Jak na věc


náchodská nemocnice galerie novorozenců

Vedení hradeckého kraje se potýká se zdravotnictvím a školami

    Oblastní nemocnice Náchod a. s. získala pro svá oddělení dotace na nákup nových moderních přístrojů. Ty doplní či zcela nahradí ty stávající. Nové modernější přístroje získala náchodská nemocnice pro svá oddělení, např. endoskopické, gynekologicko-porodnické, interní, chirurgické, ortopedické, rehabilitační nebo ARO. Celkový objem investice činí cca 147 milionů korun a nemocnice díky dotaci z IROP zaplatí pouze zhruba 22 milionů. Většina přístrojů již slouží pacientům. V příštím roce se dočká také magnetické rezonance, kterou zaplatí Královéhradec­ký kraj.
    Nové ultrazvuky za 23 milionů tak již může používat například endoskopie, gynekologie, interna nebo broumovská nemocnice. RDG oddělení získalo tři takové přístroje. Zcela nově je za 18,3 milionů také vybavena rehabilitace, která získala například nové motodlahy, robotické a senzomotorické rehabilitační systémy, antigravitační trenažér chůze, terapeutický laser, přístroj pro elektroléčbu, vanu a lázně a další vybavení, které nyní slouží v nově vybudovaných ambulantních prostorách. „Vysoutěžena je také většina přístrojů pro endoskopii, na jejichž dodání nyní čekáme. Jde například o laparoskopické sestavy, lasery, endoskopickou věž, videokolonoskop a videogastroskop pro gastroenterologii či artroskopickou sestavu pro ortopedii. Celkem za zhruba 63,3 milionů korun,“ doplňuje Miroslav Bůžek. Vysoutěženy jsou také rentgenové přístroje za 42,5 milionů, jako jsou např. stacionární i mobilní skiagrafický rentgen a C-rameno.


Kraj otevře nabídky na stavbu nemocnice Náchod za 1,4 mld. Kč

    Modernizace přístrojového vybavení náchodské nemocnice ale pokračuje i mimo evropské dotace. V příštím roce se dočká magnetické rezonance, která v Náchodě dosud chyběla a kterou bude financovat Královéhradecký kraj. „V současné době probíhá hodnocení nabídek veřejné zakázky za zhruba 35 milionů korun. Pro umístění přístroje na radiodiagnostickém oddělení budou potřeba i drobné stavební úpravy v pavilonu D, které jsou její součástí. Věřím, že se na jaře začne s úpravami a pacienti budou již brzy moci využívat tohoto typu vyšetření i v Náchodě,“ doplňuje informaci náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Ing. Aleš Cabicar.
    V rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) vyhlášeného Ministerstvem pro místní rozvoj požádala v průběhu roku 2017 ON Náchod a. s. o dotace na pořízení nových přístrojů, které si vyžádala jednotlivá oddělení nemocnic spadajících pod ON Náchod a. s. „Žádosti, ve kterých jsme uspěli, byly rozděleny na čtyři oblasti – pořízení ultrazvukových, rentgenových, endoskopických a rehabilitačních přístrojů a zařízení. Po schválení dotací jsme postupně vypsali výběrová řízení na dodavatele a přístroje jsou průběžně dodávány na daná oddělení,“ uvádí k postupu technický náměstek ON Náchod a. s. Miroslav Bůžek.
    Pro nemocnici v Rychnově nad Kněžnou byla podána na IROP samostatná žádost na nákup přístrojového vybavení do plánované nové výstavby urgentního příjmu v hodnotě cca 31,7 mil. Kč. V tomto případě ale dotace získána bohužel nebyla.


Hradecký kraj dá na vybavení náchodské nemocnice 300 mil. Kč

    V letním období si můžete vybrat z mnoha turistických a cyklo tras, které jsou rozděleny podle stupně náročnosti. Kromě krásných túr po hřebenech, třeba s využitím lanovky na Sněžku, nejvyšší hory v České republice, je možné zajistit pro větší i malé skupiny dopravu do zajímavých míst za památkami východočeského kraje (Kuks, Safari Dvůr Králové, Adršpach, Ratibořice, Náchod, Hronov, Opočno...) či do Prahy.
    Hosté se mohou stravovat přímo v objektu, kde bude k dispozici vždy plná penze. Pro školní výlety děláme i svačinky.
    Černá hora, Janské Lázně, Černohorská rašeliniště, Pec pod Sněžkou, Svoboda nad úpou, Mladé Buky, Strážné, Trutnov, Studniční hora, Sněžka, Čertova louka, Labská přehrada, Špindlerův Mlýn, Kozí hřbety, Medvědín, Mužské kameny
    Ubytovat se můžete ve 2 - 4 lůžkových pokojích. Některé pokoje mají vlastní sociální zařízení, některé pokoje mají společné sociální zařízení na chodbě.
    V zimním období, které v tomto vysokohorském prostředí trvá od poloviny listopadu do konce dubna vždy s dostatkem sněhové pokrývky, je penzion svou hřebenovou polohou předurčen pro ideální sjezdové lyžování a využití běžkařských tratí. Upravené běžkařské tratě probíhají přímo u penzionu a vlní se po nejatraktivnějších místech Krkonoš,. kde se otevírají překrásné scenérie. Areál SKI Pec s moderními vleky je dostupný do deseti minut (např. Zahrádky, Smrk).


Rekonstrukce náchodské nemocnice by mohla začít v únoru

    © 2018 Bursík & Grafnetter, advokátní kancelář sdružení pod IČ: 69181560, č. ČAK 09822. Využíváme zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno. Jakékoliv užití, reprodukce, kopírování, další zpracování nebo úprava jakéhokoliv obsahu uveřejněného na internetových stránkách vz24.cz, včetně převzetí článků je bez našeho souhlasu zakázáno.
    „Nemocnice chce samozřejmě svým pacientům nabídnout kvalitní služby, moderní způsoby vyšetření i výkony prováděné za pomoci nejmodernějších přístrojů. Proto jsme ve spolupráci s primáři vytipovali technologie, které jsou na oddělení potřebné či žádoucí. Jsem ráda, že se dotace podařilo ve značné míře získat a nemocnice tak může investovat více prostředků, než by si mohla ze svého rozpočtu nyní dovolit. I přesto, že se nám pomalu daří nemocnici ekonomicky stabilizovat a její zadlužení jsme zhruba z poloviny eliminovali, rozhodně bychom si nemohli dovolit investovat za této situace v takové výši. Věřím, že se bude našim lékařům i zdravotníkům s novou technikou lépe pracovat a do budoucna pořídíme i další technologie,“ komentuje projekt Ing. Ivana Urešová MBA, předsedkyně představenstva ON Náchod a. s.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00