Jak na věc


krokodýlí zoo protivín masarykovo nám.

Háčkované rukavice - krokodýlí vzor

    5. řada je stejná jako řada třetí. Do sloupku, kde jsme udělali pevné oko, uděláme 2DS, jedno řet. oko a dopřestřed šupinky uděláme 1DS, jedno řet. oko a do dlouhého sloupku (kterých jsem si v předchozí řadě nevšímali) uděláme 2DS a stále opakujeme až do konce a ukončíme pevným okem, do třech řetízkových ok, na začátku rozdvojeného DS.
    Uděláme 3 řet. oka (náhrada za DS) a do stejného očka uděláme ještě jeden DS, dále jedno řet. oko, 2 očka vynecháme a do třetího uděláme DS, opět jedno řet. oko, dvě očka vynecháme a do třetího uděláme 2DS, takto opakujeme až do konce řady.
    Na obě rukavice mi stačilo vždy necelé klubko, ale záleží jak dlouhé je budete chtít a kde všude budete mít ten krokodýlí vzor. Musíte počítat, že čím více krokodýláho vzoru, tím větší spotřeba.
    1. řada - uděláme si 42 řetízkových ok (pokud menší nebo větší nebo při jiné přízi, myslíme na počet ok, dělitelný šesti) a tento řetízek spojíme do kruhu pevným okem. Dáváme přitom pozor, aby se nám řetízek nepřekrucoval nebo neotočil
    17. 3 řetízková oka, 1DS a do 11 řetízkových ok, uděláme do každého řet. oka 1DS (celkem tedy 11DS), pak uděláme 5 DS a další 2 DS sháčkujeme, pak 18 DS a poslední 2DS sháčkujeme, ukončíme pevným okem a celkem máme tedy 40DS.


DÁMSKÉ KABELKY / Kabelky zvířecí motiv / Kabelka z krokodýlí kůže

    Možná se vám bude zdát při vyzkoušení, že to trošku táhne, počkejte po další řadě, ono to trošku povolí. Pokud to přeci jen bude táhnout, můžete udělat více řetízkových ok a následně vynechat stejný počet DS, kolik jste udělali řetízkových ok.
    Samostaných DS si nevšímáme (zatím) a opět nahodíme a uděláme dalších 5DS do dalšího prvního rozdvojeného DS, jedno řet.oko a do druhého DS, dalších 5DS a máme další šupinku a opět si samostatného DS nevšímáme, zase nahodíme atd, až do konce řady, ukončíme pevným okem do samostatného DS na konci.
    Rukavice začínáme háčkovat od konečku prstů a to řetízkem, pokud hodně utahujete, použijte na první řadu - tedy řetízek, třeba o půl čísla větší háček a pak na další řadu si vemte zase ten menší.
    Uděláme 3 řet. oka, 1DS a nyní 11 řetízkových ok, nahodíme a DS uděláme po vynechání 11 DS, od kraje to bude tedy 14DS a pokračujeme DS až do konce, ukončíme pevným okem.
    POZOR - až budete dělat druhou rukavici, tak těch 11 řetízkových ok, udělejte spíše na konci. Začnete DS a u konce si odpočítáte 14 DS, uděláte 11 řetízkových ok a končíme 2DS. (ale nemusí být, jde spíše o šev, aby vám nevycházel pak nahoře, na rukavici.)


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00