Jak na věc


léky na bolest v krku u dětí

Ostatní zdravmat ›› Dávkovače léků

    V dnešní době je běžné, že pacient užívá více léčiv najednou. Podle průzkumů užívá český senior průměrně 10 léčivých přípravků současně, čímž se řadíme v rámci Evropské unie ve spotřebě léčiv na osobu dokonce na třetí místo, ihned po Maďarsku a Francii. A právě riziko výskytu lékových interakcí je závislé na množství současně podávaných léčiv.
    Před uvedením na trh výrobce doplňku stravy oznamuje Ministerstvu zemědělství, že vstupuje na trh s novým produktem. Spolu s oznámením zasílá český text doprovázející daný doplněk. Pozor – účinky, které uvádí výrobce, nejsou ověřovány (jinými slovy u doplňků stravy se účinnost nekontroluje).
    Některé léky nejsou pro pacienty dostupné jako tzv. hromadně vyráběné. To znamená, že je nevyrábí žádná firma ve velkém. Pro pacienty jsou tak připravovány přímo v lékárnách. Všechny lékárny v České republice musí splňovat podmínky pro přípravu léčiv, která se nevyrábí tzv. hromadně, tedy přímo ve farmaceutických firmách, ale výhradně v lékárně. Tato příprava v lékárnách je označována jako individuální, neboť je daný lék připraven pro konkrétního pacienta dle předepsaného složení jednotlivě, tedy individuálně.
    Od roku 2012 může výrobce k popisu svého produktu používat k popisu účinků pouze povolená zdravotní tvrzení EU a na obalu doplňku je povinné uvádět označení „doplněk stravy".


Levné léky - Nejlevnější léky na HLEDEJCENY.cz

    Na léky se můžeme podívat z mnoha různých úhlů pohledů. Počínaje výrobou a konče jejich osudem v našem těle. Na internetu jistě najdeme spoustu různých definic, latinských názvů a dalších těžko srozumitelných informací o lécích. My Vám ale vysvětlíme jednoduchou formou, co to léky jsou, protože ne vše co se za lék vydává jím skutečně je, jak se rozdělují, vyrábí nebo třeba správně aplikují. Jen správně vybraný a užívaný lék je totiž účinný a bezpečný.
    Paracetamol je látka běžně užívaná k léčbě bolesti nebo na snížení teploty u horečnatých stavů. Na farmaceutickém trhu se objevila již v polovině 20. století a postupně v 80…
    Součástí lékárenského sortimentu jsou také nejrůznější zdravotnické pomůcky - ortézy a jiné rehabilitační pomůcky, obvazy a náplasti, tlakoměry, krokoměry, osobní váhy, teploměry, inhalátory, hygienické prostředky, inkontinenční pomůcky, plenkové kalkotky, vložky, fixační kalhotky atd.
    Správnost použití léku je třeba posuzovat zejména s ohledem na konkrétní zdravotní obtíže a možnosti vzájemného ovlivnění s jinými léčivy, doplňky stravy nebo potravou. To jsou faktory významně ovlivňující úspěšnost léčby. S jejich řešením Vám lékárníci i farmaceutičtí asistenti v léárnách rádi pomohou.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00