Jak na věc


modrin a zloutnuti jehlicek

Máte zájem o více informací? Doporučíme Vám autorizovaného prodejce přímo ve Vašem regionu. Prosím, kontaktujte nás.

    Barva:bělové dřevo nažloutle bílé až načervenale bílé, jádrové dřevo načervenale hnědé až tmavě červeno hnědé, tmavne. Při silním slunečním ohřátí může vytékat pryskyřice.
    Těžištěm modřínu sibiřského je Západosibiřská nížina a Modřín Slezský se u nás těží pouze v oblasti Jesenického podhůří a v části Slezska - na Bruntálsku, Krnovsku a Opavsku.
    Naše podlahové dílce 15 mm jsou určeny výhradně pro pokládku celoplošným lepením. Pro celoplošné lepení doporučujeme použít elastické lepidlo zn. KIESEL BAKIT EK nebo polyuretanové lepidlo zn. KIESEL BAKIT PU-P.
    Co o terasách z evropského modřínu říkají chlapi z Dřevocentrum CZ: Terasy z modřínu jsou zlatou střední cestou. Poskytují záruku dlouhé životnosti a jejich cena je velmi příznivá.
    Modřín masiv 15 mm, povrch broušený, bez povrchové úpravy nebo s konečnou povrchovou úpravou OSMO Tvrdý voskový olej, 4 x pero drážka, 4 x fáze na podélných i příčných stranách ca. 1 mm.


Modřín sibiřský a modřín slezský ( Larix spp. )

    Náš obvyklý Tvrdý voskový olej OSMO č. 3032 zesiluje prožitek z fládrování a síly dřeva tím, že vyvolává tzv. mokrý efekt. Nový Tvrdý voskový olej NATURAL č. 3041 působí přesně proti tomuto efektu. Bílý, skoro neviditelný pigment se postará o to, aby dřevo zůstalo světlé, jako neopracované čerstvě položené dřevo. Zároveň chrání přírodní oleje a vosky dřevo před nečistotami a oděrem. Podlaha tak působí velmi přirozeně a ihned po zaschnutí je zcela zdravotně nezávadná.
    Modřín patří k ceněným a nejtrvanlivějším druhům mezi jehličnatými druhy dřeva. Jeho obsažená pryskyřice odpuzuje vodu jako přírodní impregnace a chrání dřevo před napadením houbami.
    K typickým vlastnostem modřínu patří sklon k tvorbě podélných trhlin na modřínových terasách a ronění pryskyřice, které se může vyskytnout při pokládce i po dokončení. Pomocí výrobku od OSMO "Sada k odstraňování pryskyřice" však tento malý problém odstraníte jednoduše sami. Modřín je obzvláště citlivý na železo a aby se zabránilo místům od rzi, doporučujeme připevňovací prostředky pouze z ušlechtilé oceli. Sledujte banner " Technické informace k pokládce " Protože má modřín sklon k rozštěpu, měla by být všechna místa k připevnění předvrtána ( obzvláště v krajových částech a na koncích prken). Na konce čel doporučujeme použít výrobek OSMO Vosk na řezné hrany č. 5735.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
9460
cache: 0024:00:00