Jak na věc


miroslava součková a mahdal

Monako, Monte Carlo, Opera Garnier, Salle Garnier

    Trio Felixe Slováčka Jr. je tvořeno ze tří významných hudebníků současné generace. Pilířem tohoto uměleckého tělesa, jak už název napovídá, je vynikající saxofonista a syn slavného Felixe Slováčka – Felix Slováček Jr. Tento mladý umělec vystupuje nejen jako saxofonista, ale také jako klarinetista, zpěvák a dirigent. Díky své renesanční osobnosti se věnuje mnoha hudebním žánrům, mezi něž patří vážná hudba, jazz, populární hudba a jiné. Dalším členem souboru je přední český houslista a žák Mistra Josefa Suka Miroslav Ambroš. Díky svému výjimečnému talentu a precizní přípravě získal Miroslav mnoho ocenění na světových soutěžích a jako sólista vystupuje na prestižních festivalech s významnými orchestry nejen v Čechách a na Slovensku (FOK, PKF, SOČR, Slovenská filharmonie a další). Zároveň je také zakladatelem a sólistou unikátního dámského komorního tělesa Ambroš Ladies Orchestra. Posledním členem souboru je výjimečný klavírista Vjačeslav Grochovskij. Aktivně se věnuje koncertní činnosti a
    Nový pořad České televize Trumfy Miroslava Donutila navazuje na populární cyklus talkshow stejného baviče Na kus řeči, tento nový formát se ale od původního přece jen liší. Sestava hostů je samozřejmě tradičně „to nejlepší“ z osobností našeho národa, které patří mezi špičku ve svém oboru, jsou oblíbení, a je tedy trumfem právě taková setkání moci v rámci jednotlivých dílů divákům přinášet. Těšit se můžete na milé a veselé povídání, ohlédnutí za úspěchy a zajímavostmi života vážených hostů, připomenutí slavných a zábavných chvil a nebude chybět ani hudební host „na přání“.
    Housle v rukou houslového virtuosa Miroslava Ambroše jsou v tomto programu pravým imperátorem podií, v této „one man show“ strhávají posluchače proudem virtuozity i meditace.


Reportáž z natáčení

    A tak se Ambroš dává do práce a postupně pro svoji myšlenku získává jedny z nejlepších a nejtalentovanějších českých hráček. Vždyť i on sám, jakožto poslední žák Mistra Josefa Suka s bohatými koncertními zkušenostmi z celého světa, patří k naší hudební špičce.
    Začíná se psát nový rok 2017 a houslovému virtuosovi Miroslavu Ambrošovi se na základě právě tohoto spojení v hlavě rodí vskutku originální nápad. V Česku máme množství vynikajících a nadaných muzikantek, ale orchestr skládající se pouze z žen? To je koncept, který v současnosti nenajdeme nejen u nás, ale je naprosto ojedinělý i v celoevropském měřítku.
    Housle jako fenomén vážné hudby a saxofon jako nekorunovaný král jazzu v mistrném doprovodu klavíru, který propojuje oba žánry, posluchačům přinášejí strhující zážitek i mnohá hudební překvapení. 


P. de Sarasate - Jota Aragonesa:

    Pod názvem AVA trio Prague se skrývá nevšední nástrojové spojení houslí, violy a klavíru. Členy souboru jsou zakladatel a sólista unikátního tělesa Ambroš Ladies Orchestra Miroslav Ambroš, umělecký šéf proslulého orchestru Virtuosi di Praga, violista Oldřich Vlček, a vynikající klavíristka Zuzana Ambrošová. Tito tři výjimeční umělci spolu koncertují již řadu let. S nadšením a velkým obdivem posluchačů se setkávají na mnoha tuzemských i zahraničních pódiích. Ve špičkové interpretaci přinášejí program, zahrnující perly vážné hudby. Miroslav Ambroš, Oldřich Vlček a Zuzana Ambrošová mají na repertoáru známé Trio Es dur „Kegelstatt“ z pera Wolfganga Amadea Mozarta, slavný Mazurek od Antonína Dvořáka, překrásnou skladbu Passacaglia od Johana Halvorsena na téma Georga Friedricha Händela a mnohé další skvosty klasické hudby.
    Postupně se mu opravdu daří vytvořit plně funkční smyčcový soubor s dvanácti stálými a několika dalšími alternujícími členkami vedený vítězkou soutěže Pražského jara, Olgou Šroubkovou. V současné době jsou již dámy spolu se svým sólistou a uměleckým vedoucím Miroslavem Ambrošem připraveni ke koncertování a jejich program se pro nadcházející sezonu utěšeně plní.
    V této sezóně je čeká několik důležitých vystoupení, z nichž tím nejvýznamnějším bude slavnostní koncert v monacké Opéra de Monte-Carlo v Salle Garniér pod záštitou monackého Prince Alberta II. Monackého
    Miroslav Ambroš natočil v roce 2006 CD „Il virtuoso“ s virtuózními skladbami světových skladatelů, které rád uvádí i na koncertních podiích. V jeho recitálu jsou posluchači unášeni na křídlech vrcholného houslového umění, se zatajeným dechem sledují spojení strhujících pasáží s procítěnými melodiemi v dílech houslových virtuosů minulých staletí.


N. Paganini - Fantazie Mojžíš na G struně:

    Ženy a vážná hudba. Dvě slova, která spolu souvisejí více, než by se možná na první pohled zdálo. Sdílí spolu půvab a skrytou krásu, tajemno i přímost, vášeň i klid. Není divu, že spojení ženskosti a hudebního nástroje tvoří již samo o sobě vyladěnou symfonii.
    Slavnostní koncert ke 100. výročí vzniku samostatného Československa v Opera Garnier pod záštitou Prince Alberta II., Monackého a Honorárního Generálního konzulátu České republiky v Monaku. 
    Fantastické propojení krásy houslí a violy přinese publiku neopakovatelný zážitek a jako hrající stroj času provedou posluchače od Baroka až po Impresionsimus.            
    Mladý talentovaný houslista Miroslav Ambroš chce tímto koncertem vzdát hold svému učiteli a spoluhráči, potomkovi slavných skladatelů Antonína Dvořáka a Josefa Suka, v roce 2011 zesnulému Mistru Josefu Sukovi. V jedinečném programu přenáší posluchače do světa této české houslové legendy.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
13557
cache: 0024:00:00