Jak na věc


lidi co nosi radi plenky

Alavis a Warfarin – hodí se k sobě?

    Hlavními účinnými látkami je kombinace tzv. chondroprotektivních látek, jež při běžném stavu tvoří pevnou strukturu kloubní chrupavky. Vlivem opotřebení, přibývajícího věku nebo špatně vyvážené stravy však může docházet k nedostatečnému zásobení chrupavky těmito živinami, takže je nutné dodat organismu tyto látky uměle.
    Ovšem jeho účinky lze ještě vylepšit – podle nejnovější studie mu k tomu může dopomoci souběžné užívání doplňků stravy s Omega-3 mastnými kyselinami. Ty totiž významným způsobem dále snižují probíhající zánětlivý proces a přispívají k rychlejšímu účinku.
    Poradili jsme se tedy s lidmi, kteří „Alavis pro lidi“ dlouhodobě užívají, a zde vám přinášíme výsledky. V prvních týdnech potíží (14-21 dní) je vhodné užívat přibližně dvě lžičky přípravku denně. Později se toto množství snižuje na jednu standardní kávovou lžičku denně. Jakmile vše potíže ustoupí, je možné přejít na udržovací dávku představovanou jednou kávovou „mocca“ lžičkou denně.Náš tip:Z důvodu možných vedlejších účinků doporučujeme prvních několik dávek užít v polovičním množství a pozorovat možné nežádoucí účinky přípravku, jež jsou podrobně popsány níže. Pokud bude vše probíhat bez problémů, je možné přejít na klasické dávkování.


Pomůže Alavis pro lidi i na hypermobilitu kloubů?

    Asi největším negativem užívání Alavisu jsou jeho možné vedlejší účinky. Nejčastěji se uvádí potíže s trávením, a to: Průjem, užijete-li větší než doporučenou dávku přípravku. Bolesti žaludku při užívání. Překračování doporučené dávky se tedy rozhodně nedoporučuje. A budete-li mít po užití Alavisu nějaké trávicí obtíže, můžete vyzkoušet rozdělit přípravek do tří menších částí konzumovaných v průběhu celého dne. Opět ovšem musíme zdůraznit, že jde o přípravek určený pro zvířata, který není certifikovaný k užívání pro lidi. Jeho konzumace je tedy výhradně na vaše vlastní nebezpečí, a to včetně možných vedlejších účinků.
    Příběhy lidí, kteří se po několika dnech užívání nejrůznějších doplňků stravy zázračně postavili na nohy, jsou samozřejmě obvykle značně nadsazené. To však neznamená, že jednotlivé účinné látky patří do říše legend a mýtů. Bylo by například chybou se domnívat, že glukosamin-sulfát může nechat dorůst již zdegenerovanou tkáň. Na druhou stranu se ve správných dávkách velmi dobře postará o to, aby její degradace dál nepokračovala a uleví od bolesti i zánětlivých procesů.
    Častý stav zejména po operaci kolen, ovšem může jít i o vrozenou dispozici. Ovšem spoléhat se při jeho nápravě jen na Alavis rozhodně není dobrý nápad. U kolen jsou rozhodně doporučeny bandáže, které hybnost upravují a zároveň vyřazení všech namáhavých sportů a aktivit. Přece jen, kolena nám slouží celý život, tak proč jejich zdraví zbytečně pokoušet?


Glukosamin-sulfát – co od něj vlastně očekávat?

    Doporučení k dávkování se však různí. Na obalu je sice popsáno dávkování učené pro stokilového poníka, odborníci však upozorňují, že lidský a koňský metabolismus se zcela neshoduje, a není proto možné pouze jednoduše přepočítat množství přípravku na vaši konkrétní váhu, a toto pak užívat.
    Při nákupu v lékárně vás jako první nejspíš překvapí cena. 700 gramů přípravku se prodává okolo 1 200 Kč, což je na první pohled poměrně vysoká cena. Jde však o balení učené pro užívání na 5 měsíců, takže se náklady velmi dobře rozloží.
    Zdraví kloubů a pohybového systému celkově je v poslední době díky neustále se prodlužujícímu věku dožití velmi diskutovaným tématem. Přípravky určené pro konzumaci člověkem jsou však velmi drahé. Od veterinářů však přišel jiný typ – kloubní výživa pro koně Alavis pro lidi sice primárně určený není, to však neznamená, že s ním nelze experimentovat.
    Přípravek je vhodný pro osoby od 16 do 60 let, později už může být vstřebávání a využití účinných látek sníženo, a je tedy vhodné sáhnout po doplňcích stravy speciálně určených pro seniory. Alavis pro lidi Barnys Triple blend by také neměly užívat osoby mladší 16 lat a těhotné a kojící ženy.


