Jak na věc


mateřské centrum bělásek

Úkázka nejoblíbenější plné prezentace

    Spočítejte si, kolik bude vaše mateřská dovolená (PPM, peněžitá pomoc v mateřství). Pokud plánujete v roce 2014 nástup na mateřskou dovolenou, naše kalkulačka vám pomůže vypočítat, jaká bude vaše peněžitá pomoc v mateřství.... [více]
    Mateřská dovolená (resp. PPM  – peněžitá pomoc v mateřství) je dávka, kterou vyplácí Česká správa sociálního zabezpečení. Je to dávka spadající do systému nemocenského pojištění. Na rozdíl od rodičovského příspěvku, na který má nárok skoro každý, komu se narodí dítě, na mateřskou je nárok jen v případě, že bylo hrazeno nemocenské pojištění – týká se to tedy:
    chtěla jsem Vás poprosit o radu. Jsem OSVČ, již více jak 2 roky si řádně platím nemocenské pojištění ve výši 145,-. Plánujeme s manželem miminko a dočetla jsem se zde, že je možné si zvýšit platbu nemocenského pojištění, aby se mi zvýšila PPM. V minulosti to ale bylo tak, že když jsem si chtěla navýšit platbu nemocenského, zároveň se k tomu úměrně navýšila platba sociálního pojištění a byly to dost vysoké měsíční platby, což se pak nevyplatilo jít vůbec na PPM. Od 2014 již toto zase není? A pokud ano, kolik bych musela platit na sociálním pojištění, abych měla nárok na nejvyšší PPM?


Úkázka další individuální prezentace...

    Mateřská dovolená hned po škole – trochu jiná situace platí, pokud žena nastoupí na mateřskou ihned po škole. Doba studia na střední, vyšší odborné nebo vysoké škole je považována za soustavnou přípravu na budoucí zaměstnání. Pokud bylo toto studium úspěšně ukončeno, vzniká nárok na mateřskou dovolenou. I zde pak platí ochranná lhůta, pokud mateřská dovolená začne do 180 dní od úspěšného ukončení studia, je nárok na peněžitou pomoc v mateřství
    Ochranná lhůta pro nárok na mateřskou dovolenou je stanovena na 180 dní. Pokud tedy žena přišla během těhotenství o práci, ale na mateřskou dovolenou nastoupí do 180 dní od ukončení pracovního poměru, na mateřskou dovolenou mít nárok bude (pokud jsou splněny i další podmínky – především pak celková doba účasti na nemocenském pojištění).
    Velké kompletní www stránky v rastru Portálu MŠ, po vytvoření vlastní administrace úpravy kdykoli online (drobné úpravy kdykoli po telefonu, e-mailem spodporou operátorů, kteří Vám rádi pomohou).


Kalkulačka mateřská dovolená 2015

    Čeká vás radostná událost v podobě narození dítěte? Zjistila jste, že jste těhotná, a chtěla byste vědět, na jaké peníze budete mít nárok během mateřské dovolené? Připravili jsme pro vás podrobný souhrn všech užitečných informací na téma mateřská dovolená a peněžitá pomoc v mateřství. V textu jsou zohledněny aktuální informace platné pro rok 2018. Jaká bude vaše mateřská, si pak můžete sami spočítat: kalkulačka mateřská dovolená pro zaměstnance v roce 2018 nebo kalkulačka mateřská dovolená pro OSVČ v roce 2018.
    Dobrý den, jsem studentkou vyšší odborné školy, porodit mám v září 2014, přičemž v červnu budu absolventkou této školy. Budu mít tedy nárok na mateřskou dovolenou? Z čeho by mi mateřskou vypočítali, když jsem ještě zatím nepracovala. Děkuji za odpověď, Lucka
    Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.
    Dobrý den, pokud v době nástupu na mateřskou nebudete zaměstnaná a ani před tím jste nebyla/nebudete zaměstnaná, pak nárok na mateřskou mít nebudete a dostanete až rodičovský příspěvek po narození dítěte.
     1 hlavní strana s informacemi o Vaší MŠ, vlastní administrace, úpravy kdykoli online + je možné zadávat změny přes operátory, drobné úpravy kdykoli po telefonu, e-mailem.


