Jak na věc


kumpánovi muzikanti de

Hlavní nabídka: Oficiální web města

    Historicky první ples vinařů a přátel vína se uskuteční tuto sobotu 21. února. Všem milovníkům vína přináší Vinařství Zlomek a Vávra z Boršic u Blatnice nejen tento typický slovácký mok, ale také kvalitní hudební produkci, které bude dominovat momentální hvězda na dechovkovém poli, kapela Kumpánovi muzikanti. Jedná se o třináctičlennou sestavu, která obráží domácí i zahraniční vystoupení a vždy předvádí ojedinělou moderní hudební dechovkovou show.
    Pokud máte zájem poznat jak žili naši předkové, jak se oblékali, jaké používali nástroje a nářadí při své práci a také jak vypadala vesnice v dobách minulých, přijeďte se podívat do našeho muzea.
    Zářijové hody jsou největším svátkem ve Velkých Bílovicích, největší obci v České republice. Slaví se nepřetržitě tři dny, nesmí chybět víno, tradiční hodové koláče a především dobrá nálada.
    Kostel Narození Panny Marie ve Velkých Bílovicích stojí na mírném návrší zvaném Tabačov. Byl postaven v letech 1764–1765 majitelem panství Janem ml. ze Žerotína.
    Jste rádi v pohybu? Rádi chodíte pěšky, běháte, jezdíte na kole. Pak navštivte místní naučnou stezku, příjďte si zaběhat bílovickými vinohrady rekreačne nebo opravdový vinařský maraton.
    Architektonická dominanta města Vila Jarmila, tříhvězdičková depandance náleží k hotelu Akademie a nabízí komfortní ubytování a prostory pro pořádání akcí v největší vinařské obci v České republiky – Velkých Bílovicích.


Vítá vás město Velké Bílovice, největší vinařská obec v České republice

    V nabídce tohoto večera se objeví reprezentativní kulturní program, ale stranou nezůstanou ani vína ze zmiňovaného vinařství. Závěrem tohoto plesu je představit a nabídnout k ochutnání dvacet čtyři vzorků nových mladých vín ročníku 2008. Na všechny návštěvníky čekají vína vyráběná z hroznů z celé Moravy, jako jsou např. Rulanda bílá, Chardonnay, a Savignon aj. Celým večerem bude slovem provázet Vladimír Salčák, který vyplní čas mezi střídáním přizvaných kapel. Pro folkloristy bude vyhrávat CM Grajcár Martina Zlomka a vystoupí také mužský pěvecký sbor z Boršic u Blatnice.
    Ples zaznamenal nebývalý zájem a je těsně před vyprodáním, proto ti, kteří si již obstarali vstupenky, jistě zažijí velmi atraktivní večer věnovaný kvalitnímu vínu a dobré muzice. Místem konání 1. vinařského plesu je kulturní dům ve Vlčnově a začátek je naplánován na 20.00. Přijďte včas, jelikož je připraveno ihned na úvod plesu překvapení. Při představování nového produktu z vinařství Zlomek a Vávra najde jedna z přítomných dam v sektu na dně skleničky malé diamantové překvapení.
    Ulicemi se vine nekonečný pestrobarevný hodový průvod. Strojově rytmický pohyb dívčích paží a výskání šohajů. To krojovaná chasa prochází městem k hodovému sólu. Pohled, nad nímž tají dech domácí i zahraniční turisté.
    V okolí se rozprostírají rozlehlé vinice s řadou vinných sklepů. Městem protéká Bílovický potok. Vodní nádrž Velký Bílovec slouží k závlahám, rybaření i odpočinku. Směrem za Podivínem se nachází Přírodní park Niva Dyje, Lednicko-valtický areál a CHKO Pálava.


Hlavní nabídka: Potřebuji vyřídit

    Špačci se po krajině často pohybují v obrovských hejnech, ve které se sdružují po vyhnízdění. S postupem léta k podzimu jsou hejna stále početnější, což způsobuje starosti sadařům a vinařům.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00