Jak na věc


minimální příjem pro hypotéku

S minimální vzroste i zaručená mzda! Takhle se zvýší vaší profesi

    Loi Macron a jeho aplikace na řidiče v mezinárodní dopravě je dalším příkladem zákonodárství členského státu, které svým účinkem omezuje principy, na nichž je EU vybudována.
    Přes 50 tisíc korun činí v některých evropských státech výše minimální mzdy. V České republice sice od ledna stoupne na 13 350 korun, přesto jsme ve srovnání s jinými státy Evropské unie spíš jen chudí příbuzní.
    O tisíce korun by si v příštím roce měli polepšit vězni, kteří během výkonu trestu pracují. Ministerstvo spravedlnosti jim chce od července 2019 zvýšit odměny. Informuje o tom středeční Právo.
    Spolu s minimální se zvýší také zaručená mzda. Ta zaměstnancům zajišťuje, že jejich výplata neklesne pod stanovenou hranici. Různé profese ale spadají do různých kategorií. Podívejte se, kolik máte nově brát třeba i vy.
    O více než tisíc korun se zvýší minimální mzda, od ledna bude činit 13 350 korun. Jenže zatímco někteří zaměstnanci jásají, jiným může zkomplikovat život. Ovlivní totiž některé odvody i dávky.
    Minimální mzda vzroste od ledna o 1150 korun na 13 350 korun, rozhodla dnes vláda. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) to oznámila na twitteru.


Zákon o minimální mzdě v Itálii

    Minimální mzda se od ledna 2019 zvýší o 1150 korun, tedy na 13 350. "Dohodly se na tom koaliční strany,“ potvrdila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.
    Z 22 zemí Evropské unie, kde existuje minimální mzda, je v České republice 5. nejnižší. Vyplývá to z dat Eurostatu, který je zveřejnil na konci ledna. Vůbec nejvyšší minimální mzdu mají v Lucembursku, přes 2 000 euro, tedy v přepočtu přes 53 tisíc korun. Vyšší než v ČR, je minimální mzda i na Slovensku.
    Francouzský prezident Emanuel Macron podlehl nátlaku hnutí takzvaných žlutých vest a přislíbil Francouzům řadu ekonomických i sociálních opatření. Zatímco někteří jeho úsilí uznali, jiní na jeho včerejší televizní projev reagovali s nedůvěrou. Na dnešek svolali demonstrace studenti středních škol.
    Obchodní řetězec Kaufland zavede příští rok minimální interní mzdu, kterou budou mít jistou všichni zaměstnanci pracující na plný úvazek bez ohledu na pozici. Redakce TN.cz oslovila i ostatní řetězce. Podobné opatření zvažuje také Globus.


Články se štítkem: Minimální mzda

    Italské ministerstvo práce zveřejnilo znění zákona o vysílání pracovníků, který vchází v platnost 27. prosince 2016, a který je uplatňován na oba druhy silniční dopravy, tedy na osobní i nákladní.
    V minulých dnech vyvolala velkou reakci informace na iDnes o udělení pokuty řidiči ČSAD Uherské Hradiště za neplnění Loi Macron ve Francii. Jistě jste zaznamenali i další články na iDnes a dalších médiích a co je důležité, i jasné stanovisko premiéra Bohuslava Sobotky a dalších politiků.
    Belgická administrativa se v rámci srovnávání pracovních podmínek snaží o kontrolu všech typů pracovněprávních vztahů a v návaznosti na směrnici o vysílání pracovníků 96/71/ES se nevyhýbá ani zahraničním subjektům.
    I v roce 2019 nás v oblasti práce a sociálních věcí čeká celá řada změn. Od ledna dojde k historicky druhému nejvyššímu navýšení minimální mzdy od roku 1991, kdy byla zavedena. Velkým úspěchem je navýšení příspěvku na péči pro osoby ve III. a IV. stupni závislosti na pomoci jiné osoby. Schválené změny se pozitivně odrazí mimo jiné také na výši důchodů nebo na náhradách zaměstnancům za pracovní úrazy a nemoci z povolání.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00