Jak na věc


modrin a zloutnuti jehlicek

Modřín sibiřský a modřín slezský ( Larix spp. )

    Těžištěm modřínu sibiřského je Západosibiřská nížina a Modřín Slezský se u nás těží pouze v oblasti Jesenického podhůří a v části Slezska - na Bruntálsku, Krnovsku a Opavsku.
    Na modřínové terasy se používá dřevo modřínu evropského. Jde o jediný modřín, který roste v České republice. Nejhojněji je rozšířen na území Alp, Karpat a Jihopolské pahorkatiny. Podle místa výskytu se rozlišuje alpský, karpatský, polský a slezský (jesenický) modřín. V lesích České republiky je modřín evropský zastoupen 4 procenty.
    Modřín patří k ceněným a nejtrvanlivějším druhům mezi jehličnatými druhy dřeva. Jeho obsažená pryskyřice odpuzuje vodu jako přírodní impregnace a chrání dřevo před napadením houbami.
    Terasy z evropského modřínu se skvěle uplatňují v náročných klimatických podmínkách, protože vynikají odolností a dlouhou životností. Prkna lze pořídit v rýhovaném i hladkém provedení.
    Modřín masiv 15 mm, povrch broušený, bez povrchové úpravy nebo s konečnou povrchovou úpravou OSMO Tvrdý voskový olej, 4 x pero drážka, 4 x fáze na podélných i příčných stranách ca. 1 mm.


Máte zájem o více informací? Doporučíme Vám autorizovaného prodejce přímo ve Vašem regionu. Prosím, kontaktujte nás.

    Naše podlahové dílce 15 mm jsou určeny výhradně pro pokládku celoplošným lepením. Pro celoplošné lepení doporučujeme použít elastické lepidlo zn. KIESEL BAKIT EK nebo polyuretanové lepidlo zn. KIESEL BAKIT PU-P.
    Náš obvyklý Tvrdý voskový olej OSMO č. 3032 zesiluje prožitek z fládrování a síly dřeva tím, že vyvolává tzv. mokrý efekt. Nový Tvrdý voskový olej NATURAL č. 3041 působí přesně proti tomuto efektu. Bílý, skoro neviditelný pigment se postará o to, aby dřevo zůstalo světlé, jako neopracované čerstvě položené dřevo. Zároveň chrání přírodní oleje a vosky dřevo před nečistotami a oděrem. Podlaha tak působí velmi přirozeně a ihned po zaschnutí je zcela zdravotně nezávadná.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
8918
cache: 0024:00:00