Jak na věc


medvědí brloh

CUKETOVÉ ŠPAGETY S PESTEM Z MEDVĚDÍHO ČESNEKU

    Medvědí česnek vítá vlhčí polohy s mírným polostínem, ale roste i na sluníčku, pokud tam není nadměrné sucho.
    Medvědí česnek se používá jako léčivá rostlina, zelenina nebo se pěstuje pro okrasu. Česnek medvědí podporuje chuť k jídlu, trávení a tvorbu krve. V léčitelství se doporučuje pro snížení krevního tlaku, proti chřipce a astmatu.
    Mladé listy medvědího česneku sklízíme od druhého roku vegetace. Jedná se o vytrvalou, cca 10 - 45 cm vysokou bylinu s podzemní cibulí. Listy jsou přízemní, řapíkaté, úzce eliptické až vejčité, 2 - 5 cm široké. Tento medvědí česnek je velmi vhodný na zpracování pesta.
    Česnek medvědí - vyséváme na stinné místo, nejlépe v blízkosti keřů a stromů do kypré a vlhké půdy. Jako rostlina původních lužních lesů vyžaduje dostatečné a pravidelné zalévání. Půdu pro pěstování česneku medvědího nevyhnojujeme.
    Semena vyséváme od srpna do listopadu, výsev musí projít zimním obdobím, jinak vyseté osivo velmi špatně klíčí.


Česnek medvědí semena, pacibulky

    Listy sklízíme během jara, tedy část listů, asi polovinu nebo třetinu, aby se nám česnek opět stačil zregenerovat, květy můžeme nechat odkvést a ze semínek se snadno namnoží nové med. česneky.
    Pro použití v kuchyni se sbírá nať na počátku kvetení a využívá se k ochucení polévek, omáček a masa, používáme i jako přísadu do čerstvých zeleninových salátů.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
8497
cache: 0024:00:00