Jak na věc


mamutí referát wikipedie

Jak se učím já aneb tip pro Vás!

    1.- Tabule: pomůže vám se učit, organizovat nebotaké nezapomínat. Opravdu dobrý pomocník a nenínijak drahá.2.- Knihovna: Ani v knihovně nechcete mít nepořádek,i když je třeba jen takováto malá. Já například mám oddělené knihy z knihovny a mé vlastí a ještě knihy napovinnou četbu.3.- Šperky: Hezky srovnané v organizéru na šperky,který si koupíte nebo i vytvoříte, vám po ránu ušetříčas při hledání správného kousku v krabičce plné velkého klubíčka řetízků, náramků a naušnic.
    Chvíli jsme si popovídali s Patrikem. Prý se za školní rok 2015/2016 v českém jazyce naučil slovní druhy, v matematice zlomky a při angličtině pracovali se slovesem být.


CHCETE-LI VIDĚT VÍCE RŮZNÝCH OUTFITŮ, KLIKNĚTE -----ZDE-----NA MŮJ ÚČET NA POLYVORE!

    Od Aleše jsme vybrali Lassie se vrací. U Samuela nás zaujal referát z knihy Deník malého poseroutky – Poslední kapka. Od Elišky se nám líbil referát Na hradě Bradě. Johana má podle nás nejlepší referát jménem Dášenka čili život štěněte. Nejlepší referát od Kláry se jmenuje Vládci sedmihoří – diamantová cesta. Od Petra se nám líbil Bílý tesák. Od Kateřiny je pěkný referát z knihy Staré pověsti české. U Milana jsme se shodli na knize Pirátská parta – Magický kompas. Od Matyáše jednoznačně volíme knihu Chata v jezerní kotlině. Markéta má nejlepší referát z knihy Strašidlář – Mezi námi čerty. U Amálie jsme vybrali referát z knihy Deník malého Poseroutky – Poslední kapka a od Michaly je to kniha Klub Tygrů – Hřbitov dinosaurů. Nejlepší referát Tomáše je Klub Tygrů – Mamutí jeskyně. Od Terezy se nám líbil referát Ripleyho záhady: R-Tým. U Patrika zvítězil referát z knihy Klub tygrů – Pirátský poklad.
    V roce 1996, kdy přestala být u moci indická Kongresová strana, se Dabholský projekt (jeho dokončení) ocitlo v nedohlednu. Nová indická vláda odmítla platit a zastavila stavbu. Od roku 1996 do bankrotu Enronu v roce 2001 se tato společnost bezúspěšně snažila oživit tento projekt a přesvědčit Indii o potřebě její elektrárny.
    1.- Rozvrh hodin: Barevně odlišené předměty, velký a pořád na očích.2.- Lepící papírky: Při ruce a jako dobrý pomocník nejen k učení.3.- Důležité: Skvělé místo pro důležité informace.
    Můj e-mail, sem mi můžete posílat dotazy a taky povídky, colors-of-world@seznam.cz Jsem obyčejná holka. Navštěvuji střední pedagogickou školu v Mostě. Mou vášní jsou knihy, které nejen čtu, ale i vytvářím. Jednu knihu jsem již napsala a pracuji na další/ch. Také ráda maluji, což ovšem neznamená, že to umím. Mým miláčkem je můj pejsek Bernynka a můj kocourek Matýsek. Prohlížejte! Komentujte! Pište!


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

    Redakce ani autor tohoto webu nezodpovídá za správnost ani původ uveřejněných referátů. Referáty, seminárky a maturitní otázky jsou zde díky dobrovolnosti majitele webu a příslušných autorů. Jakékoliv užití obsahu stránek nebo jeho části bez souhlasu vlastníka autorských práv je zakázáno, pokud není uvedeno jinak.
    Elektrárna dle fáze jedna, která byla překřtěna na Ratnagiri Gas and Power Pvt Ltd (RGPL), začala fungovat v květnu 2006 po prodlení 5 let. Nicméně, Dabholská elektrárna se ocitla v problémech, kdy 4. července 2006 ji RGPL zavřela kvůli nedostatku dodávek nafty, která je pro její fungování nezbytná. Společnost RasGas Company Ltd., se sídlem v Kataru hodlá od dubna 2007 do elektrárny dodávat zkapalněný zemní plyn.
    Od poloviny 90. let Unocal a jeho partneři naplánovali postavit přes 1600 km dlouhý produktovod z Turkmenistánu do města Multan v Pákistánu. Náklady činily okolo dvou miliard dolarů. Zvažována byla též obtížnější cesta z Íránu. Navrhovaná 643 km dlouhá přípojka do indické metropole Nové Dillí by do indické sítě zemního plynu přivedla ultra-levný zemmní plyn. Náklady činily 600 milionů dolarů.