Kalkulačka mateřská 2014 – peněžitá pomoc v mateřství

    Na peněžitou pomoc v mateřství mají nárok nejenom zaměstnanci, ale i OSVČ. U OSVČ je nutnou podmínkou to, že si musí dobrovolně platit nemocenské pojištění. Zatímco u zaměstnance postačí, pokud v rozhodném období (poslední 2 roky) byl alespoň 270 dní zaměstnaný (zaměstnavatel za něj platil nemocenské pojištění), u OSVČ je tady ještě jedna podmínka.
    Dobrý den, moc by mě zajímalo, kde jste přišli na to, že studenta, která nastoupí mateřskou do 180 dnů od skončení studia nárok na mateřskou. V této situaci platí, že musí být nemocensky pojištěná, tedy doba studia se započítává do doby nutné pro přiznání PPM, ale po ukončení studia musí být studentka zaměstnaná.
    Mé otázky tedy zní: Pokud budu pracovat do standardní doby- tedy odchod na mateřskou bych plánovala na 6-8 týden před porodem, budu mít nárok na přídavek z mateřské dovolené?
    Tento denní vyměřovací základ se pak pro další výpočet redukuje – jsou stanoveny 3 redukční hranice. Jejich výše se od 1. 1. 2018 změnila (došlo k drobnému navýšení):
    Dobrý den, pokud vaše zaměstnání stále trvá a vy jste jen na rodičovské dovolené, tak nárok na mateřskou mít budete. Není stanovena žádná přesná lhůta do kdy byste měla zaměstnavatele informovat, v zásadě by stačilo mu předat až informaci o nástupu na další PPM, je ale slušností zaměstnavatele vyrozumět v dostatečném předstihu.


Mateřská dovolená – ochranná lhůta

    Dobrý den, pokud na druhou mateřskou nastoupíte do 4 roků prvního dítěte, pak se zohlední i váš příjem před prvním dítětem. Provede se výpočet z aktuálního příjmu. Pokud by takto vypočtená mateřská byla nižší než ta, kterou jste měla u prvního dítěte, pak se vám přizná ta vyšší.
    Dobrý den, abyste mohla žádat o příspěvek na bydlení, musí se opravdu jednat o bytovou jednotku (tj. v domě musí být zkolaudovány dvě samostatné bytové jednotky, to často u rodinných domů nebývá). Dále v tomto bytě musíte mít trvalé bydliště. Pokud ano tak nárok mlít budete. Pokud se technicky nejedná o samostatný byt, tak budete posuzována s rodiči jako společná domácnost.
    V tom případě bude záležet na tom jak dlouho jste byla nezaměstnaná. Jde o to aby v posledních 24 měsících před nástupem na PPM (měsíc ve kterém na ni nastupujete se nepočítá), trvalo vaše zaměstnání alespoň 270 kalendářních dní (s tím že se do toho započítává i doba na nemocenské, dovolená apod.). Záleží tedy na tom kdy přesně vám skončil pracovní poměr na dobu určitou a kdy jste uzavřela ten nový.


Peněžitá pomoc v mateřství a OSVČ

    Při práci během mateřské je nutné dodržet základní pravidla. Mezi ně patří mimo jiné i to, že pracovat je možné nejdříve po skončení 6 týdne po porodu. Pokud by žena chtěla pracovat pro stejného zaměstnavatele (u kterého pracovala před nástupem na mateřskou dovolenou), je nutné uzavřít novou smlouvu. Není možné pracovat na základě stejné smlouvy, na kterou je vyplácena PPM. Podobné omezení platí i pro možnost práce pro OSVČ. Pokud by OSVČ chtěla pracovat i během mateřské dovolené, nesmělo by se jednat o stejnou činnost, za jakou si platila nemocenské pojištění.
    Žádost o mateřskou se zpravidla vyřizuje prostřednictvím ošetřujícího lékaře a zaměstnavatele. Žádost o peněžitou pomoc v mateřství vystavuje lékař na základě předpokládaného termínu porodu (na mateřskou dovolenou se nastupuje obvykle v rozmezí 6 – 8 týdnů před termínem porodu, výjimkou mohou být riziková těhotenství, kdy skutečné mateřské dovolené zpravidla předchází ještě dočasná pracovní neschopnost).
    Děkuji za odpověď. Pracovní poměr jsem měla na dobu určutou, takže mi skončil během RD. Ještě před skončením RD jsem nastoupila zpět ke stejnému zaměstnavateli. Bude se mě tedy týkat stejné pravidlo výpočtu? Ještě jednou děkuji za odpověď
    I na mateřské dovolené si můžete přivydělat peníze. Podobně jako u rodičovské dovolené, i na té mateřské má žena možnost získat přivýdělek. Možnost přivýdělku na mateřské je ale více omezená. Je to dáno tím, že peněžitá pomoc v mateřství je dávka nemocenského pojištění (na rozdíl od rodičovské, což je sociální dávky).


