Jak na věc


květa fialová

Květa Fialová — Lidé — Česká televize

    Oblíbená filmová a divadelní herečka Květa Fialová se narodila v dnešní SR. Její matka byla sochařka a výtvarnice Květoslava Fialová, otec český legionář Vlastimil Fiala. Na Slovensku žili do roku 1938, kdy byli přinucení slovenskými nacionalisty odejít do Čech. Jejich novým domovem se stal Žďár u Police nad Metují a později Borohrádek.
    Na filmovém plátně se objevovala už ve 40. letech 20. století a zahrála si řadu postav. Působila i v televizních seriálech a inscenacích. Objevila se např. v dramatech Smrt si říká Engelschen (s Janem Kačerem) nebo Ostře sledované vlaky (kde zasvěcovala do tajů sexu Václava Neckáře). Květa Fialová byla ideální představitelkou osudových žen a stala se sex symbolem, byť se nikdy netajila tím, že sex nesnáší (stejně jako politiku a kolektivní sporty).
    V 60. letech 20. století se také často objevovala v televizi, a to mj. v inscenaci Vajíčko, Charlieho teta nebo v seriálu Hříšní lidé města pražského. Květa Fialová v pozdějších letech hrála hlavně postavy komicky výstředních starších dam, ve kterých našla svou parketu, jako jsou např. Tři Alberti a slečny Matylda, Záhadná paní Savageová či Tři dámy s pistolí.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
7826
cache: 0024:00:00