Jak na věc


michaela dolinová zemřela

Časopis Dům&Zahrada už vyhlíží podzim

    Paravan nejen pokojík ozdobil, ale stal se i praktickým prvkem. Skvěle poslouží k oddělení prostoru, například když si budou chtít kluci udělat trochu soukromí.
    Na jevišti Činoherního klubu jsme ji viděli v Rodině Tótů, Hejtmanovi z Kopníku, Něžném barbarovi, nebo v původní hře M. Lázňovského Dobrodružství, v níž si zahrála postavu dnešní mladé dívky Marie. Zahrála desítky televizních postav např. Terezku z třináctidílného seriálu Jakub sklář a jeho rod, Marii ze seriálu Jahody na stéble trávy. Mohli jsme ji vidět i v dalších inscenacích - Propast, Pohled do nekonečna, únosy bez výkupného, Zaspala nevěsta a v televizní seriálové verzi filmu J. Jakubiska Tisícročná včela.
    Jemná, půvabná a citlivá herečka byla známá svým sklonem k alkoholismu, který byl posílen po předčasném úmrtí jejího manžela Petra Nováka. Zemřela předčasně v Praze v červnu 2005 ve věku 53 let a je pohřbena v Dolních Kounicích..


Svíčky pro příjemnou atmosféru: Jak poznáme, které jsou toxické?

    Třetí pokojík zařizovala Zuza Belohorcová. Aby pokojík působil trochu prostorněji, nechala dřevěné obložení stropu a zkosených stěn vymalovat na bílo, svislé pak byly vymalovány zeleně. Foto tapeta s motivem mapy světa, kterou byla olepena jedna ze stěn, příjemně oživila celý prostor. Nábytek, stejně jako v ostatních pokojích, byl zvolen v barvě bílé.
    Tato proměna proběhla během pouhého jednoho a půl dne, tedy šestatřiceti hodin. Pracovalo se o víkendu, kdy klienti odjíždějí domů za svými rodinami. Tým designérů čekaly celkem čtyři pokojíky v podkroví, ve kterých byl zatím jen nábytek, který Sluneční dům dostal od svých milých dárců. Úkolem pořadu Jak se staví sen bylo přichystat klientům moderní prostředí, které by respektovalo, že v něm žijí autisté, tedy lidé s vrozenou poruchou některých mozkových funkcí.
    Eva Jakoubková byla česká herečka. Po studiích na ostravské konzervatoři působila jakožto dlouholetá členka Činoherního klubu v Praze. Jejími parnery byl režisér Evžen Sokolovský, herec Ilja Racek, manželem pak zpěvák Petr Novák. Hrála v řadě televizních filmů a televizních seriálů.


Michaela Dolinová: nový manžel jí narušuje výchovu dětí

    Pořad Jak se staví sen přijel do tohoto domova s exkluzivním týmem. Tentokrát v něm neměli převahu designéři, ale lidé z televizní obrazovky. Byla to Michaela Dolinová, Zuzana Belohorcová a Petr Lesák. Celému týmu opět šéfoval moderátor Pavel Cejnar a odborný dohled nad veškerými aktivitami převzala designérka Marta Eftimovská.
    Tento článek je licencován za podmínek GNU Free Documentation License. Používá materiál z článku „Eva Jakoubková“ na Wikipedii Ochrana osobních údajů
    Petr Lesák, stejně jako Zuzana, nechal pro optické zvětšení prostoru stropy a zkosené stěny obložené dřevem vymalovat na bílo. Oproti ní však svislé stěny nechal vymalovat modrou barvou, jednu stěnu ve světlejším a druhou v tmavším tónu. Protože pokojík obývá milovník vesmíru, nesměl tu tento motiv chybět. Jednu stěnu tedy nechal pan Lesák vytapetovat foto tapetou, na které je vyobrazena zeměkoule, a u své známé nechal namalovat originální obraz na motiv vesmíru. Bílou skříň rozveselily nálepky hvězd a planet. Příjemným a hlavně pohodlným prvkem se staly sedací pytle, jeden byl zvolený ve výraznější modré barvě a druhý v barvě světlounce zelené.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00