Kolik je mateřská dovolená 2018

    Pokud bych se rozhodla kvůli namáhavé práci ( jiné přeřazení na práci není možné) odejít na rizikové těhotenství, budu mít i tak stejné podmínky , tedy dostanu peněžitou pomoc v mateřství?
    Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Mám syna a tomu je 18 měsíců a rodičovský příspěvek mám na 3 roky. Zjistila jsem ze jsem těhotna. Rodit bych měl koncem prosince 2014. Je možnost si vybrat celý rodičovský příspěvek? Doposud mam vybráno 86 000 a zbývá mi 134 000 částka je k měsíci Dubnu. Děkuji za odpověď.
    Ještě jsem se chtěla zeptat, manžel je zaměstnaný s hrubým příjmem cca 29.000,-, mohl by tedy jít po 6 nedělí na mateřskou on s tím, že bych se o dítě starala já? Já bych zároveň stále pracovala (máme možnost hlídání a práci si mohu rozvrhnout podle sebe). On by musel mít v práci jinou pracovní smlouvu během této PPM?
    Dobrý den, podmínkou nároku na peněžitou pomoc v mateřství je účast pojištěnce na pojištění alespoň po dobu 270 kalendářních dní v posledních dvou letech přede dnem nástupu na peněžitou pomoc v mateřství.


Úkázka MŠ S ODLOUČENÝMI PRACOVIŠTI I.

    Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Půjčka 10000 ihned. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčka ihned před výplatou. Uvidíte, že nebudete zklamáni.
    Dobrý den, od začátku roku se podmínky pro maximální výši nemocenského pojištění u OSVČ změnily. Jinak manžel by mohl pobírat PPM (mateřskou), ale pouze za předpokladu že by zůstal s dítětem doma a/nebo by pracoval na základě jiné smlouvy. Není možné, aby pracoval pro stejného zaměstnavatele na stejnou smlouvu, musela by to být jiná smlouva na jinou pracovní činnost
    Dobrý den, není možné jednorázově vyčerpat rodičovský příspěvek. Jediná možnost jak získat co nejvíce peněz, je zkrátit si délku RP a tím i zvýšit měsíční platbu. Maximální možná výše RP je 11500 Kč měsíčně. To jestli si můžete zvolit kratší RP se odvíjí od toho, jaký jste měla vy (nebo případně otec dítěte) vyměřovací základ v době narození dítěte. Změnu byste měla provést co nejdříve, není to možné provádět zpětně.
    Když mi skončí pracovní smlouva v době mateřské dovolené, má to pro mne nějaký následek? ( kromě toho, že jsem nezaměstnaná a čeká mě další kolo hledání si práce před skončením rodičovské)


Kalkulačka mateřská dovolená pro OSVČ

    Dobrý den, termín nástupu na PPM vám určí lékař, zpravidla je to v rozmezí 6 – 8 týdne před porodem, lékař vám vystaví dokumenty pro OSSZ kde vyznačí termín nástupu na PPM a s tím si pak zajdete vyřídit PPM a současně musíte zajít i na UP abyste ukončila RP.
    Mateřská dovolená u nezaměstnaných – za nezaměstnané (kteří jsou evidováni na úřadu práce) stát nemocenské pojištění neplatí. Nezaměstnaný tedy nemá možnost získat peněžitou pomoc v mateřství. Pouze v případě, že by nástup na mateřskou spadal ještě do ochranné lhůty (viz výše). Pak by i nezaměstnaná měla nárok na mateřskou dovolenou, v opačném případě se začíná pobírat rodičovský příspěvek. Ten je buď v nejnižší variantě na dobu 4 let (nebo v závislosti na výdělečné činnosti otce dítěte je případně možné změnit délku).


