Jak na věc


minimální výška parapetů

Ceník - minimální stimulace a nativní IVF

    Od toho, jaká je minimální mzda, se pak odvíjí i některé další výpočty. Například stanovení zdravotního pojištění u lidí bez zdanitelných příjmů je zákonem stanoveno jako 13,5% z minimální mzdy. Minimální zdravotní pojištění je tedy aktuálně 1 148 Kč. Podobně hraje minimální mzda roli i pro některé další výpočty.
    Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Konsolidace půjček bez registru. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Rychlá půjčka do 24 hodin. Uvidíte, že nebudete zklamáni.
    Tento článek již nemusí být aktuální. Mohou zde být uvedeny informace, které nejsou pro tento rok platné. Aktuální informace pro letošní rok najdete: Minimální a zaručená mzda v roce 2016.
    Spočítejte si, jaká by měla být vaše čistá mzda v roce 2014. Naše online mzdová kalkulačka pro výpočet čisté mzdy vám obratem spočítá, kolik peněz vám zbude z vašeho platu, po tom, co se vám strhne sociální, zdravotní, daně... [více]
    Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.


Jaká byla minimální mzda v ČR v posledních 20-ti letech

    (vzhledem k tomu že v druhé polovině roku 2013 došlo k razantnímu oslabení kurzu koruny, měli bychom pro přepočet spíše použít kurz, který byl před intervencí ČNB, tj. 1 EUR = 25,5 Kč, pak by minimální mzda na Slovensku byla zhruba na stejné úrovni jako ta Česká)
    Minimální mzda má sloužit jako garance zaručeného minimálního výdělku. V případě, že mzda u zaměstnavatele nedosahuje výše zákonné minimální mzdy, je zaměstnavatel povinen zaměstnanci poskytnout příslušný doplatek, který zvýší základní mzdu minimálně na úroveň zaručené minimální mzdy.
    Jak je vidět, v Anglii je minimální mzda zhruba 4x vyšší než ta v ČR (je ale nutné brát do úvahy i vyšší ceny a náklady na život ve Velké Británii). Údaje jsou platné k 1. 1. 2012.
    Od prvního ledna 2016 začala platit nová minimální mzda. Ta se tedy od začátku roku zvyšuje z původních 9200 Kč (rok 2015) na aktuálních 9900 Kč. Od minimální mzdy se pak odvíjí i nová výše tzv. zaručené mzdy. Jaké jsou všechny... [více]


HANKOOK rw06 215/60 R17 109T TL C M+S 3PMSF, zimní pneu, VAN

    Aktuální výše minimální mzdy je ve srovnání s průměrnou mzdou poměrně nízká. V jiných zemích EU dosahuje minimální mzda dost často zhruba jedné poloviny průměrné mzdy. U nás to je zhruba jedna třetina toho, jaká je průměrná mzda. Přehled, jaká je minimální mzda v jiných zemích v Evropě najdete níže.
    Podle celé řady ekonomických studií ale minimální mzda deformuje pracovní trh. Existuje celá řada odvětví a lidí, kteří nemohou najít práci. A přitom by tito lidé byli ochotni pracovat i za méně peněz, ale nemohou najít práci, protože se zaměstnavateli nevyplatí platit minimální mzdu. Takže namísto toho, aby lidé měli placenou práci (byť za málo peněz) jsou nezaměstnaní a pobírají sociální dávky.
    Jak již bylo zmíněno výše, minimální mzda v ČR není příliš vysoká. Představuje pouze jednu třetinu z průměrné mzdy. Jak jsou na tom naši nejbližší sousedé? Například na Slovensku je minimální mzda zhruba o 700 Kč vyšší. K 1. 1. 2013 byla na Slovensku platná minimální mzda ve výši 337,70 EUR, což podle aktuálního kurzu (1 EUR = 27,5 Kč) představuje cca 9300 Kč.


Vyhledávání - minimální vzorek pneu

    Jaká je minimální mzda v ČR v roce 2014? K poslední změně ve výši minimální mzdy došlo v srpnu 2013, kdy se minimální mzda zvýšila z 8000 Kč měsíčně na 8500 Kč měsíčně resp. 50,60 Kč na hodinu. Jedná se o hrubou minimální mzdu. K čemu je vlastně dobrá minimální mzda, a co vše ovlivňuje? Jaká je minimální mzda v jiných zemích v Evropě? Na tyto, a další otázky se pokusíme odpovědět v následujících odstavcích.
    Údaje o minimální mzdě ale mohou být leckdy velmi zavádějící. Uváděná výše pro jednotlivé evropské země je vždy hrubá mzda bez srážek. Srážky jako daně, sociální nebo zdravotní pojištění jsou v různých zemích různé vysoké. Finální čistá minimální mzda tak může být i mnohem méně výhodná ve srovnání s tou českou. Další, co je nutné zohlednit, je reálná kupní síla. Neboli to, co si zaměstnanec za tuto minimální mzdu může doopravdy koupit. Náklady na život v Lucembursku (kde je nejvyšší minimální mzda) budou úplně jiné než náklady na život v Bulharsku, kde je naopak nejnižší minimální mzda).
    Prvního srpna 2013 došlo k navýšení minimální mzdy z 8 tisíc korun na 8,5 tisíce korun. Tato nová výše minimální mzdy je pak aktuálně platná i v roce 2014. Minimální mzda se neměnila již několik roků – viz tabulka, jak se měnila minimální mzda od roku 1991.


SAVA eskimo s3+ 175/70 R13 82T TL M+S 3PMSF, zimní pneu, osobní a SUV

    Před několika dny prošel návrh na zvýšení minimální mzdy. Minimální mzda by měla v roce 2015 vzrůst o 700 Kč na hodnotu 9200 Kč. Poslední zvýšení minimální mzdy bylo přitom na začátku roku 2013, kdy se zvyšovalo o 500 Kč na... [více]
    Ve Francii je poměrně vysoká minimální mzda (ta hodinová je zhruba 5x vyšší než česká), a současně ve Francii mají i kratší pracovní týden, jen 37,5 hodiny, takže za měsíc je to cca o 10 hodin méně, reálně je tedy minimální mzda ve srovnání s tou českou ještě o něco málo vyšší (v ČR je běžná pracovní doba 40 hodin týdně). Údaje jsou platné k 1. 1. 2013
    Ženy, které nechtějí podstoupit klasickou stimulaci mohou absolvovat IVF pouze po stimulaci vaječníků pomocí tablet (clomid), nebo s nízkými dávkami injekcí (FSH). Odběr vaječných buněk pro metodu IVF probíhá v analgezii. Pravděpodobnost otěhotnění je nižší než u klasického IVF, ale je nižší riziko OHSS (hyperstimulace) i nižší náklady na stimulaci IVF. Metodu lze rozšířit o všechny výkony, zlepšující pravděpodobnost otěhotnění, anestezii i kryokonzervaci a jiné.


HANKOOK rw06 195/75 R16 107R TL C M+S 3PMSF, zimní pneu, VAN

    Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
    V následující tabulce vidíte, jak se měnila minimální mzda od roku 1991. Po poměrně rychlém růstu v letech 1998 – 2006, se od roku 2007 minimální mzda nijak neměnila až do loňského roku (2013).
    Štítky: Minimální mzda 2018, Minimální mzda na Slovensku, Minimální mzda v Evropě, Podpora v nezaměstnanosti, Státní příspěvek pro začínající podnikatele, Úřad práce: nezaměstnanost a podpora, Výpočet čisté mzdy 2018, Výpočet podpory pro nezaměstnané, Zaručená minimální mzda, Zdravotní pojištění 2018

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00