Jak na věc


měsíc židovského kalendář

Tip pro čtenáře Spektra Zdraví:

    Zbrusu nová a řádně vymazlená knížka, která přináší 80 otázek a odpovědí pro malé i velké milovníky Měsíce. Dozvíte se nejen hromadu zajímavých informací, ale užijete si také spoustu zábavy s interaktivními mechanismy a hravými ilustracemi.
    Lunární den začíná východem Měsíce a končí západem Měsíce. Každý den má svoji specifickou energii, kterou na nás působí. Žití v souladu s těmito energiemi nám přináší snadnější a rychlejší  zdolávání cest a překážek, které se v našem životě objevují. Znalost energií lunárních dní nám usnadňuje orientaci v každodenních situacích a dává nám možnost žít v harmonii sám se sebou, ale i s okolním světem. Více o lunárním dni..
    Lunární rok má stejně jako běžný kalendářní rok 12 měsíců, ale má pouze 354 dny, což je o 11 dní méně. Pro dorovnání těchto dvou cyklů se  jednou za 3 roky vsune do lunárního roku 1 měsíc navíc.


Tarotové karty - výklad na červenec 2019 pro všechna znamení zvěrokruhu

    Přípravek Triphala je kombinací tří ájurvédských bylin na účinnou detoxikaci organismu přírodní cestou. Blahodárné účinky směsi bylin Amalaki, Vibhitaki a Haritaki jsou známy už více než 5000 let. Tato kombinace působí velmi pozitivně na celý trávicí systém, nervovou soustavu a psychický stav. Aktivujte svůj imunitní systém směsí bylin Triphala a vyhněte se mnohým nemocem, které souvisí s oslabenou imunitou organismu. Zbavíte se také únavy, vyčerpání a stresu.
    Představit Měsíc by zabralo spoustu hodin povídání, desítky knih a stohy článků. A tak se vám Měsíc představí alespoň výmluvnou řečí čísel.
    Stoupající sílu mají znamení Zvěrokruhu od zimního slunovratu k letnímu slunovratu (21.12 - 21.6.) Střelec, Kozoroh, Vodnář, Ryby, Beran, Býk, (Blíženci)
    ..Dobrý den, prosím Vás o radu, který den je pro mě nejvhodnější k operaci žlučníku (odstranění kamenů)...mé dat. nar. 3.12.1975..děkuji mooc za odpověď...Pavlína
    Měsíc se nám někdy jeví jako úzký srpek, jindy jako různě zaoblený kotouč a občas jej na obloze nevidíme vůbec. Proč a jak se to děje?
    Měsíc vídáme v roztodivných podobách. Někdy jej vidíme jako úzký srpek, jindy má podobu půlměsíce. Nejvíce pozornosti ale vzbuzuje úplněk.


NOVOLUNÍ Měsíc stojí mezi Zemí a Sluncem, je se Sluncem v jedné linii. Obrací k nám svou černou, rubovou stranu a není vidět. V kalendářích bývá znázorňován jako černě vybarvené kolečko. Je to vhodný den k  půstu, zbavování se zlozvyků, pro řez nemocných stromů. Psychika bývá oslabená a nestabilní, pociťujeme osamělost a pesimismus. Metabolismus pracuje rychleji než jindy. Nemoci se rázem zhorší, přibývá úrazů a havárií. Imunita bývá snížená. Vládne podrážděnost, nervozita, agresivita. Novoluní je vhodné k očištění a zbavení se všeho, co nám brání v růstu. Více o novoluní..

    Baví mě o Měsíci povídat. Baví mě dostávat otázky, na které znám i neznám odpověď. Nezaleknu se malé kavárny ani filmového sálu. Na termínu a honoráři se dohodneme. Stačí mi napsat na p.gabzdyl@gmail.com. A kde už jsem o Měsíci povídal? Hvězdárna a planetárium Brno, Academia Film Olomouc, Hvězdárna a planetárium Johanna Palisy v Ostravě, Pražské sídlo pojišťovny Kooperativa, Lidová hvězdárna v Prostějově, Hvězdárna v Uherském Brodě, Hvězdárna Třebíč, Hvězdárna v Úpici, Ivančický lesní klub.
    Jednou z nejsympatičtějších podob Měsíce, kterou můžeme pozorovat během cyklu změn měsíčních fází, je úzký srpek. Jak se dá ulovit?
    Měsíc se nám někdy vybarví. Jindy se jakoby zvětší. Občas se kolem něj objeví světlé kruhy nebo barevné aureoly. Čím je to všechno způsobeno?
    Měsíc je ale skutečný! Není to holografická projekce rozmařilého miliardáře. Je tady, abychom si užívali jeho světla, aby nám občas zakryl Slunce a abychom se mu snažili víc porozumět. A tak jestli vám změny jeho fází nebo proměny zabarvení občas zamotávají hlavu, zavítali jste na ty správné stránky. Prohlídka Měsíce je pro všechny, kteří se chtějí líp seznámit s našim nejbližším kosmickým sousedem.


O Prohlídce Měsíce

    Ať si říká kdo chce co chce, náš Měsíc je prostě skvělý! Pohled na něj, ať už pouhýma očima, nebo s pořádně vytuněným astronomickým dalekohledem, by měl leckoho ohromit. Ukazuje nám pozůstatky po kosmickém bombardování a nabízí výlet do hodně vzdálené minulosti. Při pohledu na miliardy roků staré lávové pláně se nám ani nechce věřit, že to nejsou jenom filmové kulisy.
    Když jsem se narodil, byly poslední lidské šlápoty na povrchu Měsíce staré dva roky a světem už se přes rok nesla hudba z Temné strany Měsíce. Někdy na počátku devadesátých let jsem se podíval na Měsíc velkým dalekohledem a bylo vymalováno. Začal jsem jej šmírovat, poznávat a kreslit. Měsíc mě pak zavedl z jednoho karvinského dolu rovnou na Hvězdárnu ve Valašském Meziříčí. Od roku 2000 působím na Hvězdárně a planetáriu Brno, pro kterou vytvářím představení (třeba Zapomenutá hvězda, Měsíční podvod, Extrémní vesmír a Neuvěřitelné Brno).
    Je to síla zimy a jara, znamená pozvolné přibývání, expanzi a rozkvět. Čas sklizně, stoupají šťávy, zelenina a ovoce jsou obzvlášť sťavnaté, vývoj rostlin na povrchu je zvýhodněn.
    Má na nás Měsíc vliv? Dokáží měsíční fáze ovlivnit počasí, naši náladu nebo spánek?

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00