Jak na věc


mňau tv na satelitu

Test kavárny P.S: café. Podnik s nejasným názvem i posláním

    Za chvíli nám sedí na klíně, na stole, na opěradlech křesel. Když se jedno zvláště drzé kotě rozhodne ochutnat naše nápoje, víme, že mez je překročena.
    1. září 2016: Mňau TV přestala vysílat v DVB-T v Multiplexu 4 celoplošně a přešla na regionální vysílání - Praha, Středočeský, Východočeský, Vysočina, Ústecký. V ostatních regionech je pozice obsazena.
    Magazín PATRIOT a baristka Lucie Nadymáčková společně testují kavárny na Moravě a ve Slezsku. Každý týden přinášíme reportáž z jedné kavárny. Ostravská kočičí kavárna Mňau Caffe získala v pětibodové stupnici pouhý 1 bod.
    Poté jsme čtenářům přinesli reportáž z další opavské kavárny Kramer, testovali jsme Pražírnu a kavárnu ve Velké Polomi a také Cafe 43 v Ostravě-Porubě a opavskou kavárnu Dolce Vita.
    O projektu reportážních testů nejen ostravských kaváren, jeho důvodech a filozofii si mohou čtenáři Magazínu PATRIOT přečíst zde. Magazín PATRIOT oslovil k testování baristku Lucii Nadymáčkovou, více o ní najdete na – www.coffeecoach.cz.


Mňau Caffe: Kočičí kavárna, kde hrozí, že přestanete mít rádi kočky

    Tady zkrátka vládnou kočky, a odpoledne možná i děti, kterým je vyhrazen uprostřed kavárny velký plac s kobercem a hračkami – docela by nás zajímalo, jak souboj dětských návštěvníků a otrkaných koček den co den vypadá. Soudě na sebevědomé chování koček sázíme, že jsou neomezenými pány prostoru.
    Crema – pěna na espressu, má v ideálním případě mít „tygrování“ v odstínech tmavší a světlé hnědé barvy. Když pěnu odsunete lžičkou, vrátí se zpět a znovu pokryje hladinu šálku. Objem – u espressa by měl být objem kávy od 25 do 35 mililitrů. Extrakce – laicky řečeno – doba, po kterou teče espresso z páky kávovaru – ideální je dvacet až třicet sekund. Pěna cappuccina – jde o mikropěnu krémové struktury o výšce zhruba jeden centimetr, správně jen po okraj šálku, ne kopec na něm. Latte art – snaha o vytvoření obrazce v pěně cappuccina.
    Doporučení Magazínu PATRIOT – Pozor, tady se i milovníkovi koček může stát, že na tyto tvory zanevře, jakmile bude mít to štěstí a kočky se na něj vrhnou v nejvyšším levelu dotěrnosti. Těžko říci, pro koho je kavárna určena – je tady velký prostor na hraní pro děti, ale my si s Lucií stejně myslíme, že tady si hrají především kočky…


Na webu probíhá velká aktualizace informací.

    Zavítali jsme také do Poruby, kde jsme navštívili kavárnu Café la fée. Hodnocení se dočkalo také Industrial Cafe. Otestovali jsme i Minikino kavárnu a zašli jsme i na reportáž do kavárny Na kávičku v Ostravě-Porubě.
    2. prosince 2016: Po ukončení vysílání Mňam TV (uvolnění kapacity) vysílá Mňau TV v DVB-T v Multiplexu 4 opět celoplošně. Vysílání má být brzy zcela ukončeno a přejít na satelit.
    Závěr – Tady kafe opravdu nikdo moc neprožívá, na první, druhém a třetím místě jsou kočky. Jeden bod je vcelku přesným měřítkem, které hodnotí nejen úroveň kávy, ale i celé kavárny, v níž má host, kromě obavy, aby neodešel s jednou kočkou na hlavě a druhou v tašce, také pocit jakési ušmudlanosti. Ale barmanka se svěřuje, že se chystá rekonstrukce, takže možná není všem dnům konec.
    Přinesli jsme reportáž z ostravského espresso baru CØKAFE, nemohli jsme vynechat  Café 10 na Jiráskově náměstí v Ostravě, testovali jsme Kavárnu Provence a předminulý  týden jsme navštívili kočičí kavárnu Čauky mňauky. Minule jsme navštívili Polo Caffé na Masarykově náměstí v Ostravě.


Test kavárny Amali: Když hřešit je tak sladké

    „Bohužel velmi přesahuje 30 sekund a začíná být jasné, jaké „presso“, jak nápoj nazve barmanka, dostanu,“ říká Lucie. A opravdu – za chvíli stojí před Lucií „kyblík“ kávy nevábné chutě a vůně. Lucie espresso ochutná, zašklebí se a odstrčí stranou – tohle nebude dobré hodnocení.
    Avšak staré úsloví o tom, že první dojem rozhoduje a napodruhé už ho neuděláš, tady bohužel funguje. Kavárna Mňau Caffe je všechno možné, jen ne útulná. Dopoledne je navíc zcela prázdná a to ještě více umocní dojem velkého prostoru bez lidí…
    Cappuccino dopadá podobně, snad jen o malinko lépe. „Teplota a chuť se ještě daly akceptovat. Mléčná pěna však byla v nedohlednu,“ uzavírá hodnocení Lucie a ač milovník zvířat, snaží se ze sebe setřást další dvě kočky, které nemají vychování…
    Ostravská kočičí kavárna Mňau Caffe sídlí v nepříliš vzhledné socialistické budově mezi paneláky v ostravské čtvrti Hrabůvka. Snažíme se nebrat ohled na to, že bezprostřední okolí ani vstup do kavárny vskutku nejsou příliš vábné.
    Objednáváme si espresso a cappuccino – tahle dvojice nám bude dělat společnost při všech testech. „Na těchto dvou nápojích lze poznat, jak pracuje obsluha a co o kávě ví,“ říká Lucie Nadymáčková, která stopuje na hodinkách dobu extrakce espressa.


Hodnocení kaváren: Ostravský podnik JAM coffee má čtyři body z pěti

    Mňau TV začala vysílat 4. prosince 2015 v DVB-T v Multiplexu 4. Televizní stanice přináší pořady ze světa zvířat a domácích mazlíčků. Vysílá 24 hodin denně videa se zvířaty a teleshopping. Podrobný program v EPG. První informace o televizi se objevili 27. července 2015. Licence byla udělena 7. října 2015 a zkušební vysílání odstartovalo 4. prosince 2015. 28. ledna 2016 bylo nahrazeno zkušební vysílání běžným programem.
    První kavárnou, která získala pět bodů z pěti, byla Ostravanka U Černého stromu, která však vystoupila z rodiny Ostravanek a působí už samostatně jako kavárna U Černého stromu.
    Magazín PATRIOT vyrazil konečně za kávou také mimo Ostravu – otestovali jsme hned několik opavských kaváren a tak jste si mohli přečíst hodnocení opavského Café Restaurantu Mincovna. Z Opavy jsme se vrátili do Ostravy, kde jsme testovali novější a zajímavou kavárnu Pikolo kafé.
    Avšak i prostor bez hostů spolehlivě vyplňují kočky,  které jsou, jak to říci slušně – bezprostřední, a to sice velmi. Jakmile nás zaregistrují, vrhnou se na nás, až na pár zdrženlivých, téměř všechny.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
14058
cache: 0024:00:00