Jak na věc


linoleum vzorník ceník fotogalerie

Devatero dobrých důvodů pro podlahy z linolea

    Nakonec nezapomeňte, že podstatnou podmínkou Vaší spokojenosti s novou podlahou je kvalitně provedena pokládka linolea zkušenými podlaháři. Máte-li podlahu z linolea vybranou, rádi splníme Vaše představy o rychlém, kvalitním a levném položení linoleové podlahy.
    Korkové linoleum Corklinoleum je speciální výrobek z přírodních surovin. Místo dřevité moučky je přidáno velké množství korkové moučky, čímž se docílí speciální charakteristiky korkového linolea: hřejivý omak, zvukověizolační schopnost, elasticita, tlumení rázů a povrch vzdorující klouzání. Všechny tyto vlastnosti činí korkové linoleum vynikající variantou např. v ložnicích, kde se vyžaduje tepelný komfort a tlumení zvuku. Korkové linoleum se dodává v osmi barvách a ve třech tloušťkách: 3,2 mm, 4,5 mm a 6 mm. Záleží na vás, jaký stupeň elastičnosti a tlumení rázů požadujete.


Linoleum | Katalog a ceník na podlahy z linolea

    Koupě podlahové krytiny znamená v každém případě investici. Předpokládáme, že za rozumnou cenu chcete vysoce kvalitní podlahovou krytinu, která si zachová svůj atraktivní vzhled a trvanlivost po celou dobu používání. Tyto požadavky splňuje například Marmoleum a Artoleum, což jsou hladké podlahové krytiny, které se stále častěji objevují i v bytových interiérech. Jsou-li správně udržovány, vydrží zmíněná přírodní linolea i v nejtěžších provozních podmínkách a není výjimkou, že si svůj původní vzhled zachovají 20, 30 i více let.
    Výhodou přírodního linolea je vysoká odolnost, snadná údržba a přijatelná cena. Jedná se o kvalitní ekologický materiál odolný proti opotřebení. Marmoleum se vyrábí z korkové drtě, lněného oleje a přírodní pryskyřice, podklad lina tvoří jutová tkanina. Název je odvozen z latinských výrazů len (linum) a olej (oleum).Více informaci se lze dočíst na stránce Přírodní linoleum, která je na našem novějším webu -> Podlahy Praha 
    Linoleum, linoleové podlahy, linolea, linoleum ceník, linoleum cenník, pokládka linoleových podlah, podlahy z linolea, podlahy s linoleem, marmoleum, podlaháři, podlahářství, podlahárstvo, podlahárstvá.


Nejste ještě rozhodnutí pro linoleum ?

    Přírodní linoleum (MARMOLEUM) je přírodní materiál, který je zároveň trvanlivou, vkusnou a především všestranně použitelnou podlahovou krytinou. Používá se v domácnostech, kancelářích, nemocnicích, školách a veřejných budovách po celém světě. Podlahová krytina Marmoleum je nabízena v pestré škále barev i variant. Vedle dobře známého materiálu MARMOLEUM FORBO v rolích je zde také MARMOLEUM click, kde je Marmoleum nalisované na panelech ve čtvercích, které se skládají do sebe jako plovoucí podlaha.
    Linoleum již dnes není jen lacinou podlahovinou určenou k hromadnému překrytí betonových podlah paneláků. Pro svoje kvality, estetiku a praktičnost si nachází cestu do mnoha moderních domácností. Projděte se s námi nabídkou linoleových podlah, které nabízíme společně s odbornou pokládkou našimi zkušenými podlaháři.
    Základními surovinami pro výrobu Marmolea a Artolea jsou lněný olej, pryskyřice, korek, dřevitá moučka a barviva. Mají neměnné antistatické parametry, a proto brání vytváření statického náboje. Kromě toho vykazují velmi příznivé hodnoty elektrického odporu. Z Marmolea i Artolea lze snadno navrhnout individuální motivy a vzory v různých barvách. Technologie řezání vodním paprskem umožňuje realizovat i velmi složité návrhy. Spáry v Marmoleu i Artoleu jsou vodotěsné, pokud při jejich svařování (podobná technologie jako při svařování PVC) využijete příslušné svařovací šňůry. Kontrastní svařovací šňůry mohou být použity jako zvláštní dekorativní prvek.


