Jak na věc


metódy tvorby rozpočtov filetype:pdf,doc,txt

Dornova metoda PLUS - DORNPLUS a Breussova masáž - nejúčinnější pomoc při bolestech zad a kloubů!

    Asociace ale používáme hlavně tam, kde je objekt zdánlivě nepředstavitelný. Třeba cizí slova. Jak si zapamatovat třeba slovo puu, což znamená strom finsky? V češtině to nic neznamená, tak si pomůžeme asociací. Každý zná medvídka Pú. Představíme si ho, jak sedí na stromě, a my na něho voláme – Púú, slez dolůů z toho stromůů!
    Slouží k zapamatování si mnoha pojmů, kde nezáleží na pořadí. Je založena na poznatku, že člověk si zapamatuje v průměru 5 pojmů. Pokud si tedy máme zapamatovat pojmů dvacet, snažíme se je rozdělit do několika logických kategorií nejlépe o čtyřech až pěti pojmech, podle toho, na co se cítíte. Záměrně neuvádím žádný příklad, protože na webu by to vypadalo, že mám kategorie předpřipraveny. Na kurzu toto standardně cvičíme s 20 pojmy, které účastníci nahodile jmenují a věřte, vždy se kategorie dají sestavit!


Dornova metoda PLUS Breussova masáž

    Paměťové metody jsou často založeny na uvolnění myšlenek. Podobně jako ve snu, kde nás napadají naprosto neuvěřitelné věci, a přitom je během snění vnímáme naprosto přirozeně, pro většinu paměťových metod je nejideálnější stav, kdy nás v bdělém stavu napadají věci, které by nás ani ve snu nenapadly! Chcete-li vracíme se do té fáze dětství, kdy nás ještě dospělí nenaučili myšlenky cenzurovat, nebo se za ně dokonce stydět. Na první pohled je to infantilní, hloupé, nedůstojné, směšné... ale pouze do té doby, než zjistíte, že čím infantilnější to je, tím víc to funguje. Mozek se rád vrátí do doby, kdy si mohl vymýšlet, co chtěl, tak mu v tom nebraňte!
    Zde mi dovolte býti tajemnou. Do kouzla ZIP metody mě zasvěcoval dlouhý čas můj kolega ze společnosti memory21 René Müller, který je jejím autorem. Metodu pro sebe nazývám indiánskou z jednoho důvodu. Dá se předat pouze ústně a k jejímu pochopení je třeba mít zažité metody základní. Kombinuje v sobě kromě příběhu, asociací, vizualizace a emocí ještě něco navíc. Trvalo mi mnoho hodin ji pochopit a ještě více získat pocit, že jsem schopná ji předat dále. Faktem je, že s pomocí této metody je člověk schopný (slyšel-li aspoň někdy předem názvy států), vyjmenovat 50 států USA po sobě během hodiny, a získá také přehled, v jaké části se ten který nachází. To chce ale opravdu zkusit si to na vlastní kůži!


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00