Jak na věc


málem zdarma

Příbuzné fráze k Honza málem králem DVD

    Mládí v hajzlu DVD • Zabiják z Bangkoku (Pošetka DVD Hit) (Bangkok Dangerous) • Tři veteráni DVD • Zuřící býk DVD (Raging Bull) • Facka DVD • Léto na ostrově DVD • 50/50 DVD • Tobruk (1967) DVD (Tobruk) • Tom Horn DVD • Inga Lindström: Návrat ztracené dcery DVD (Begegnung am Meer)
    Honza se tedy s nimi vydává na hrad, kde se chce se setkat s princeznou. Nakonec vyžene statkář i Marjánku, která cítí vinu za to, že Honzu odvedli. Honza ale vojákům uteče a na cestě se setkává s kmotřičkou Smrtkou, lakomým hospodským, línými sedláky, ale také s hodným a dobrosrdečným kovářem a jeho dcerkou Aničkou, kterou zachránil ze spárů a z ďábelských lektvarů Smrtky. Za to se mu Smrtka pomstí a prozrazuje vojákům, kde se Honza skrývá.
    Důvod byl prostý - Lauda tehdy obhajoval titul mistra světa v barvách Ferrari a byť byl zrovna v tabulce s náskokem první, jeho soutěživost mu nedovolila závod vynechat. Spolu s ostatními tedy odstartoval, ovšem ve druhém kole poblíž zatáčky Bergwerk vylétl z trati do svodidel. Ta ho odrazila zpátky na vozovku a jeho Ferrari 312T2 vzplálo. Narazili do něj Brett Lunger a Harald Ertl, ovšem zdaleka ne tak silně, jako Lauda do svodidel. A také ze svých aut mohli vylézt, na rozdíl od Laudy, který zůstal v autě.


Honza málem králem DVD na HLEDEJCENY.cz

    Pohádka Honza málem králem režiséra Bořivoje Zemana byla natočena v roce 1977. Ovšem Honza, hlavní hrdina pohádky nebyl ani hloupý ani líný, jak je v některých pohádkách líčen, ale naopak chytrý a veselý mládenec, který má rád dobré lidi a nesnáší nespravedlnost.
    Lauda nevypadal po nehodě zrovna fit, do žáru formulových bitev se ale vrátil po pouhých šesti týdnech. Poslední fotka pochází z Monzy 1976, prvním Laudově závodě po nehodě
    Na světě snad není petrolheada, který by neznal jméno Niki Lauda. Celým jménem Andreas Nikolaus Lauda, Rakušan, je jeden z nejproslulejších pilotů Formule 1 historie. A téměř přesně před čtyřiceti lety, 1. srpna roku 1976, si Severní smyčka Nürburgringu málem vyžádala jeho život. V ten den se jela Velká cena Německa právě na tomto okruhu. Nebyl tehdy příliš odlišný od dnešního stavu - ani v půdorysu, ani v bezpečnosti.


Videa k pohádce Honza málem králem (4)

    Týden před tímhle podnikem ho chtěl Lauda bojkotovat a verboval kolegy závodníky, aby se k němu připojili. Měl k Nordschleife a k závodu Formule 1 na něm odpor kvůli nedostatečné bezpečnosti na téhle trati, tím spíš, že předpověď tehdy - pro Smyčku nikoli výjimečně - hovořila o dešti. V hlasování ale bojkot neprošel o jeden jediný hlas, takže závod nebyl zrušen. A rakouský fenomén z něj sám neodstoupil.
    Do konce sezóny zbývalo ještě několik závodů a třebaže se Jamesi Huntovi podařilo bodový náskok Laudy stáhnout, pořád byl druhý. Posledním závodem sezóny byla velká cena Japonska a Lauda vedl před Huntem o tři body. V den závodu velmi silně pršelo a trať byla plná vody. Se startem se čekalo, než přestane pršet, ale počasí se nelepšilo. Přesto byl závod odstartován kvůli televiznímu přenosu.
    Honza je tedy zajat a má za úkol, aby princezna promluvila, což se mu ale nepovede a má být za úplňku popraven, přesně tak, jak mu prorokovala Smrtka. Ovšem Honza měl ještě poslední přání. Honza si přehnul princeznu přes koleno a pěkně ji vyplatil. V tu rána začala princezna křičet, z čehož měl pan král velkou radost. Honza má být odměněn, ale protože nechce ani království ani princeznu, tak dostává loupežnickou truhlu, která je plná zlaťáků a pořádnou kobylu místo princezny. Honza se pak vydává na cestu domů, kde už na něj čeká maminka, ale hlavně jeho milovaná Marjánka.


