Jak na věc


krokodyli farma u prahy

Nevíte, kam vyrazit o víkendu? Připravujete školní výlet? Přijeďte do Protivína. Nečekaná exotika!

    Největším oblíbencem návštěvníků je Kuba. Pětatřicetiletý samec krokodýla amerického si svou popularitu užívá. Jak říká Miroslav Procházka, je to showman a dobrý psycholog. Tenhle krokodýl si vždycky dobře vybere, komu má předvést zblízka svoji sílu a obratnost. Kuba dostal i nevěstu, která za ním letěla 10 000 kilometrů až z Ekvádoru. Na krokodýlí námluvy se můžete podívat v nových expozicích zoo.
    Víte, že strach nahánějící zubatý plaz se může jmenovat třeba Matylda? Nevěříte? Přijďte se podívat na nejkrásnějšího ze zdejší kolekce – na kajmana černého. Zmíněná Matylda je skutečně krasavice, černá se žlutými skvrnami.
    Viděli jste už někdy bílého aligátora? Ne? Přijďte se podívat do Krokodýlí ZOO v Protivíně, zde máme albína aligátora severoamerického, kterého pokřtil Waldemar Matuška ml.
    Protivín se na své návštěvníky těší a dobře se o ně postará. Parkování zdarma na náměstí, dětské hřiště za rohem nebo příjemné informační centrum v kaplance vám jistě zpříjemní pobyt ve městě. Bude to tady bavit mámu, tátu a pochopitelně především děti! Na výletě do Protivína si společný volný čas skvěle užijete. Příjemně strávený den můžete zakončit v jedné z protivínských restaurací. Tak vzhůru na výlet!


DÁMSKÉ KABELKY / Kabelky zvířecí motiv / Kabelka z krokodýlí kůže

    V Protivíně chovají toho největšího z krokodýlů – krokodýla mořského. Tento druh dorůstá až do 8 metrů. Zdejší exemplář Golem měří zatím 4,5 metru, ale majitel ZOO Miroslav Procházka ujišťuje, že rozhodně ještě povyroste.
    Expoziční část ZOO je situována v historické hospodářské budově nedaleko protivínského náměstí. V 19. století sloužila budova jako stáj pro koně, kočárárna a služební byt pro kočí. Patřila k zázemí protivínského zámku, jenž byl v majetku rodu Schwarzenberků.
    Krokodýlí ZOO Protivín si za poměrně krátkou dobu své existence získala příznivce především mezi rodinami s dětmi. Jezdí sem za zubatými plazy jako na návštěvu za příbuznými. Při opakovaných setkáních pak všichni společně probírají, jak tenhle krokodýl vyrostl, kolik má krokodýlí samice vajec a jestli na ně zase dneska nejoblíbenější samec Kuba šplíchne ocasem vodu. Atrakce je to popravdě řečeno v jižních Čechách nevídaná. O zájmu návštěvníků svědčí jejich stále rostoucí počet. V roce 2009 se do Krokodýlí ZOO přišlo podívat 26 000 lidí!


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00