Naši podlahári Slovenská republika

    CORKART Lino Concept je řada vysoce kvalitních a ekologicky čistých podlah z přírodního linolea. Navazuje tak na světový trend, který naznačuje, že se přírodní linoleum stává světově nejpopulárnější podlahovinou. Nejsou to pouze výborné technické vlastnosti, ale především ekologičnost výrobního procesu a skvělý estetický efekt pro výzdobu interiéru. Podlahy z přírodního linolea CORKART jsou natřeny ochraným nátěrem na vodní bázi LinoShield, který chrání před opotřebením a zároveň usnadňuje údržbu. Dodává taky podlahám matný povrch a tím nižší odraz světla. Díky spojům UNICLICK je pokládka velmi rychlá a přesná.
    Dlouhá léta představovalo přírodní linoleum vděčnou podlahovou krytinu, která měla široké uplatnění. Bylo levné a sloužilo „do roztrhání těla“ – takřka věčně. Když se jeho povrch odřel, natřelo se jednoduše barvou a plnilo svou funkci dál. Potom však přišla módní vlna PVC a přírodní linoleum se dostalo, alespoň v naší republice, na několik desetiletí na vedlejší kolej.
    Linoleum, které v roce 1863 vynalezl v Anglii Frederic Walton, se v podstatě za použití stejné technologie vyrábí dodnes. Přírodní linoleum ale není PVC! Je vyrobeno z přírodních surovin – lněného oleje, přírodní pryskyřice, dřevité a korkové moučky, pigmentů, vápence a juty.
    Velmi doporučujeme využít zkušeností našich podlahářů a Váš záměr před výběrem materiálu linoleum a Marmoleum ® vždy před nákupem konzultovat s odborným pracovníkem našeho podlahářství. Naši podlaháři Vám pomohou s výběrem nové podlahy z linolea rádi, ochotně a především zdarma. 


Tuto stránku hledáte nejčastěji pod názvy

    Marmoleum Real, Marmoleum Fresco, Walton a Corklinoleum tvoří základní sortiment výrobků Marmoleum. Jsou k dostání v 68 barvách. Jednotlivé výrobky a barvy se dají velmi snadno kombinovat tak, aby se celkový vzhled podlahové krytiny hodil do specifického prostředí. To činí z Marmolea vhodný výrobek pro domácnost a školy, stejně jako pro kanceláře, nemocnice a další veřejné prostory. Artoleum je poměrně nová skupina výrobků linolea. Kolekce obsahuje čtyři různé linie: scala, graphic, piazza a sierra. Každý styl má vlastní charakteristiku a může být zdrojem inspirace pro vytváření krásných podlah. Samostatně či v kombinaci s Marmoleem může dát Artoleum podlaze libovolný výraz. Celá série Artoleum obsahuje 57 různých stylů.
    Další specialitou je Marmoleum Dual – rozměrově stálé linoleové dlaždice 50 x 50 cm, pokládané bez svařování. Kolekce standardních dekorací Marmoleum Mosaic (tloušťka 2 a 2,5 mm) zase nabízí různorodé bordury, intarzie a možnosti netradiční tvorby rohů. Linoleum Desk Top je vhodné na dveře, stoly a nábytek, ale dá se použít také jako psací podložka na stůl. Pevné a vysoce elastické je linoleum Bulletin Board, které najde uplatnění na stěnách. Díky povrchové úpravě v něm drží pevně napínáčky.


Linoleum - praktičnost a styl pro všechny podlahy

    V současné době však stále více nachází přírodní linoleum od řady evropských výrobců své uplatnění nejen v kancelářských budovách, nemocnicích, hotelech či školách, ale také v domácnostech. Mezi nejznámější přírodní linolea dnes patří Marmoleum, Artoleum, Marmorette a Linosom. Na rozdíl od PVC je linoleum stoprocentně bez jakýchkoliv škodlivých látek. Je tvrdé, ale přitom pružné, takže dobře působí na klouby člověka. Také je trvanlivější než PVC. Probarvená vrstva dosahuje až na podkladovou jutu, což zaručuje i při dlouhodobém a nepříliš šetrném zacházení jeho stále bezchybný vzhled.
    V bytových prostorách se jeho životnost pohybuje v rozpětí 50–70 let. Přírodní linoleum se vyrábí v standardních tloušťkách 2 až 2,5 mm, ale někteří výrobci nabízejí linoleum o tloušťce 3,2 mm, nebo v ještě silnějším provedení pro sportovní použití. Připočteme-li širokou škálu přírodních barev, jemných pastelových tónů, ale i moderních dekorů, může linoleum nabídnout mnoho – jak po stránce užitných vlastností, tak po stránce vzhledu. Proto se i u nás stává interiérovým materiálem s velkou budoucností.
    Mokrá i suchá cesta údržby Marmolea a Artolea je jednoduchá. Při mokré cestě jsou možné dvě metody: postřikování sprejem nebo metoda mýdlového filmu. Zároveň však výrobce doporučuje čištění podlah „za sucha“, neboť prach a volné částice nečistot se lepí na podlahu, jakmile přijdou do styku s vodou. Setření prachu se proto jeví jako mnohem účinnější než čištění za mokra.