Produkty podobné jako Honza málem králem DVD

    Aby toho nebylo málo, sklouzla mu přilba a vystavila tak jeho hlavu plamenům. Byl při vědomí, ale nemohl z kokpitu. Na místo nehody brzy přijeli Arturo Merzario a Guy Edwards a spolu s Lungerem a Ertlem se snažili Laudovi pomoci. Právě fakt, že další piloti riskovali vlastní zdraví a životy, aby zachránili ten Laudovo, je dalším mimořádným aspektem. Nebýt jejich odvahy, Lauda by na místě zaručeně zemřel.
    Honza totiž předstírá hluchého a pocestný němého. Díky této lsti Honza dokáže nasytit pocestného a potrestat tak lakomou trhovkyni. Honza se při své cestě dostává do města, kde potká Marjánku- děvečku ze statku. Zde se také Honza dozvídá o princezně, která už přes deset let nepromluvila a tomu, kdo jí opět navrátí jazyk, dá král půl království a princeznu.
    Dnes je Niki Lauda členem vedení týmu Mercedes AMG Petronas, stále je aktivní na poli motorsportu, i když v 67 letech už pochopitelně nezávodí. Pro film Rush, který se dostal do kin v roce 2013, byl konzultantem a říká, že byl příjemně překvapen, jak přesný film je. Někdy je dokonce těžké rozlišit, jestli i záběry samotné nehody jsou původní nebo z filmu, níže ale naleznete jen ty dobové. Navzdory dobrému konci ale i s odstupem 40 let upozorňujeme, že zvlášť na některé fotografie se nedívá lehce...


Nejlevnější Honza málem králem DVD akční ceny - Levné Honza málem králem DVD

    Krásná pohádka Honza málem králem byla natočena v roce 1977. Vypráví o Honzovi, který si umí poradit nejen s loupežníky a němou princeznou, ale také ...
    Podstoupil několik operací včetně rekonstrukcí tváře, na jeho vlastní žádost ale byly právě plastické operace omezeny na „zprovoznění” očních víček, aby mohl normálně používat oči. Do kokpitu se vrátil po pouhých šesti týdnech od nehody, akorát včas na italskou Velkou cenu, která se jela na okruhu Monza. Měl speciálně upravenou helmu, aby její nošení s obvazy na tváři nebylo tak bolestivé.
    „Lauda v podstatě seděl uprostřed ohně a odhaduji, že trvalo asi minutu, než se nám podařilo odepnout pásy. Ertl zatím někde našel hasicí přístroj a snažil se nějak dostat požár pod kontrolu. Lauda byl většinu času při vědomí a říkal 'Dostaňte mě ven',” popsal nehodu Guy Edwards.


Písničky k pohádce Honza málem králem (1)

    Honza si myslí, že to dokáže. Před vykonáním tohoto činu ho ale varuje Smrtka, kterou princezna vyhnala z hradu a od té doby nepromluvila. Honza také pomohl Marjánce zbavit se otravného bubeníka ze zámku, který si na ni myslel. Honza se společně s Marjánkou vydává na statek, kde pracuje a sám zde začne pracovat jako čeledín, protože se mu Marjánka moc líbí. Honza nakonec vyzraje za pomoci pocestného i nad lakomým statkářem. Při práci na poli zastihnou Honzu královští vojáci s bubeníkem, kteří chtějí Honzu potrestat za to, že vztáhl ruku na královského bubeníka.
    Hunt byl na startu druhý, Lauda třetí. Po několika kolech ovšem Lauda zajel do boxů a ze závodu odstoupil s tím, že závodit v takovém počasí je příliš nebezpečné. Stejně učinili Emerson Fittipaldi a Carlos Pace, James Hunt však v závodě pokračoval. Dojel třetí a o jediný bod tak získal titul mistra světa před Nikim Laudou. Ten ale titul získal opět v letech 1977 a ještě o sedm let později, 1984, než v roce 1985 se závoděním skončil.
    HONZA MÁLEM KRÁLEM - pohádka o tom, že neprohloupí, kdo srdce má a není skoupý. Nejoblíbenější postava českých pohádek je HONZA, který se vydá do světa za štěstím. Není to ale hloupý HONZA, jak ho líčí některé pohádkové verze. Je to chytrý a veselý mládenec, který má rád lidi a nesnáší nespravedlnost. Netouží po království ani po princezně a penězích, jen po prostém lidském štěstí ...


Před 40 léty na Ringu málem uhořel Niki Lauda. Okolnosti fascinují dodnes

    Honza se na přání své matky vydává do světa, kde má poznat, jak to ve světě chodí. Jediné z čeho má Honza obavu je, aby poznal dobré a špatné lidi. Honza ale není hloupý, jak to v některých pohádkách bývá, ale naopak má za ušima, což se projeví hned na počátku jeho cesty. Potká se totiž s chudým pocestným, kterému ale nemá co nabídnout, tak jdou spolu cestou, kde potkají lakomou trhovkyni, která jim nedobrovolně dá pečínky.
    (+ videa) Lauda byl po děsivé nehodě v kritickém stavu, za volant Formule 1 se přesto vrátil po pouhých 6 týdnech. Nebylo to snadné, tady je jeho příběh.
    Po nehodě byl převezen do nemocnice v Adenau, odkud byl letecky dopraven do fakultní nemocnice v Mannheimu. Tam byl jeho stav označen jako kritický. Zranění bylo děsivé: Lauda měl silně popálenou pravou půlku hlavy, shořely mu na ní vlasy, téměř celé pravé ucho a také byla vážně poškozena oční víčka. A nadýchal se horkého jedovatého kouře, který mu vážně poškodil plíce.
    „V pátek jsem nemohl řídit, nemohl jsem překonat strach, nehoda se mi vrátila,” řekl k nehodě Niki Lauda v souvislosti s filmem Rush, česky Rivalové, který se sezónou F1 1976 a zejména Laudovou nehodou zabýval. Rozhovor si také můžete pustit na videu níže. „V sobotu jsem přišel znova, sedl jsem si do auta, byl jsem uvolněnější (...) a věci začaly fungovat,” pokračuje. V závodě dojel čtvrtý.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00