Re: Česko-Slovenský zbrojní průmysl

    Marianne Faithfull si už nepotřebuje na nic hrát. Na obalu svého nejnovějšího počinu "Negative Capability" je vyfocená s hůlkou, protože k ní prostě patří. O desce mluví jako o tom "nejupřímnějším albu", které za svou kariéru natočila, a má pravdu. Není to nahrávka na každodenní poslech, je ale sakra dobrá.
    Nejvíce mě bavili Habsburkové. Po smrti Ludvíka Jagellonského nastoupili na český trůn Habsburkové. První panovník z rodu Habsburků byl Ferdinand I. Vypukly války s Turky. V Čechách se těžilo stříbro. Ve třicetileté válce válčily proti sobě téměř všechny evropské státy. Skončila bez vítězů. Mnoho lidí zemřelo a mnoho lidí odešlo do jiných zemí. Odešel i náš jeden z největších učenců (Jan Amos Komenský). Lidi byli týráni.


We Love 90s - rok 1996 (část II.)

     O historii jsem se dozvěděl, že Karel IV. byl synem Jana Lucemburského, že Václav IV. a Zikmund Lucemburský měli za otce Karla IV. Také jsem se dozvěděl, že husité se při bitvě u Lipan rozdělili. Dále vím, že Rudolf II. byl jediný habsburský panovník, který sídlil v Praze. Také že Zikmund Lucemburský pozval Jana Husa na koncil do Kostnice. Zvláště mě bavilo, jak jsme se na interaktivní tabuli dívali na Dějiny českého národa. Dál budu přemýšlet nad tím, proč byla taková tvrdá doba. Dál mě zajímá, proč církev nechtěla nabídnout pomoc. Mohu se zeptat Michala Stehna, protože si myslím, že je na vlastivědu celkem chytrý. Budu pátrat po různých památkách, které mě zaujaly například: Chrám svaté Barbory, Chrám sv. Víta, kostely, kláštery, zkrátka různé památky.
    Minulost ne tak úplně vzdálená ožije ve druhém díle našeho vzpomínání na rok 1996. V paměti nám z toho roku zůstali Nick Cave a Kylie v písni "Where The Wild Roses Grow", bratři Nedvědové na Strahově, smrt Tupaca Shakura, Madonna ve filmu "Evita" a pražský koncert Sex Pistols.
    Z akcí se mu líbilo taneční vystoupení v divadle Karla Pippicha v Chrudimi, kde vystupovali malí a velcí tanečníci. Také se mu líbil výlet na zámek Kačina, tam jsme byli v různých místnostech, na bylinkové zahrádce a hráli jsme i hry.


Moje kniha již nyní na ebookeater.cz ke stažené zdarma

    1.- Úložný prostor: Z brašny na motorku mám úložný prostor na výtvarné pomůcky a také hned při ruce.2.- Skříňka a učebnice: Ve skříňce kousek od stolu mám učebnice a sešity, abych k nim měla snadný přístup.3.- Úložný prostor: Takový, do kterého dáváte věci, které až tak nepotřebujete je vhodný pro kopu čistých sešitů a balík papírů.4.- Hromádka: To, že něco potřebujete mít vyndané neznamená, že to musí být nevzhledně rozházené.5.- Šuplíky: Tak tam se dají krásně ukrýt další výtvarnické potřeby nebo třeba laky na nehty.
    Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.
    Ve vlastivědě mě bavilo, že jsme probírali husitské války, Přemyslovce, po husitských válkách. Líbilo se mi, že jsme koukali na Dějiny udatného českého národa. Na konci 9. století se v Čechách ujal vlády rod Přemyslovců. Prvním známým knížetem byl Bořivoj a jeho žena byla Ludmila. Po křtu Bořivoje a Ludmily bylo povinné křesťanství a vzdělanost. Začaly se stavět kamenné hrady a tržní osady. Když nastoupil Václav na trůn, snažil se o mír. Po vyvraždění Slavníkovců byla Morava připojená natrvalo k Čechám. Kronikáři opisovali ručně knihy. Latinsky.
    První fáze počítala se spalováním surové nafty a výrobou 740 megawattů. Pomohla by stabilizovat místní přepravní síť. Fáze jedna, započatá v roce 1992, měla být dokončena v roce 1997, ale protáhla se o dva roky.


S tímto budu končit a doufám, že jsem alespoň někomu z vás, byť jen nepatrně, pomohla s výběrem čtečky.

