Jak na věc


mineralogický systém - prezentace

Termíny konání mineralogických burz

    Literatura pro získání vědomostí, ale i pro potěšení oka i mysli. Ani v době internetu a googlování se bez literatury neobejdeme. Pro každého sběratele je důležitý popis lokality, její dostupnosti a možnosti sběru vzorků. A právě tady je odborná literatura neocenitelným pomocníkem.
    Inspirace a informace k novým nalezištím nejlépe získáte na mineralogických burzách. Můžete zde poznat nové přátele a dozvědět se spoustu nových informací. Taktéž zde můžete získat vzorky z lokalit, které chcete navštívit a zjistit, jak je lokalita perspektivní pro Vaši návštěvu.
    Můj zájem se soustřeďuje pouze na minerály z Českých lokalit. Vyjímkou jsou pouze opály (moje srdeční záležitost), ty sbírám z celého světa. No ale stále se vyvíjím. Vzorky nejraději získávám vlastním sběrem a nákupem na mineralogických burzách, případně na internetu. Není ale nad to, najít si pěkný kámen sám.
    Lokality výskytu mminerálů, které jsem dosud navštívil. Nečekejte však žádná odborná pojednání, hlavně se věnuji fotodokumentaci lokalit a nalezených vzorků. Bohužel, fota nalezených vzorků přibývají mnohem pomaleji, něž bych si přál. Jsou doplňovány postupně, jak se mi je daří nafotit.


Náš nejlepší mineralogický časopis

    V českých zemích se začalo vápno používat po příchodu křesťanství. Svůj hrad v roce 932 tak na vápno postavil kníže Boleslav. V roce 999 vlastnil vápenku Břevnovský klášter. Výroba vápna se značně rozšířila za Karla IV.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
8330
cache: 0024:00:00