Jak na věc


lužická jezera v německu

Dovolená v oblasti Lužických hor, ubytování v panenské přírodě

    Na přelomu měsíců srpna a září jsme navštívili Lužická jezera v oblasti bývalého východního německa, dnes známého Saska. Příroda stvořená největším rekultivačním projektem v Evropě nám vzala dech. Více jak tucet nových jezer a neobvyklá krajina v proměně na turistický a přírodní ráj to je Lužická jezerní krajina.
     Dreiweiberner See se nachází u města Lohsa v Horní Lužici (Sasko) a bylo vytvořeno zaplavením hnědouhelného dolu " Tři ženy". Toto jezero se napouštělo osm let a dnes nabízí turistům mnoho zábavy a aktivního odpočinku. Krásné písčité pláže na jižní straně jezera a ostaní se ještě plánují. Ve vodě již dnes žije a úspěšně roumnožuje na 16 různých druhů ryb. Některé vybrané oblasti byly vyhrazeny pro sportovní rybaření.
    Kolem tohoto jezera jsme jen projížděli a byli jsme na hezké procházce. Jezero ještě není kompletně dopuštěné, ale veškeré služby a turistické atrakce jsou již hotovy. Kolem jezera je několik kempů, půjčoven lodí, plachetnic a jiných vodních pomůcek.


Termíny akcí s inline bruslením

    Jezero bylo založeno v roce 1973 a vzniklo jako ostatní zaplavením a rekultivací hnědouhelného dolu Niemtsch. Délka pobřeží je neuvěřitelných 17 km a z toho je 7 km využíváno jako pláže. Senftenberg See leží u stejnojmeného města a vyznačuje se vysokou kvalitou vody s velkou viditelností až do 5 m hloubky. V jezeře žije mnoho druhů ryb a sportovní rybaření je povoleno. Uprostřed jezara je 900 hektarů velký ostrov, který je pod přísnou ochranou a vstup je na něj zakázán.


Aktuální akce s inline bruslením

    Narozdíl od oblasti Flaeming-Skate, o které jsme již psali v minulých článcích, nejsou stezky příliš přehledně značeny. Nenajdete značení přímo na asfaltu, pouze klasické "miniukazatele" na různých rozcestích a pokud nevíte, na které město máte směřovat, těžko se orientujete. Tento problém samozřejmě nenastane u objíždění konkrétního jezera, ale spíš pokud chcete spojit více centrálních jezer. Proto jsme se snažili naši první trasu nafotit tak, aby bylo jasně vidět, kam se máte vydat a nemuseli jste tak pořád vytahovat mapu či bloudit. Občas naleznete na stezkách mapu oblasti, kde si můžete ověřit, že jste někde špatně nesjeli. Mějte však na paměti, že celá oblast se teprve buduje, předpokládáme tedy, že zmíněné nedostatky budou časem odstraněny. V některých jezerech se dá koupat (Senftenberger See, Geierswalder See, Partwitzer See, Dreiweibernen See a Bärwalder See), takže máte možnost ochlazení v parných letních dnech. V celé oblasti najdete několik laviček či odpočívadel a pár občer
     Na jezeře Dreiweiberner See jsme byli ubytováni na STPLatzu přímo u vody. Cena je 10 EUR, elektrika, záchod v ceně. Servis karavanu přímo v místě. Krásné stání s výhledem přes celé jezero. Přímo u cyklostezky, která vede kolem jezra a měří přes 8 km.
    U Olbersdorfer See jsme byli ubytováni v See Campu který je na velice vysoké úrovni. Za sociální zázemí by se nemusel stydět ledajaký hotel a překvapilo nás i dobré pokrytí plochy kempu bezdrátovým internetem. Cena byla 22 EUR za 2 osoby, obytné auto, psa a den. Novinkou pro nás byl dobíjecí čip, který byl na bránu při vjezdu, vchod na sociální zařízení, kuchyňku a dokonce na automat na kávu. Kemp se nachází skoro na břehu jezera u velké písčité pláže. Kolem jezera vede cyklostezka s bezpočtem hezkých vyhlídkových míst.
     Kdo chce být ve svém volném čase aktivní a přitom hledá rozmanitost a zábavu, ten zcela určitě při té mnohostranné a pestré nabídce v Lužické jezerní krajině najde to, co hledá.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
10728
cache: 0024:00:00