Jak na věc


lucie šipošová

Ženy při randění předstírají větší zájem o sex, muži se v projevech sexuálního zájmu krotí

    Představení hovoří o dvou láskách, zachycuje úsilí, radosti a trápení migrantů během vybavování jejich občanského statutu v nové domovině – Slovinsku, ale i bezohlednost institucí a oficiálních struktur, které ústí až do jakési kafkovské byrokracie. Intelektuální, kulturní, umělecké i jazykové intervence dodávají hlavnímu námětu lidskou hloubku i širší vyznění ale hlavně potřebný humor.
    Hlavní a jedinou roli ztvárňuje charismatická herečka, zpěvačka a scénáristka Lucie Siposová, kterou mohou diváci znát z filmů Filipa Renče Hlídač č. 47 a Na vlastní nebezpečí, nebo z hollywoodského snímku 360. Lucie se skvěle zhostila úloh konferenciérky, vypravěčky i hlavní postavy Buby.
    Slovenka na kvadrát je kabaret podle skutečného příběhu, souboru pohlednic ze Slovinska a Slovenska básnířky, spisovatelky a esejistky Stanislavy Repar. Předloha v podobě změti nejrůznějších literárních forem, která obsahuje vše od společensko-kritických intervencí až po intimní deník jednoho milostného příběhu, přímo volala po divadelním ztvárnění. Slovenka na kvadrát je kabaret plný písní, veršů a komentářů, který ale předává také hluboké poselství o životě v Evropě.
    Režie se ujal slovinský režisér a dramaturg Nick Upper, který se postaral o to, aby z dramatu nevypadlo původní feministické ladění literární předlohy.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00