Jak na věc


mallorca last minute

Užijte si dovolenou na Mallorce od cestovní agentury eTravel.cz.

    Objevte s námi Mallorcu, španělský ostrov ve Středozemním moři, který je největší ze všech čtyř ostrovů Baleárského souostroví. Mallorca má typické středomořské  klima, kde slunce svítí víc než 300 dní v roce a i v zimním období zde panují přívětivé teploty. Možná i díky tomu se stala Mallorca vůbec nejoblíbenější prázdninovou destinací ve Středomoří, kterou každý rok navštíví více než 10 milionů turistů. Lidé z celého světa tady vyhledávají zejména překrásné pláže, kterých na mallorském pobřeží o délce 623 km najdete více než 70. Mallorca však není jen slunce, moře a plážové radovánky. Je to především ostrov s překrásnou přírodou, dlouhou a zajímavou historií i rozmanitými tradicemi, které se tady dokázaly udržet až do dnešních dnů. Na Mallorce si přijdou na své obdivovatelé architektury, prehistorických památek a všichni ti, kteří rádi navštěvují zajímavá muzea, galerie a výstavy.
    Přírodní park Mondragó leží na jihovýchodě ostrova Mallorca, jen 5 km od starobylého městečka Santanyí. Překrásné přírodní scénérie, mořské pobřeží a několik nádherných pláží  o celkové rozloze 785 ha, byly prohlášeny za přírodní park v roce 1992. Návštěvníci parku jistě uvítají možnost odpočinku v jednom ze dvou rekreačních parků. První je umístěn v oblasti Ses Fonts de n'Alis, druhý v blízkosti S'Amarador. Stoly a lavice ve stínu borovic jsou ideálním místem pro osvěžující piknik, čehož také mnoho turistů hojně využívá.
    Nejatraktivnějším místem pro jakékoliv nákupy je hlavní město ostrova, Palma de Mallorca. V ulicích města narazíte na stovky obchodů a krámků, kterým zaručeně neodoláte. Nakoupíte tady vše, na co si vzpomenete, od drobných suvenýrů až po značkové módní kousky z luxusních butiků. 


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00