se tomu vyhýbal, když tvrdil, že je nemocný. Po několika odkladech nástupu trestu právě kvůli zdravotnímu stavu však soud rozhodl, že nic nebrání jeho převozu z nemocnice.
    Celé Česko nedávno s napětím sledovalo, zda se odsouzený lobbista Marek Dalík vrátí do ČR včas, aby stihnul nastoupit do vězení. Co ale dělal v zahraničí jen pár hodin předtím?


Dalík nastoupil do vězení! Do konce lhůty mu zbývalo 20 minut

    Lobbista Marek Dalík by měl nastoupit do vězení nejpozději 1. září. V pražské Ruzyni si má odpykat čtyřletý trest za kauzu související s nákupem obrněnců pandur. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00