Jak na věc


lady popular cz

Lady v časech SSSR nabízely na západě i výbavu, o níž na východě šlo leda snít

    Chvíli se nám to nechtělo věřit, hledání v historických análech dokázalo, že Andrej nepřehání. Automatická převodovka byla v 80. letech v některých západoevropských zemích a v Kanadě pro Lady skutečně dostupná. Sověti tuto verzi přímo nevyráběli, vznikaly po dohodě se zahraničními distributory v rámci předprodejních příprav. Ty zacházely až tak daleko, že sovětským polotovarům bez převodovek uměly dodat i automatické řazení.
    Prodávající Andrej na adresu vzácného úkazu řekl: „V SSSR Lady vybavené automatickým řazením k mání nebyly. Můj vůz byl původně určený na export a k nám se dostalo v roce 1991 z Holandska. Faktem je, že prodejci AvtoVAZ v Evropě někdy nabízeli automatické převodovky. Nenalezl jsem informace o modelu VAZ 2105, ale o modelu VAZ 2103 existují historické záznamy.“
    Zvlášť v časech komunismu by člověk čekal, že nejvíce budou rozličné značky nabízet domácímu „pracujícímu lidu”. Nebylo tomu tak, i Škody nabízely víc na západě a Lady s nimi byly na jedné lodi.
    Že VAZ 2105 s automatickou převodovkou není jen žert, se dozvídáme díky jednom běloruskému majiteli, který nabídl své auto z roku 1986 k prodeji. Nejde o žádnou garážovou úpravu, dnes stále oblíbenější prvek výbavy skoro každého moderního automobilu bylo možné si koupit přímo u dealera jako dnes, jen ne u nás nebo kdekoli jinde na špatné straně železné opony.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
8065
cache: 0024:00:00