Jak na věc


lékařský potřeby

Plášť lékařský dámský 60322-006/C

    Rostlina patří do čeledi kozlíkovité. Sbírá se v období od srpna do října a to podzemní část – oddenek s kořeny. Droga se rychle umyje a suší na vzdušném místě. Vzhledem k tomu, že silice je soustředěna v buňkách těsně pod povrchem, je nutné drogu mýt velice opatrně a snažit se nepoškodit povrch kořene. Droga silně voní a je nutné ji chránit před kočkami.
    Bavlněné lékařské pláště nabízíme jak v klasickém provedení, tak i s použitím dalších dekorativních prvků, které plášti dodávají elegantní vzhled. Lékařský plášť je vyroben z tkaniny keprové vazby, jejíž složení je směs PES a bavlny nebo z tkaniny 100% bavlna.
    Kozlík lékařský je oblíbená rostlina používaná při nervových chorobách např. úzkosti a nespavosti. Čínští lékaři ji podávají i při úrazech, chřipce a revmatismu.
    Na předním díle pláště jsou 4 nakládané kapsy a zapínání je řešeno knoflíky. Plášť má tříčtvrteční rukáv a šálový límec. Plášť nabízíme ze dvou druhů matriálu - B (100% bavlna vysrážená sanforací) a C (bavlna + polyester).
    Extrakt z rostliny příznivě působí při léčbě nespavosti. Podporuje spánek bez nepříjemných vedlejších účinků klasických léků. Snižuje dobu usínání a zlepšuje kvalitu spánku. Působí podobně jako nízké dávky léků na spaní - benzodiazepinů. Působí proti strachu, depresi a křečím. Snižuje krevní tlak a má mírně analgetické účinky (snižuje bolest).


Nejčastější uplatnění kozlík ulékařského

    Kozlík lékařský (Valeriana officinalis) je jednou z nejpopulárnějších rostlin používaných při nervových chorobách např. úzkosti a nespavosti. Čínští lékaři jej podávají i při úrazech, chřipce a revmatismu. Obsahuje tzv. valepotriáty a terpenické látky, které mají sedativní účinky. Díky obsahu kyseliny valerové a izovalerové je kozlík přitažlivý pro kočky. Proto musíme při sběru i konzervaci kozlík dostatečně chránit a bránit tak jeho znehodnocení.
    U kozlíku lékařského nebyly v doporučených dávkách zjištěny závažné nepříznivé vedlejší účinky. Výjimečně může působit bolesti hlavy, podráždění, poruchy srdeční činnosti, nespavost, suchost v ústech, žaludeční potíže, živé sny a ranní ospalost. Při předávkování se příznaky otravy projevují potížemi při chůzi, poklesem tělesné teploty a poruchami svalového tonu. Užíváte-li již nějaké léky na spaní, poraďte se o vhodnosti užívání s lékařem či lékárníkem.
    Plášť dámský lékařský má raglánový rukáv a elegantní stojáček. Plášť nabízíme ze dvou druhů matriálu - B (100% bavlna vysrážená sanforací) a C (bavlna + polyester).


Plášť lékařský dámský 60322-005/C

    Máte problémy se spánkem a jste často podráždění? Propadáte pocitu deprese a nechcete užívat silné léky? Pro zlepšení kvality spánku se doporučuje užívat 400 – 900 mg extraktu až 2 hodiny před spaním po dobu 28 dní. Maximální dávka je 15 g kořenů denně. Běžně se užívá kozlíková tinktura v dávce 15 – 20 kapek do vody několikrát denně. Dávky nutraceutické jsou 10 mg suchého extraktu, popřípadě do 50 mg kořene denně.
    Užívání rostliny oceníte hlavně při léčbě nespavosti, neklidu a nervozity. Pomůže Vám při poruchách spánku a nálady, při depresích, slabém třesu, epilepsii a bolestech kloubů a svalů. Je vhodný také při psychologickém stresu, hysterických stavech, migréně a žaludečních obtížích. Dále je používána při menstruačních křečích a příznacích spojených s menopauzou.
    Přední díl pláště je doplněn třemi nakládanými kapsami, které jsou zdobeny prýmkem. Plášť nabízíme ze dvou druhů matriálu - B (100% bavlna vysrážená sanforací) a C (bavlna + polyester).
    S tím působení na kočky to můžu potvrdit.. Nechala jsem s jenom na chvíli kozlíkové kapky doma na stole a odešla do jiné mistnosti, a po návratu byly rozlité na koberci.. naše kočka je cítila i přes uzavřenou nádobku, ve které byly.. Je to síla.


Plášť dámský tříčtvrteční s barevnými proužky (60702)

    Plášť dámský lékařský má tříčtvrteční délku a klasický střih. Plášť má tři nakládané kapsy zdobené barevnými proužky a nabízíme jej ze dvou druhů matriálu - B (100% bavlna vysrážená sanforací) a C (bavlna + polyester).
    Je to rozne. Kazda micina je ina a svojska. Tie moje idu ako na sante tak i na kozliku. Su vsak miciny ktore dokaze dostat do vytrzenia badyan, skorica. Santa ako aj kozlik posobia na vacsinu maciek priaznivo a zbavuju ich napatia. Dokazu sa pekne odviazat :-)
    Lékařský plášť má klasický střih. Na předním díle pláště jsou 3 nakládané kapsy, zapínání pláště je řešeno knoflíky. Plášť nabízíme ze dvou druhů matriálu - B (100% bavlna vysrážená sanforací) a C (bavlna + polyester).
    Na předním díle lékařského pláště jsou 3 nakládané kapsy, zapínání pláště je řešeno knoflíky. Lékařský plášť nabízíme ze dvou druhů matriálu - B (100% bavlna vysrážená sanforací) a C (bavlna + polyester).

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
12659
cache: 0024:00:00