Jak na věc


marná sláva hlavní třída

Marná Sláva 159,- (Jumbo : 296,-)

     MARNÁ SNAHA Báli jsme se lásky já i ty že zkropí nás že zmoknem zavřeli jsme dveře před city a ony přišly oknem prolezly drze a bez ptaní marně jsme se jim kryli vnikli k nám ti hosté nezvaní a zmohli nás v tu chvíli po krátkém zápase vítězném zdolali duše obě bez výhrad tvrdě jim podlehnem navzájem pak i sobě
    V roce 2010 jsme se byli nuceni přestěhovat kvůli (ne)pokračující rekonstrukci KD Poklad na 7. porubský obvod (ul. Heyrovského). V roce 2016 jsme využili šance a po 6 měsíční rekonstrukci vhodných prostor na Hlavní třídě se vrátili zpět k Vám. Aktuální podobu restaurace si můžete prohlédnout ve fotogalerii vpravo.
    Láska k venkovskému prostředí, ke kraji Suffolk, inspirovala i Ashtona, aby vytvořil choreografii k Marné opatrnosti. Práce na baletu mu zabrala pouhé čtyři týdny. Jak ale poznamenává současný umělecký šéf baletu Národního divadla Filip Barankiewicz, který v Marné opatrnosti během své kariéry též tančil, v navenek jednoduše působícím díle se ukrývají složité party. Ashtona při tvorbě baletu inspirovalo i berlínské uvedení Janáčkovy Lišky Bystroušky, jež se odráží v úvodním tanci kohouta a slepic. Podobně i postava Alaina je inspirována koktavým Vaškem ze Smetanovy Prodané nevěsty.


Remi Martin Coeur De Cognac 99,-

     Čerstvá bulka sypaná sezamovými semínky, domácí francouzská majonéza, grilovaný šmakoun, červená cibulka, nakládaný okurek, polníček, hranolky (1, 3, 7, 10, 11)
     Nabízíme Vám nejen výborné pivo z podhůří Beskyd, víno z Moravy, různé destiláty, ale také zejména širokou nabídku vysoce kvalitních rumů různých značek z celého světa. To vše je doplněno nabídkou koktejlů a nealkoholických nápojů.
    Kostýmy jako by odpovídaly kulisám. Jsou velmi pestré, kanárková žluť se zde nepodceňuje. Kombinace barev také balancuje na hranici kýče, ale zvládne se udržet na správné straně a spolu se scénografií tvoří harmonický celek. Veselost a pestrost k tomuto baletu a jeho svižnému ději ostatně patří. I sborové pasáže, které většinou působí jako nucená vycpávka děje, zde mají své místo a svůj smysl, ať už se jedná o tanec ženců či stavění májky. Marná opatrnost se v Národním divadle zkrátka vyvedla a jistě nadchne i ty nezapřisáhlejší odpůrce baletu.


Salát s grilovaným kuřecím masem 149,-

    Následná sóla Lise a Colase nás nechají seznámit s hlavními hrdiny. V mnou navštíveném představení se premiérově představili Magdaléna Matějková a Adam Zvonař. Lise Matějkové nemám co vytknout, tančila s lehkostí i patřičným hereckým výrazem. Totéž bohužel nemohu říci o Adamu Zvonařovi, jehož výkon zastínili další tanečníci – Alexandre Katsapov jako matka Simone a Jakub Rašek v roli ťunti Alaina.
     Čerstvá bulka sypaná sezamovými semínky, domácí francouzská majonéza, sýr čedar, jalapeňo, nakládaný okurek, mladá cibulka, restovaná uzená krkovice, hranolky (1, 3, 7, 10, 11)
    Dojem ze Zvonařova výkonu bohužel pokazila i jeho nejistota při téměř akrobatické zvedačce v prvním dějství. Škoda, ale lze doufat, že s přibývajícími reprízami nabude jistoty a pak jeho výkon bude opravdu odpovídat sólové roli. Takto si mě však naprosto získal svým sólem Alexandre Katsapov v dřevácích. Alain byl zase veskrze komickou postavičkou, jehož pitvoření a záměrně neobratné kroky musely být snad nejtěžší rolí.
     Čerstvá bulka sypaná sezamovými semínky, domácí francouzská majonéza, sýr čedar, nakládaný okurek, rajče, červená cibulka, rukola, sázené vejce, hranolky (1, 3, 7, 10, 11)


Margherita 149,- (Jumbo : 286,-)

    Marná opatrnost (La Fille mal gardée) vznikla v roce 1789, je tak nejstarším baletem, který se zachoval do dnešních dní a je stále uváděn. Původní název zněl Dívka špatně střežená (ono La Fille mal gardée), hned při dalším uvedení v roce 1791 však dostala hra nové jméno – Balet o slámě. Později se k tomu přidala i Marná opatrnost. Zatímco sláma odkazující na venkov později zmizela, zbylé dva názvy se uchovaly. Venkov přesto zůstává důležitou součástí baletu, celý děj se ostatně odehrává tam.
    CELKOVÉ HODNOCENÍMarná opatrnost v Národním divadle je baletem zatančeným s lehkostí a vtipem. Nejvíce mě zaujal Alexandre Katsapov jako matka Simone a je jen škoda, že nedostává větší prostor. Balet je nicméně o dvojici zamilované mládeže, Magdalena Matějková v roli Lise na své premiéře obstála, Adam Zvonař potřebuje ještě nabýt na jistotě, zvláště v náročné zvedačce.
     Čerstvá bulka sypaná sezamovými semínky, domácí francouzská majonéza, kečup, sýr čedar, nakládaný okurek, červená cibulka, hranolky (1, 3, 7, 10, 11)

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
12414
cache: 0024:00:00