Jak na věc


lužická jezera v německu

Aktuální akce s inline bruslením

    Na přelomu měsíců srpna a září jsme navštívili Lužická jezera v oblasti bývalého východního německa, dnes známého Saska. Příroda stvořená největším rekultivačním projektem v Evropě nám vzala dech. Více jak tucet nových jezer a neobvyklá krajina v proměně na turistický a přírodní ráj to je Lužická jezerní krajina.
    První navštívené jezero nepatří mezi Lužická jezera, nebo alespoň myslím. Je to Olbersdorfer See, které se nachází jen pár kilometrů od českých hranic, kousek od města Zittaw (Žitava). Společné má však zrození, jelikož vzniklo přeměnou zavřeného lomu a vrácení do lépe jak původního stavu. Nejvíce nás opravdu překvapila příroda vytvořená člověkem, s citem pro rovnováhu a vracející se faunu v této oblasti. Je to opravdu velkolepé dílo, které po několik let vytvářilo a ještě vytváří tisíce pracovních míst, přeměnilo měsíční krajinu v turisticky atraktivní destinaci.
    Bärwalder See patří mezi nejvzácnější klenoty dokončující rekultivace. Cyklostezky jsou kolem celého jezera a kvalitní povrch umožňuje užívat si jízdu i na kolečkových bruslích. Voda v jezeře je průzračně čistá s velkým počtem vodních rostlin. Okolí jezera je ekologicky upraveno a dokončeno. Nachází se u města Boxberg


Termíny akcí s inline bruslením

     Dreiweiberner See se nachází u města Lohsa v Horní Lužici (Sasko) a bylo vytvořeno zaplavením hnědouhelného dolu " Tři ženy". Toto jezero se napouštělo osm let a dnes nabízí turistům mnoho zábavy a aktivního odpočinku. Krásné písčité pláže na jižní straně jezera a ostaní se ještě plánují. Ve vodě již dnes žije a úspěšně roumnožuje na 16 různých druhů ryb. Některé vybrané oblasti byly vyhrazeny pro sportovní rybaření.
     Na jezeře Dreiweiberner See jsme byli ubytováni na STPLatzu přímo u vody. Cena je 10 EUR, elektrika, záchod v ceně. Servis karavanu přímo v místě. Krásné stání s výhledem přes celé jezero. Přímo u cyklostezky, která vede kolem jezra a měří přes 8 km.
    Další navštívené jezero se jmenuje Berzdorfer See. Tento projekt není ještě dokončený, jezero se napouští šest let a do konečného stavu hladiny chybí ještě asi 2 m. Kolem jezera je krásná cyklostezka dlouhá 18 km. Ostatní infrastruktura ještě není dobudována. ( info z léta 2011) V plánu jsou kempy, jacht kluby, přístaviště a písčité pláže. Koupání je zakázáno, ale tolerováno. Jezero bude čtyřikrát větší než naše Máchovo jezero. Nachází se u města Görlitz.


Dovolená v oblasti Lužických hor, ubytování v panenské přírodě

    A je tu další z německých inline oblastí! Zavítali jsme opět do sousedního Německa do oblasti Lužických jezer (Lausitzer Seenland). Oblast můžeme vřele doporučit pro víkendové inline bruslení. Pro zatím jsme pro Vás zmapovali jeden větší okruh, který vede v bezprostřední blízkosti 4 jezer a dále okruh okolo jezera Bärwalder See.
    U Olbersdorfer See jsme byli ubytováni v See Campu který je na velice vysoké úrovni. Za sociální zázemí by se nemusel stydět ledajaký hotel a překvapilo nás i dobré pokrytí plochy kempu bezdrátovým internetem. Cena byla 22 EUR za 2 osoby, obytné auto, psa a den. Novinkou pro nás byl dobíjecí čip, který byl na bránu při vjezdu, vchod na sociální zařízení, kuchyňku a dokonce na automat na kávu. Kemp se nachází skoro na břehu jezera u velké písčité pláže. Kolem jezera vede cyklostezka s bezpočtem hezkých vyhlídkových míst.
    Zajímavostí jezera jsou plovoucí "Sestra domy" s přístavištěm na jižním břehu jezera. Plovoucí dům o velikosti 97 m² a nabízí dovolenou na dvě paluby. Ve spodní palubě domu je jídelna, otevřená kuchyně a koupelna s vanou, sprchovým koutem a WC. Obývací pokoj a ložnice je nahoře v domě.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00