Jak na věc


luděk navara. příběhy železné opony

Luděk Munzar — Lidé — Česká televize

    A souběžně s tím už film, dabing, rozhlas a stále více televize. S ní to bylo obzvlášť zajímavé. Ještě za studií a v televizních „dřevních dobách“ působil Luděk Munzar coby hlasatel. Postupem let dostával na obrazovce tvůrčího prostoru čím dál tím víc. Přišly také velké a slavné role ve filmech – Dědeček automobil, Ročník 21, Atentát, Kočár do Vídně, Žert, Lev s bílou hřívou, Pod nohama nebe. Nejvíc bylo ale stejně té televize – Královská hra, Ubohý pan Kufalt, Pilát Pontský, Příběh kriminálního rady, Smetanový svět, seriál Na lavici obžalovaných justice, ale zejména seriál Synové a dcery Jakub skláře.
    Narodil se v jižních Čechách, dětství ale prožil ve Smiřicích u Hradce Králové, takže se považuje spíš za Východočecha. Po DAMU hostoval u „Burianů“, rok hrál v Mladé Boleslavi, v roce 1957 odešel s Otomarem Krejčou do „zlaté kapličky“. To byla další vysoká škola… Strakonický dudák, Srpnová neděle, Romeo a Julie, Zadržitelný vzestup Artura Uie, Naši furianti…
    Ztvárnil Merkucia v Shakespearově dramatu Romea a Julie nebo Švandu ve Strakonickém dudákovi od Josefa Kajetána Tyla. Následova Racek, Srpnová neděle nebo Naši furianti. Několik her také Luděk Munzar sám režíroval. Z Národního divadla odešel v roce 1990 kvůli neshodám s vedením.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00