Jak na věc


menstruace při braní antikoncepce

Každá žena prožívá svou menstruaci individuálně.

    únava, bolest břicha, podbříška, zad (kříže, beder), hlavy, otoky nohou, svědění pochvy, pocit na zvracení, až zvracení, podrážděnost, nervozita, úzkost, lítostivost.
    459 popsaných nemocí, 517 článků bylin, 180 článků potravin, 136 skupin léčiv, 26 vitaminů a minerálních látek
    Celý proces menstruace je řízen hormonálně, a proto je často doprovázen různými druhy bolestí, nevolností či změnou nálad. Jelikož se však tyto negativní „vedlejší účinky“ menstruace opakují pravidelně s jejím příchodem, může se na ně žena do jisté míry připravit či dokonce v ideálním případě nalézt metody, které ji pomohou tyto symptomy alespoň zmírnit.
    Ač to nemusí být na první pohled patrné, přispět může i pravidelný pohyb, který zlepšuje prokrvení pánve.
    Poruch menstruace je celá řada: menstruační cyklus může trvat déle než 28 dní (oligomenorea), menstruační krvácení může být slabé a trvat jen 2 dny (hypomenorea), nebo naopak silné a trvající více jak 8 dní (hypermenorea), žena může krvácet častěji než jednou za cyklus (např. uprostřed cyklu – ovulační krvácení), nedostavení se menstruace (amenorea), menstruaci mohou předcházet nebo ji doprovázet silné bolesti.


Doporučujeme také následující články:

    Uvedené články a rady nemohou nahradit osobní návštěvu lékaře, či kvalifikovaného terapeuta, protože TOTOŽNÉ ONEMOCNĚNÍ MŮŽE MÍT ROZDÍLNÉ PŘÍČINY. Články a rady nám však mohou ukázat možné cesty, jakými lze usilovat o své zdraví.
    Menstruace je proces, který nelze striktně standardizovat nejen co se týče délky samotné menstruace, ale také celého cyklu či doprovodných příznaků. Spíše než na délce cyklu záleží na jeho pravidelnosti, která by se měla po několika letech ustálit. Pravidelnost menstruace je znakem, že celý cyklus probíhá v pořádku. Výjimečně může být perioda narušena stresem, přílišnou fyzickou aktivitou, nedostatkem živin či některými léky. Velké výkyvy v délce a síle menstruace by měly být důvodem k zamyšlení se nad svým životním stylem a nebo i důvodem k návštěvě lékaře.


Menstruace a hormonální antikoncepce

    Za první den menstruačního cyklu se považuje den prvního menstruačního krvácení. Od tohoto dne dochází v ženském těle k následujícím procesům. Nejprve ve vaječnících dozrává Graafův folikul, který je zodpovědný v době ovulace za uvolnění jednoho až dvou vajíček vhodných k oplození. Souběžně s tímto procesem nastává obnova a růst děložní sliznice, která se tímto připravuje na případné uhnízdění oplozeného vajíčka. Nedojde-li však k oplodnění a následnému těhotenství, část nevyužité děložní sliznice se odloučí a je odplavena z těla ven, čímž začíná nový menstruační cyklus. Menstruace trvá orientačně 4-6 dní a je jedním z ukazatelů, i když ne jednoznačným, že žena není těhotná.
    Menstruace. Měsíčky. Menses. Perioda. Cyklus. Tato všechna pojmenování a mnoho dalších si zasloužilo periodické krvácení vyvolané fyziologickými změnami v těle dívek a žen na celém světě. Úderem prvního menstruačního cyklu se žena ocitá ve svém reprodukčním období a teoreticky je připravena na plození dětí. Od této doby se menstruace stává neoddělitelnou součástí života každé ženy až do tzv. menopauzy, která svým nástupem reprodukční období ženy uzavírá.
    Důvodů a příčin menstruační poruchy může být mnoho. Zjednodušeně řečeno můžeme říci, že problematická může být hormonální nerovnováha, počátek těhotenství (např. i mimoděložní), nebo přítomnost něčeho, co v pohlavních orgánech nemá být (záněty, polypy, myomy, nádory).
    Definovat menstruaci není nijak obtížné. Můžeme ji označit na příklad jako proces zbavování se větší části děložní výstelky, která spolu s krevními produkty vychází přes vaginu z těla ven. Jelikož tento proces nastává opakovaně s periodou cca 28 dní, nazývá se cyklem.


Byliny podle moderní medicíny

    Moderní medicína řeší nepravidelnosti cyklu antikoncepcí, v případě růstu čehokoliv nežádoucího chirurgicky. Na bolest analgetika.
    Pokud je však vaše menstruace pravidelná jako hodinky, doprovodné symptomy zanedbatelné či alespoň snesitelné, můžete být na své tělo pyšná a právem se radovat, protože jste zdravá a až přijde ten vhodný čas, připravená na početí vašeho miminka.
    Objevují-li se některé příznaky již několik dní před samotnou menstruací, označujeme to jako premenstruační syndrom (PMS).

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
12407
cache: 0024:00:00