Mateřské školy - Mateřské školky - Mateřská škola

    Dobrý den, v srpnu 2011 jsem nastoupila na mateřskou dovolenou se svým prvnim dítětem, v březnu 2012 jsem pak přešla na rodičovskou. Ta mi konči v říjnu 2014. Bohužel se mi nepodařilo podruhé otěhotnět. Jsem zatím stále zaměstnaná, od října předpokládám zaměstnání buď u stejného zaměstnavatele nebo u jeho sesterské společnosti. Navíc od dubna 2013 pracuji „brigadne“ pro sesterskou firmu mého zaměstnavatele. Roční příjem 2013 byl do 68 tisic. Můj dotaz zní: Kdybych byla bývala otěhotněla „včas“, počítala by se PPM z těch původních 12 měsíců ještě před prvním otěhotněním. Ale jak to bude teď, když se mi podaří třeba otěhotnět během pár měsíců po nástupu do zaměstnání v říjnu 2014? Z čeho se mi bude PPM počítat?
    Výsledkem tohoto výpočtu je pak redukovaný denní vyměřovací základ – při hrubé mzdě 35 tisíc korun měsíčně by to bylo 1091 Kč. Výsledná výše peněžité pomoci v mateřství by pak byla 70% z této částky, tj. 764 Kč denně, což odpovídá částce 22 920 Kč měsíčně (30 kalendářních dní) a celkové částce 149 744 Kč (196 dní – což je maximální délka mateřské při narození jednoho dítěte).
    Obdobně je to i u OSVČ. Pokud si OSVČ několik měsíců před nástupem na mateřskou dovolenou neplatí nemocenské pojištění, ale splní podmínku, že během 12-ti měsíců před nástupem odvedla nemocenské alespoň za 180 dní, pak bude mít nárok na mateřskou také.
    Mateřská dovolená (PPM, Peněžitá pomoc v mateřství) je dávka vyplacená z nemocenského pojištění. Nárok na ni tedy mají zaměstnanci, za které platí nemocenské pojištění zaměstnavatel. Nebo také OSVČ, kteří si nemocenské pojištění platí sami (u OSVČ je nemocenské pojištění dobrovolné). Jak je to ale v ostatních případech?


Vytvoříme pro Vás prezentaci zde na portálu MŠ dle Vašeho přání. Vyberte si... Vaše prezentace zde od 83,- Kč + DPH/měsíc

    To, kolik je mateřská dovolená v roce 2018 se počítá z denního vyměřovacího základu. Ten se stanoví jako součet všech příjmů v rozhodném období (posledních 12 měsíců), vydělený počtem započitatelných dní. Zjednodušeně tedy při průměrné hrubé mzdě 35 tisíc korun měsíčně bude denní vyměřovací základ 1150,68 Kč ((35000*12)/365).
    Dobrý den, pokud vy i dítě budete mít trvalé bydliště na území ČR, pak můžete čerpat rodičovský příspěvek v ČR (i když budete bydlet v zahraničí). Na PPM ale mít nárok zřejmě nebudete – jedná se o dávku vyplácenou z nemocenského pojištění. Pokud budete pracovat v zahraničí, tak budete pravděpodobně odvádět nemocenské pojištění v zahraničí. Takže případně můžete mít nárok na nějaké obdobné dávky v dané zemi.
    Dobrý den, pracuji v ČR na částečný úvazek. Mám trvalý pobyt v ČR. Chci hledat zaměstnání v zemi EU. Pokud bych nenašla zaměstnání a v zemi EU otěhotněla dostala bych rodičovský příspěvek z ČR, PPM již asi ne? Pokud bych našla zaměstnání, otěhotněla a měla stále trvalý pobyt v ČR, byly by zde nějaké změny?


Mateřská dovolená jak o ni žádat

    Rádi bychom Vám touto cestou nabídli aktualizaci Vašeho zápisu, který je v tomto portále zveřejněn. Jelikož je každá škola v ČR ze zákona povinna zveřejňovat své informace …a to nejen na svých webových stránkách či stránkách města/obce, ale i na volně přístupných místech pro veřejnost, je tento portál mateřských škol ideálním řešením zviditelnění Vaší školy a zároveň Vám přináší velké množství výhod během Vaší veřejné propagace
    Jste OSVČ a plánujete těhotenství? Zajímalo by vás, jestli budete mít nárok na mateřskou dovolenou (resp. PPM – peněžitou pomoc v mateřství)? Pomůžeme vám spočítat, kolik peněz byste mohli dostat. Naše kalkulačka vám umožní zjistit,... [více]
    Pokud už jste, nebo vás snad v roce 2015 čeká těhotenství, a chtěla byste se dozvědět, s jakou podporou od státu můžete během těhotenství a následném rodičovství počítat, tak si v této kalkulačce pro výpočet výše mateřské... [více]
    Podobné je to i při nástupu na mateřskou, bez předchozího zaměstnání – třeba po skončení školy. I pro studenty platí ochranná lhůta 180 dní od úspěšného ukončení studia. Nadále ale platí podmínka minimální doby pojištění. Pokud by ale žena nastupovala na mateřskou ještě během studia (před tím než bylo dokončeno), nebo po jeho skončení, kdy ale během studia nikdy nepracovala a nebyla tak nemocensky pojištěna, nárok na mateřskou mít nebude. Bude tedy dostávat jen rodičovský příspěvek).