Alavis triple blend pro lidi – recenze

    Užívá se jedna odměrka denně vmíchaná do jogurtu nebo sklenice s vodou. Přípravek je přirozeně nahořklý, je tedy vhodné ho smíchat s něčím sladším, aby bylo užívání po chuťové stránce přijatelné. Nám se nejvíce osvědčil: jogurt s medem ovocný džus sladký zelený čaj
    Původně byla komplexní kloubní výživa Alavis učená pouze pro koně. Jak však její ohlas rostl i mezi jejich majiteli, rozhodl se výrobce Biopol GN přistoupiti k výrobě preparátu určeného pro člověka. Tento „Alavis pro lidi“ nese název Barnys Triple blend a je k zakoupení v každé dobře vybavené lékárně. Znáte-li jeho veterinární verzi, okamžitě si všimnete podobnosti na obalu, pro neznalé zákazníky je však spojení tohoto přípravku se značkou Alavis obvykle velmi překvapující. A tím spíše, že ho často neuvádějí ani lékárníci.
    Výrobce uvádí, že přípravek je vhodný pro lidi s počínajícím nebo středě těžkým průběhem poškození a onemocnění kloubů, a dále pak jako šikovný přípravek pro všechny, kdo své klouby systematicky přetěžují vlivem povolání či koníčků (sportovci, těžce pracující apod.).


Alavis pro lidi vedlejší účinky

    A stejně vypadá situace i v oblasti vitaminů. Jak je například možné, že kvalitní kloubní výživa určená pro koně – tzn. zvíře o 300-400 kilogramů těžší, než je člověk, vyjde měsíční mnohem levněji, než ta naše? A složení je přitom velmi podobné.
    Není tedy divu, že někteří majitelé koní a veterináři začali svým svěřencům takříkajíc „ujídat z pixly,“ a totéž řešení doporučují i všem ostatním, i přesto, že naše legislativa s něčím podobným nepočítá. Pojďme se podrobně podívat na všechny dopady takového kroku.
    Především je třeba zdůraznit, že se vám výrobce u Alavisu říká,že není testován ani určen pro užívání lidmi, ale na druhou stranu neobsahuje žádné látky, které by mohly lidskému organismu ublížit.
    Pokud byste se chtěli dozvědět více, doporučujeme studii Gruenwald J. et al., 2009: Effect of glucosamine sulfate with or without omega-3 fatty acids in patients with osteoarthritis. Advances in Therapy 26(9): 858–871.).


Alavis pro koně dávkování pro lidi

    Předávkování účinnými látkami naopak nehrozí. Diskutované je možné pouze poškození ledvin nebo jater. Kvůli neexistujícím studiím vlivu Alavisu pro lidi na lidský organismus (vzhledem k jeho povaze ani není možné takovou studii vytvořit) neexistují žádné relevantní informace, které by tuto teorii potvrdily anebo vyvrátily.
    Otázka souběžného užívání antikoagulantů a doplňků stravy je v poslední době stále aktuálnější. Obvykle tuto kombinaci nelze doporučit, ovšem v případě aktivních látek – chondroitin-sulfát a glukosamin-sulfát – v něm obsažených, není záporná odpověď tak jednoznačná. Rozhodně byste neměli užívat maximální možné dávky (doporučené množství vydělte dvěma) a nezapomeňte na konzultaci s vaším lékařem. Podle závažnosti vašeho stavu může po dvou týdnech od počátku užívání nechat zkontrolovat hladinu INR v krvi a podle naměřených hodnot případně upravit dávkování Warfarinu. Tady ovšem více než kdy jindy platí, že pokud na sobě zpozorujete jakékoliv nežádoucí příznaky, pak přípravek ihned vysaďte a o dalším postupu se poraďte s příslušným specialistou.


Odkud se vzal tento nevšední nápad?

    Složením se velmi podobá Alavisu pro koně, rozdíl je především v množství obsažených přídavných látek a chuti. Zatímco výživa pro koně se nijak nedochucuje, protože se počítá s jejím vmícháním do velké porce žrádla nebo vody (jde o látku velmi hořkou), verze „Alavisu pro lidi“ Barnys Triple blend je o poznání chutnější.
    Pokud patříte mezi milovníky zvířat, určitě jste se už někdy pozastavili nad tím, že složení kočičích konzerv je mnohem lepší než tentýž přípravek určený pro lidi, nehledě na nízkou cenu, nebo že sušené maso pro psy v mnoha ohledech bez potíží předčí podobné produkty určené pro lidi.
    Máte-li starost o zdraví svých kloubů a uvažujete o tom, že začnete užívat Alavis pro lidi, určitě jako první volbu zvažte nákup atestovaného přípravku Barnys Triple Blend, který obsahuje stejné účinné látky jako Alavis pro koně. Koneckonců, jde přece o produkci mateřské společnosti. Užívání veterinárně testovaných přípravků je totiž vždy možné pouze na vaše riziko!

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00