Jak na věc


luděk navara. příběhy železné opony

Luděk Munzar — Lidé — Česká televize

    Technika ho bavila od mládí. Luděk Munzar vystudoval vyšší hospodářskou školu. Během angažmá v hereckém souboru Mladá scéna přehodnotil své cíle. K oblakům se mohl přiblížit i skrze divadlo. Po pražské DAMU se vydal na mladoboleslavskou scénu. Poté se mu zalíbilo na prknech Národního divadla. Vznášel se po nich přes třicet let.
    S televizí Luděk Munzar spolupracoval už v jejích začátcích jako hlasatel. První větší roli získal do sportovní komedie Dědek automobil. Záporné postavy předvedl ve snímcích Pochodně, Nahá pastýřka i Čas pracuje pro vraha. Skladatele Leoše Janáčka rozezvučel ve filmu Lev s bílou hřívou. Hlavní roli měl v seriálu Synové a dcery Jakuba Skláře. Objevil se také jako průvodce v naučných relacích.
    Narodil se v jižních Čechách, dětství ale prožil ve Smiřicích u Hradce Králové, takže se považuje spíš za Východočecha. Po DAMU hostoval u „Burianů“, rok hrál v Mladé Boleslavi, v roce 1957 odešel s Otomarem Krejčou do „zlaté kapličky“. To byla další vysoká škola… Strakonický dudák, Srpnová neděle, Romeo a Julie, Zadržitelný vzestup Artura Uie, Naši furianti…
    Kromě letadel, jež zůstala jen jeho zálibou, nikoli však povoláním, jak se původně předpokládalo, Luděk Munzar našel zalíbení v autech, se kterými se snažil nějakou dobu podnikat.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
7875
cache: 0024:00:00