Jak na věc


krvácení po pohlavním styku

Nechcete udělat nový design Rodiny.cz?

    Krvácení z dutiny ústní může mít mnoho příčin (vylomení zubů, poškození jazyka,….). Při vylomení zubu vložíme na poraněné místo tampon, stlačíme ránu a počkáme, až tampon sám vypadne (nikdy ho nevytrháváme násilím).
    Krvácení je děj, při kterém krev samovolně vytéká z narušených tkání a cév. Z toho plyne, že krvácení musíme dělit hned podle několika kritérií: typ poranění, místo poranění, a rozsah poranění. V tomto článku se zaměříme na jednotlivé typy krvácení a jak je co nejúčinněji zastavit.
    Poraněné místo opláchneme vodou, případně jej vyčistíme od nečistot (drobné kamínky) kartáčkem. Místo vydezinfikujeme. Musíme si dát pozor na jednotlivé druhy dezinfekcí. Existují dezinfekce určená na okolí rány Septonex a
    Krev je tělní tekutina, která může být zdrojem nebezpečné infekční nákazy (hepatitidy, AIDS, atd.), proto je vhodné při ošetřování používat ochranné pomůcky (gumové rukavice) a postupovat tak, abychom riziko nákazy minimalizovali (vyhnout se, pokud je to možné, přímému kontaktu s krví)!


Existuje přátelství mezi mužem a ženou?

    Raněného posadíme a řekneme mu, aby předklonil hlavu, zmáčknul si měkké části nosu a dýchal ústy. Nos je nutné držet asi 10 - 20 minut; buďte připraveni postiženému pomoci a přiložte mu chladivý obklad za krk (většinou to postiženého uklidní). Dejte postiženému nějakou nádobu a řekněte mu, aby vyplivoval vše z úst; spolknutá krev může způsobit pocit na zvracení.
    Tlakový obvaz můžete koupit jako hotový obvaz č. 3 a 4. Skládá se ze tří vrstev a to vrstvy sterilní, tlakové a krycí. Tlakový obvaz můžeme sestavit ze sterilního krytí, které lze nahradit čistým vyžehleným kapesníkem. Tlakovou vrstvu můžeme zaměnit za rozbalené papírové kapesníky či kus látky. Tlaková vrstva musí být vždy sací. Jako krycí vrstvu můžeme zvolit šátek či obvaz.
    Silné krvácení je vždy naléhavou situací, protože při větších ztrátách krve se stává, že je jí příliš málo, aby mohly být buňky těla dostatečně zásobeny kyslíkem. Důsledkem pak může být šok nebo i smrt. Při ztrátě 1 – 1,5l krve (1/3 objemu) dochází k hemoragickému šoku. Při krvácení z velkých tepen (krční, pažní stehenní tepna) dochází k vykrvácení do 60 – 90 s.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
9270
cache: 0024:00:00