Jak na věc


metódy tvorby rozpočtov filetype:pdf,doc,txt

Dornova metoda PLUS Breussova masáž

    Každý si pod vlivem svých zkušeností, zážitků a vědomostí vybavví asociace jiné. Vezměme si třeba příklad slova strom. Někomu se vybaví pach bahna, když byl v rámci brigády jako student nahnán na výsadbu stromků kamsi do lesů, cestovatel si vybaví rozkvetlé sakury v Japonsku, někdo smutný pocit, když se kácel strom, který zasadil jeho děda, další cítí kůru stromu, když byl s moudrými rodiči kdysi v lese, zahrádkář si vzpomene, že zase nezasadil tu jabloň, kterou po něm manželka chtěla... Jeden pojem, nekonečně mnoho asociací. A to je ta lehčí varianta, protože strom si umí každý více méně představit!
    V psychologii znamená asociace spojení mezi jednotlivými psychickými vjemy a odtud také asociativní paměť, v níž se obsahy vybavují na základě podobnosti. Jednodušeji. Mám si pamatovat novou informaci. Pro lepší zapamatování si ji přiřadím formou asociace k něčemu, co již znám. Například hlavní město Guineje je Conakry. Guineu si představím jako gin, Conakry jako Koňak. No a gin a koňak patří přece k sobě jako Guinea a Conakry!
    Dejme tomu, že si potřebujeme zapamatovat devět československých prezidentů. Masaryk, Beneš, Hácha, Gottwald, Zápotocký, Novotný, Svoboda, Husák, Havel.
    Most Závodu míru, Radotínský, Bránický, Barandovský, Železniční, Palackého, Jiráskův, Legií, Karlův, Mánesův, Čechův, Štefánikův, Hlávkův, Negreliho viadukt, Libeňský, Železniční, Barikádníků, elektrické dráhy, Pro pěší.


Dornova metoda PLUS - DORNPLUS a Breussova masáž - nejúčinnější pomoc při bolestech zad a kloubů!

    Hurá! Celá naše parta se zúčastní Závodu míru (most Závodu míru). Moc se na startu radujeme (Radotínský), ale v závodě nám brání (Bránický) pan Barrand (Barrandovský), bojí se, abychom mu neponičili údolí. Co se dá dělat, dál musíme po železnici (Železniční). V kupé si aspoň můžeme číst Palackého (Palackého) a Jiráska (Jiráskův). Klid netrvá dlouho. Přistoupí legionář (Legií) Karel (Karlův), který má pod paží obraz od Mánesa (Mánesův). Je na něm Čech (Čechův) i Slovák Štefánik (Štefánikův). Posadí se a na svačinu vytáhne hlávku zelí (Hlávkův). Je ale celá černá (Negreliho viadukt), tak ji hodí z okna přímo do Libně (Libeňský). Hlávka ale spadla na železniční koleje (Železniční) a kutálí se, až se rozplácne o postavenou barikádu (Barikádníků). Ten třesk způsobí vyhození pojistek a tím pádem elektrického provozu na dráze (elektrické dráhy) v celém městě, takže do Tróji už musíme pěšky (most pro pěší v Tróji).
    Máte bolesti v zádech, či kloubech? Autorizovaná lektorka pro Českou republiku MgA. Zuzana Prouzová-Lehrmann lektorka od roku 2003  s nejdelší praxí v ČR a Jozef Púry (akreditovaný lektor od 1.8.2007) vyučují osobně Dornovu metodu PLUS na seminářích po celé ČR. Oba lektoři jsou autorizovaní mezinárodní společností Dornovy metody, certifikáty jimi vydané mají platnost na celém světě. Jsou uvedeni v mezinárodní listině akreditovaných lektorů.
    Dornova metoda PLUS - jednoduchý manuální způsob, jak pomoci sobě, svým blízkým nebo klientům při akutních problémech nebo dlouhodobých bolestech v zádech a kloubech. Neuvěřitelně rychle srovnává rozdílnou délku dolních končetin, posuny obratlů (a tím řeší výhřezy plotének), vbočené palce, problémy se všemi klouby, skoliotické vybočení páteře, posuny kostrče a s tím související neplodnost, atd.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
10335
cache: 0024:00:00