Jak na věc


minimální příjem pro hypotéku

Příloha II: Přehled monitorovacího schématu pro školy

    Loi Macron a jeho aplikace na řidiče v mezinárodní dopravě je dalším příkladem zákonodárství členského státu, které svým účinkem omezuje principy, na nichž je EU vybudována.
    Přes 50 tisíc korun činí v některých evropských státech výše minimální mzdy. V České republice sice od ledna stoupne na 13 350 korun, přesto jsme ve srovnání s jinými státy Evropské unie spíš jen chudí příbuzní.
    O více než tisíc korun se zvýší minimální mzda, od ledna bude činit 13 350 korun. Jenže zatímco někteří zaměstnanci jásají, jiným může zkomplikovat život. Ovlivní totiž některé odvody i dávky.
    V minulých dnech vyvolala velkou reakci informace na iDnes o udělení pokuty řidiči ČSAD Uherské Hradiště za neplnění Loi Macron ve Francii. Jistě jste zaznamenali i další články na iDnes a dalších médiích a co je důležité, i jasné stanovisko premiéra Bohuslava Sobotky a dalších politiků.
    Belgická administrativa se v rámci srovnávání pracovních podmínek snaží o kontrolu všech typů pracovněprávních vztahů a v návaznosti na směrnici o vysílání pracovníků 96/71/ES se nevyhýbá ani zahraničním subjektům.


Zákon o minimální mzdě v Itálii

    O tisíce korun by si v příštím roce měli polepšit vězni, kteří během výkonu trestu pracují. Ministerstvo spravedlnosti jim chce od července 2019 zvýšit odměny. Informuje o tom středeční Právo.
    Italské ministerstvo práce zveřejnilo znění zákona o vysílání pracovníků, který vchází v platnost 27. prosince 2016, a který je uplatňován na oba druhy silniční dopravy, tedy na osobní i nákladní.
    Obchodní řetězec Kaufland zavede příští rok minimální interní mzdu, kterou budou mít jistou všichni zaměstnanci pracující na plný úvazek bez ohledu na pozici. Redakce TN.cz oslovila i ostatní řetězce. Podobné opatření zvažuje také Globus.
    Francouzský prezident Emanuel Macron podlehl nátlaku hnutí takzvaných žlutých vest a přislíbil Francouzům řadu ekonomických i sociálních opatření. Zatímco někteří jeho úsilí uznali, jiní na jeho včerejší televizní projev reagovali s nedůvěrou. Na dnešek svolali demonstrace studenti středních škol.


Deklarace proti aplikaci směrnice o vysílání pracovníků na obor silniční dopravy

    Z 22 zemí Evropské unie, kde existuje minimální mzda, je v České republice 5. nejnižší. Vyplývá to z dat Eurostatu, který je zveřejnil na konci ledna. Vůbec nejvyšší minimální mzdu mají v Lucembursku, přes 2 000 euro, tedy v přepočtu přes 53 tisíc korun. Vyšší než v ČR, je minimální mzda i na Slovensku.
    I v roce 2019 nás v oblasti práce a sociálních věcí čeká celá řada změn. Od ledna dojde k historicky druhému nejvyššímu navýšení minimální mzdy od roku 1991, kdy byla zavedena. Velkým úspěchem je navýšení příspěvku na péči pro osoby ve III. a IV. stupni závislosti na pomoci jiné osoby. Schválené změny se pozitivně odrazí mimo jiné také na výši důchodů nebo na náhradách zaměstnancům za pracovní úrazy a nemoci z povolání.
    Minimální mzda se od ledna 2019 zvýší o 1150 korun, tedy na 13 350. "Dohodly se na tom koaliční strany,“ potvrdila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.
    Minimální mzda vzroste od ledna o 1150 korun na 13 350 korun, rozhodla dnes vláda. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) to oznámila na twitteru.
    Spolu s minimální se zvýší také zaručená mzda. Ta zaměstnancům zajišťuje, že jejich výplata neklesne pod stanovenou hranici. Různé profese ale spadají do různých kategorií. Podívejte se, kolik máte nově brát třeba i vy.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00