Kdo má nárok na mateřskou dovolenou

    Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
    b) INDIVIDUÁLNÍ PREZENTACE - www stránky s individuální grafikou dle přání a návrhu p. ředitelky s přechodem dalších podstránek do plné prezentace s možností vlastní administrace, úpravy je možné zadávat on-line.
     --Zvolte kraj-- Pardubický Jihočeský Vysočina Královehradecký Zlínský Ústecký Středočeský Praha Plzeňský Olomoucký Moravskoslezský Karlovarský Jihomoravský Liberecký
    Tato unikátní prezentace je jedinečnou možností pro školky, které jsou sloučeny pod jedno ředitelství. WWW stránky s individuální hlavní stranou i podstránkami dle přání a návrhu p.ředitelky s přechodem na www stránky jednotlivých mateřských škol s možností vlastní administrace (úprav) pro každou MŠ možno zadávat změny on-line.. Tuto prezentaci lze vytvořit v mnoha variantách po konkrétní domluvě vytvoření vlastní administrace (úpravy kdykoli online) + je možné zadávat změny přes operátory (drobné úpravy kdykoli po telefonu, e-mailem).


Mateřská dovolená bez předchozího zaměstnání

    Maximální výše nemocenského pojištění u OSVČ je 2 485 Kč (pozor ale na to, že maximální možná výše nemocenského pojištění je navázána na odvody na sociální pojištění, není tedy možné mít vysoké nemocenské pojištění a platit jen minimální sociální pojištění). To odpovídá denní mateřské ve výši cca 1 225 Kč, tj. cca. 36 750 Kč (což je současně i maximální možná výše mateřské u zaměstnanců). Aby byl nárok na tuto vyšší mateřskou, je nutné platit si maximální nemocenské pojištění celý rok před nástupem na mateřkou. Pořád se to ale vyplatí, na nemocenském sice za rok zaplatíte 29 820 Kč, celkem ale dostanete 240 100 Kč.
    Děkuji za odpověď. Zaměstnavatele jsem samozřejmě již kontaktovala. Bohužel jsem dotaz napsala špatně. Spíš by mne zajímalo, kdy mám hlásit druhé těhotenství na OSSZ, právě kvůli nástupu z rodičovské na mateřskou. Omlouvám se za špatnou formulaci a ještě jednou díky za odpověď.
    Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Chceme s přítelem miminko.Kdybych teďko v březnu otěhotněla a za 9 měsíců by to byl přesně rok, co bych měla odpracovaný, a šla žádost na mateřskou si podala v tom 6 nebo 8 týdnu před porodem, tak bych měla nárok na mateřskou dovolenou? I když bych byla těhotná už několi měsíců před odpracovanými dny? … Nebo se to počítá až když budu nastupovat v tom 6 až 8 týdnu? …


Aktualizujte svůj zápis v portále Mateřských škol!

    Zaměstnavatel pak k žádosti o PPM, vystavuje podklady pro stanovení nároku na dávku (informace o denním vyměřovacím základu a dalších skutečnostech). Zaměstnavatel uvádí započitatelné příjmy v rozhodném období, tak aby bylo možné vypočítat výši mateřského příspěvku. Příslušné formuláře jsou k dispozici online na stránkách ČSSZ (www.cssz.cz), nebo je mají k dispozici lékaři.
    Štítky: Formuláře rodičovská dovolená, Kalkulačka mateřská OSVČ, Kdo má nárok na mateřskou dovolenou, Kdo má nárok na rodičovský příspěvek, Kolik je mateřská dovolená 2018, Kolik je mateřská pro OSVČ 2018, Mateřská dovolená, Mateřská dovolená ochranná lhůta, Peněžitá pomoc v mateřství a OSVČ, Výpočet nemocenské 2018
    Minimální nemocenské pojištění pro OSVČ je v roce 2018 částka 115 Kč měsíčně. Pokud si budete platit jen toto minimální nemocenské pojištění, bude vaše mateřská velmi nízká. Nemocenské pojištění ve výši 115 Kč měsíčně odpovídá dennímu vyměřovacímu základu 164,38 Kč, tj. výsledná mateřská by byla cca 116 Kč denně, tj. 3 480 Kč měsíčně. Pokud by chtěla mít OSVČ nějakou „rozumnou“ mateřskou, musela by si na nemocenské pojištění platit vyšší částku.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00