    V tomto školním roce mě upoutalo společné velikonoční tvoření. Vyráběli jsme si různé dekorace a přáníčka spojené s Velikonocemi. Přijela i Ilona Kůpová, která si s námi vyrobila velikonoční vazbu s živým květem. Páťáci si připravili různé výrobky, například přáníčka, slepičky, vajíčka. Povídali jsme si o Velikonocích, jak je kdo prožívá, jestli je  s rodiči a prarodiči společně slavíme. Taky jsme si upekli jidáše, ale ty jsme hned snědli.
    1.- Psací potřeby: Přehledně srovnané a vždy po ruce.2.- Nástěnka: Přímo na očích a se vším co, potřebujete.3.- Úložný prostor: Z brašny na motorku mám úložný prostor na výtvarné pomůcky a také hned při ruce.4.- Kalendář: Snad nemusím rozvádět...
    Zařízení by se po dokončení stalo mamutí elektrárnou za 2,8 miliardy dolarů, s produkcí 2,184 megawattů energie. Stavba byla naplánována ve dvou fázích.
    V historii jsem se dozvěděla mnoho. Třeba že takzvaný Ladislav Pohrobek se narodil až potom, co jeho otec zemřel. Bavilo mě zjišťovat různé informace na počítači. Budu dál přemýšlet nad historii České republiky. Dál mě zajímá třeba jak a proč měl Jan Žižka takovou taktiku, že vyhrál všechny bitvy. Když bych potřebovala pomoct, zeptala bych se internetu nebo kamaráda. Budu pátrat třeba na wikipedii. Jinak vlastivěda je můj nejoblíbenější předmět, byla moc super. A pan učitel to říkal moc dobře.


Jak na to? Střední škola (a nejen ta)! 1.

    Většinu indického LNG transportuje produktovod HBJ. Indické dvoutisícové městečko Hazira, severně od Bombaje je jeden z koncových bodů této sítě. V roce 1997, Enron oznámil plány napojit Dabholskou elektrárnu na Hazirský terminál. Odhadované náklady: 300 milionů dolarů. Enron též řekl, že hodlá přidat přes 2400 km plynovodů do sítě HBJ za dalších 900 milionů dolarů.
    Se spolužáky i ostatními si rozumí dobře a nemá s nimi problémy. Ptali jsme se, jak se těší do šesté třídy na druhý stupeň a bylo nám odpovězeno, že moc ne. Prý by radši zůstal tady, i když to tady někdy není lehké. A nakonec jsme se zeptali, když už je páťák a bude odcházet, jak se mu tady pět let líbilo. Řekl nám, že to tu bylo pěkné.
    Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle
    Dabholská elektrárna sestává ze tří bloků, každý z nichž se skládá z rámce devíti plynových turbín a jedné parní turbíny od společnosti General Electric. Provoz bloku 2 a turbíny 2A se po prověření rozběhly 25. dubna 2007.
    Fáze dvě počítala se spalováním zkapalněného zemního plynu (LNG). Infrastruktura LNG s terminálem na zkapalněný plyn v Dabholu měla stát okolo jedné miliardy dolarů.


Říše Tayoney: Wiollett a Sebastien

    Jeden z mých nejoblíbenějších předmětů je vlastivěda. V tomto školním roce jsem se dozvěděla hodně zajímavostí z historie. Třeba že otec Karla IV. se jmenuje Jan Lucemburský. A jeho matka se jmenuje Eliška Přemyslovna. Takže po otcovi je Lucemburk a po matce je Přemysl. Dále mě zaujalo to, že Sámo sjednotil Slovany, a proto porazili Avary. Nejvíc mě bavilo, že vždycky na začátku vlastivědy jsme si pouštěli Dějiny českého národa. Dál budu přemýšlet, kdo zabil posledního Přemyslovce. Pak mě ještě zaujalo, že když se narodil Ladislav a jeho otec byl už mrtvý, tak se jmenoval Ladislav Pohrobek. Myslím si že když nebudu něco vědět, můžu se zeptat Michaela, protože mu vlastivěda jde moc dobře. Budu pátrat ve své knížce, kterou jsem si koupila, protože mě vlastivěda zajímá. Knížka se jmenuje Dějiny českých zemí.
    Dabholská energetická společnost (The Dabhol Power Company) byla společnost se sídlem v indickém městě Dabhol, založená za účelem řídit tamní elektrárnu. Dabholská elektrárna byla postavena společným úsilím tří velkých amerických nadnárodních společností – General Electric, Bechtel a zejména dnes již zaniklého energetického gigantu Enron.
    Tak co, jak to jde s Patrikem Zavoralem? „18. července plánujeme svatbu, prstýnky jsou ze zlata. Jinak nám to moc klape. Je to velmi vážný vztah.“
    Udělal jsi nějaký průšvih v Lukavické škole? „Paní kuchařky mě jednou nachytaly, že jsem si nedal dietní porci a daly mi pokutu ve výši sto tisíc korun českých.“
    Jakýkoli produktovod vedoucí přes Pákistán by logicky mělo ústit v pákistánském přístavním městě Gwadar, odkud by je tankery mohly dopravovat např. do Jižní Koreje a Japonska – největších spotřebitelů zemního plynu na světě. Cesta produktovodu z Gwadaru do Dabholu by byla ještě jednodušší.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00