Jak na věc


montáž zamykání řadicí páky suzuki s cross

Rovníkové (paralaktické) montáže

    Rovníková, jinak též paralaktická nebo ekvatoreální montáž umožňuje ustavit dalekohled tak, svým pohybem sledoval tzv. denní oblouk - oblouk, který vlivem otáčení Země opisují nebeské objekty od východu k západu. Je-li polární osa montáže nastavena tak, že směřuje k severnímu nebeskému pólu v blízkosti hvězdy Polárky, potom stačí pohyb dalekohledu pouze v jedné ose (ať již ručně nebo motoricky), aby bylo možno nerušeně sledovat objekt v zorném poli dalekohledu (aby objekt "neutíkal"). Pro jednoduchá pozorování oblohy při malých zvětšeních plně postačuje azimutální montáž. Pro pozorování níže uvedená je vhodnější zvolit montáž paralaktickou, nejlépe doplněnou navíc o hodinový stroj (viz příslušenství):
    V případě montáže víka/poklopu použijte konstrukční materiál, jako je ocel nebo dřevo. Nepoužívejte nosiče ani terasová prkna. Minimální prostor mezi terasou a poklopem musí být 1 cm.
    Rovníková montáž na výškově stavitelném stativu se stojnami z duralových profilů. Vybavená jemnými pohyby a odkládací plochou. Připojitelné motory na obě osy, doplnitelný polární hledáček, nosnost cca 8kg na kříži. Dvě protizávaží cca 5 kg (3.5+1.5kg).
    Důležitým pracovním úkonem je příprava podkladového povrchu, abychom se vyhnuli komplikacím při samotné instalaci, resp. v době užívaní. Terasu z WPC lze realizovat například na beton, štěrk či stávající hydroizolaci. Záleží také na konkrétním dodavateli, jaký postup preferuje. Informujte se a upřesněte předem, připravujete-li plochu nezávisle na dodavatelské firmě.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00