Jak na věc


moroův reflex

Návrat Černých baronů: Jak to bylo s Pomocnými technickými prapory doopravdy?

    Výjimečně se může stát, že se pro vaše miminko nehodí zavinování. Především pokud má problémy s vývojem kyčelních kloubů, trápí ho tříměsíční kolika nebo má zvýšenou teplotu a hrozí mu riziko přehřátí.
    Buď můžete miminko zavinout volně, nebo těsně. U těsného zavinutí jsou ručičky miminka pevně přitisknuty k tělíčku. Těsné zavinování je považováno za nejefektivnější a doporučuje se zejména novorozencům, u kterých ještě přetrvává Moroův reflex. Starším miminkům naopak více vyhovuje volnější zavinutí. To je tolik neomezuje, ale zároveň jim poskytuje pocit bezpečí.
    Ideální období, kdy přestat se zavinováním, je kolem šesti měsíců. Ale jde vždy o osobní pocit. Pokud vašemu dítěti není zavinování příjemné už dříve, přestaňte s ním. A naopak, pokud ho stále vyžadujte, zavinujte ho.
    Zavinovaček existuje nepřeberné množství. Elastické, klasické se stuhami nebo rychlozavinovačky na suchý zip. Pro těsné zavinutí nejlépe poslouží klasická čtvercová bavlněná plena.
    Výjimečně se může stát, že se pro vaše miminko zavinování nehodí. Především pokud má problémy s vývojem kyčelních kloubů, trápí ho tříměsíční kolika nebo má zvýšenou teplotu a hrozí mu riziko přehřátí.


Tradiční fotografie miminek už vás omrzely? Přinášíme vám originální způsob, jak je fotit!

    Položte plenu proti sobě tak, aby připomínala kosočtverec. Horní cíp, kde bude mít miminko hlavu, přehněte zhruba o 15 cm. Miminko položte tak, aby přehnutá část pleny končila v polovině délky jeho krku. Miminku dejte ruce podél těla. Pevně převiňte přes miminko levý cíp zavinovačky tak, aby ruka byla napevno u těla. Okraj zastrčte pod miminko. Potom přehněte spodní okraj přes nožičky, ten nechte volnější. Přehněte napevno druhý okraj (opět ruka podél těla) a zavinovačku držte. Nakonec celou zavinovačku převiňte stuhou nebo druhou plenou a zavažte.
    Moroův reflex – zkoušení mozkových či nervových funkcí malého dítěte, úleková reakce; dítěti lehce nadzdvihneme trup a hlavičku a necháme ji spadnout. Dítě v první fázi rozhodí ruce, v druhé fázi je přitáhne. Reflex je provázen pláčem. Fyziologický reflex, při nepřítomnosti je podezření na poškození mozku
    Malá miminka mají zavinování obzvláště v oblibě. Když jsou zavinutá, cítí se v bezpečí. Teplé, stísněné místo jim připomíná mámino bříško. Kromě toho zavinutí uklidní a zabrání nekoordinovanému pohybu ručiček miminka.


Královskému miminku budou kmotry George Clooney s manželkou Amal

    Položte plenu proti sobě tak, aby připomínala kosočtverec. Horní cíp, kde bude mít miminko hlavu, přehněte zhruba o 15 cm. Miminko položte tak, aby přehnutá část pleny končila v polovině délky jeho krku. Miminku dejte ruce podél těla. Levý cíp zavinovačky pevně převiňte přes miminko tak, aby ruka byla napevno u těla. Okraj zastrčte pod miminko. Potom přehněte spodní okraj přes nožičky, ten nechte volnější. Přehněte napevno druhý okraj (opět ruka podél těla) a zavinovačku držte. Nakonec celou zavinovačku převiňte stuhou nebo druhou plenou a zavažte.
    Malá miminka mají zavinování obzvláště v oblibě. Když jsou zavinutí, cítí se v bezpečí. Teplé, stísněné místo jim připomíná mámino bříško. Kromě toho zavinutí uklidní a zabrání nekoordinovanému pohybu ručiček miminka. Tyto samovolné pohyby, nazývané Moroův reflex, vedou k probuzení a leknutí, po kterém následuje pláč. Tyto reflexy jsou naprosto přirozené a odezní po čtyřech měsících. Napomáhají k vývoji dýchacího systému očních pohybů. Po odeznění těchto pohybů, se stane spánek miminka klidnějším.
    Zavinovaček existuje nepřeberné množství. Elastické, klasické se stuhami nebo rychlozavinovačky na suchý zip. Pro těsné zavinutí nejlépe poslouží klasická čtvercová bavlněná plena.
    Ideální období, kdy přestat se zavinováním, je kolem šesti měsíců. Ale jde vždy o osobní pocit. Pokud vašemu dítěti není zavinování příjemné už dříve, přestaňte s ním. A naopak, pokud ho stále vyžaduje, zavinujte ho.


Toužíte po miminku, ale nedaří se to? Rady kamarádek vždycky nezaberou. Soustřeďte se na sebe

    Tyto samovolné pohyby, nazývané Moroův reflex, vedou k probuzení a leknutí, po kterém následuje pláč. Tyto reflexy jsou naprosto přirozené a odezní po čtyřech měsících. Napomáhají k vývoji dýchacího systému a očních pohybů. Po odeznění těchto pohybů se stane spánek miminka klidnějším.
    Buď můžete miminko zavinout volně, nebo těsně. U těsného zavinutí jsou ručičky miminka pevně přitisknutá k tělíčku. Těsné zavinování je považováno za nejefektivnější a doporučuje se zejména novorozencům, u kterých ještě přetrvává Moroův reflex. Starším miminkům naopak více vyhovuje volnější zavinutí. To je tolik neomezuje, ale zároveň jim poskytuje pocit bezpečí.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00