Linoleum z nabídky prověřených výrobců

    Podlahové krytiny Marmoleum a Artoleum jsou součástí komplexního systému, který zahrnuje materiály pro přípravu podkladu, nářadí pro instalaci, lepidla, svařovací šňůry, sokly a rohy, prostředky k údržbě podlahy a zařízení pro výuku kladečů. Pro atraktivní vzhled a dlouhou životnost podlahové krytiny je důležitá kvalita jejího položení. Proto je lepší svěřit zejména přípravu podkladu odborníkům vybaveným potřebnými znalostmi a nástroji. Samotná pokládka je obdobná jako při pokládání PVC.
    Vybrali jsme pro Vás nabídku mnoha typů a barevných kreaci linolea tří předních prověřených světových výrobců, které naši podlaháři pokládají u zákazníků mnoho let a mají s nimi nejlepší zkušenosti. U každého výrobce najdete orientační ceník podlahy z linolea umístěný pod vzorníkem. Pohodlně se usaďte a v klidu u kávy si najděte linoleum, po kterém byste si přáli doma chodit. Naše podlahářství se pak postará o jeho odbornou pokládku, abyste se mohli z krásy a užitku linolea těšit dlouhá léta.


Důvody pro Marmoleum a Artoleum

    MEISTER - Značka pro profesionály a všechny lidi, kteří mají rádi dokonalost. Tak zní motto světoznámého německého výrobce přírodního linolea a korkových podlah. Rodinná firma z dlouhou tradicí patří mezi špičky v oboru nejen pro kvalitu svých výrobků, ale především díky své ekologické výrobě a šetrnosti k životnímu prostředí. V roce 1993 získali jako první prestižní označení ekologických výrobků Blauer Engel a toto označení nese taky většina jejich výrobků. V roce 2010 dokonce vyřadili z nabídky všechny povrchy z tropického dřeva jejichž těžba vážně narušuje životní prostředí.
    Armstrong je světový výrobce podlahovin, který pravidelně vyhrává soutěže týkající se designu a vývoje podlah. Armstrong je lídrem na světovém trhu s linoleem a díky opravdu široké nabídce různých vlastností a dekorů podlah si určitě vybere každý. Armstrong DLW Linoleum a podlahy z PVC jsou vhodné do všech typů interiéru, od kuchyní a dětských pokojíčků až po operační sály. DLW Linoleum je díky svému 99% přírodnímu složení antistatické, teplé na bosé nohy a díky patentovaným povrchovým technologiím PUR a LPX i vysoce odolné proti mechanickému poškození. DLW Linoleum je také hypoalergenní a antibakteriální. Přestože Armstrong vyrábí linoleum hlavně pro komerční použití a vysoké technické nároky, jsou podlahy DLW Linoleum velmi vhodné i do domácností.


Marmoleum - přírodní linoleum - výhody

    Forbo flooring systems je leadrem na ve vývoji a výrobě kvalitních podlahových systémů. 70. letá tradice a většinový podíl na celosvětovém trhu s podlahovinami je dostatečným důkazem kvality jejich výrobků. Značka Forbo se spouje s trvanlivostí, šetrností k přírodě a inovativností. Rozmanitost produktů Forbo je obrovská, zahrnuje mimo jiné i několik produktových řad celosvětově oblíbené podlahoviny Marmoleum ® , která je řadou podlahářských firem považována za typického představitele přírodního linolea.
    Pevnost získávají během sušení a odolávají vysokému bodovému zatížení. Marmoleum ani Artoleum se samo nevznítí a v případě požáru nepřispívá k šíření ohně. Stopy po cigaretách je možné snadno odstranit opatrným seškrábáním. Poté obnovíme povrchovou ochrannou vrstvu. Vysoká trvanlivost ve srovnání s ostatními materiály snižuje náklady. Možnost suchého čištění těchto podlahových krytin šetří 30 % nákladů ve srovnání s údržbou tekutými prostředky. Snadno se z nich odstraňuje prach, proto jsou vhodné pro osoby s dýchacími potížemi.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00