Jak na věc


krabí tyčinky v listovém těstu

Thajsko - Aonang Phu Petra Resort Krabi

    Pani Skodova touto cestou bychom vam chteli podekovat za celou organizaci dovolene v thajsku vas delegat na letisti v bangkoku nas dovedl az k odbavovaci hale na nasledujici let do krabi potom pickap s klimatizaci nas dovezl do krasne oblasti aonang hotel princeville celou dovolenou jsme si i s vyuzitm vami zprostrdkovanych vyletu velmi uzili.radi bychom touto cestou podekovali i celemu hotelovemu personalu kery byl mily a velmi vstricny.dekujeme vam a mozna se na vas v budoucnu opet obratime .dekujeme vam za dobrou organizaci zajezdu i celemu personalu hotelu princeville jan Hruby Letonice
    Dříve byla oblast Ban Laem Pho mokřinou a domovem mnoha druhů mušlí, které před asi 40 miliony lety hromadně vymřeli a vytvořili vrstvu silnou 40 cm. Mušle zkameněly a nyní se prodávají na mořském pobřeží jako turistické zboží.
    Jižní provincie s pravděpodobně nejstarší historií a dobou osídlení. Vedle kamenného nářadí, prastarých barevných obrazů, korálků, keramiky a kosterních pozůstatků je zde mnoho útesů a jeskyní. Hornatá krajina je v centrální části protkána rovinami a pevninou. Pod správu provincie patří rovněž asi 130 ostrovů v Andamanském moři. Přírodní pralesní porost tvoří především mangrovy a stromy Cassia.
    Tato šíje má k dispozici řadu restaurací, ale omezené možnosti pro nákupy a noční život. Proti tomu disponuje neuvěřitelnými přírodními scenériemi, zářivě bílou pláží a klidem bez mas turistů.


Thajsko - Aonang Princeville Resort & Spa

    Dva 100 m vysoké kopce, mezi nimiž protéká řeka Krabi. Vytváří krásný pohled na nejprominentnější část města. Nejsnadnější cesta sem je po řece Chao Fa Pier, což zabere asi 15 minut. Tudy vedou schody k jeskyním se stalaktity a stalagmity. Bylo zde nalezeno mnoho lidských kosterních pozůstatků. K nim se vztahuje pověra, že lidé, jimž pravděpodobně patří přišli do Kanab Nam, aby zde založili své domovy. Přišla ale obrovská povodeň a oni všichni zahynuli.
    Tham Lod Tai je jeskyně uvnitř jílového kopce, kterou v úzkých místech protéká potok. Nejzajímavější jsou krásné stalaktity a stalagmity. Tham Lod Nua je rozlehlá jeskyně s klikatými chodbami, delšími než Tham Lod Tai. Jeskyně jsou přístupné pouze při odlivu.
    Jedno z nejkrásnějších míst v Thajsku. Dříve útočiště nezávislých cestovatelů a horolezců, dnes víceméně vytěsněných řadou kvalitních hotelů. Railay Bay není dostupná po souši a nevede sem žádná cesta!
    velmi pekne dakujeme za Vase sluzby. Nasa dovolenka v Thajsku bola perfektne zariadena a vsetky hotely ako aj presuny boli presne podla nasich ocakavani. Dakujeme velmi pekne aj za vsetky informacie a ochotne rady. Radi Vas odporucime nasim priatelom a snad sa s Vami este to Thajska vratime. Petra & Daniela


Tham Phi Hua To nebo Tham Hua Kalok

    Thajsko Krabi, je ostrov, na kterém naleznete jak dostatek vyžití, tak oproti ostatním letoviskům i mnohem větší klid pro relaxaci a odpočinek. Ubytování v Krabi s sebou nese mnoho útesů a jeskyní střídající se s rovinami. Do thajského Krabi návštěvníci nejezdí za ruchem velkých letovisek, ani za nákupy či nočním životem, protože na ostrově Krabi Vás čeká nádherná krajina a hlavně výlety na okolní ostrovy a ostrůvky. Thajské Krabi je místo vhodné jak pro nezávislé cestovatele, tak i pro ty co hledají skvělý hotelový servis.
    Souostroví šesti ostrůvků, z nichž hlavní jsou Ko Phi Phi Don a Ko Phi Phi Le. Vysoké kopce, úžasné pláže, smaragdově zelené moře, korálové útesy a barevný podmořský život zde vytváří kouzelnou scenérii. Místa, která byste si rozhodně neměli nechat ujít:
    Asi 1 km dlouhá městská pláž oddělená od pásu obchodů a restaurací betonovým molem a silnicí. Kotví tu řada lodí a koupat se tu víceméně nedá nebo to lépe řečeno nikdo nedělá, protože nedaleko je pláž mnohem lepší. K dispozici je však bohatý výběr hotelů a hostelů v těsné blízkosti nebo v pěší vzdálenosti do 10 minut.
    Několik kilometrů dlouhá pláž severně od letoviska Ao Nang. Pláž není ani bílá, ani čistá, přesto u ní roste spoustu nových hotelů. Ti kdo se tu ubytují dostanou sice obvykle výtečnou cenu za hotel, ale z pláže jsou velmi rozčarovaní. Za nákupy, zábavou a restauracemi se musí buď neunosně daleko pěšky nebo taxíkem. Řešením je pronajatý motocykl.


Thajsko - Ao Nang Paradise Resort

    Jeskyně je vzdálena 3 km od křižovatky na tržišti Ao Luk Nua. V přední části je socha Buddhy. Jméno jeskyně Phet znamená diamant. Je to bezpochyby proto že zdejší kameny vrhají na stěny jeskyně třpytivé světlo. Pokud chcete toto místo navštívit, nejlepší je obrátit se na kancelář Národního Parku v Than Bokkhorani a požádat o průvodce.
    Dobrý den, moc děkuji za Vaše skvělé služby a konzultace, které jste nám po celou dobu ochotně poskytovala. Naše dovolená neměla chybu a hotel byl opravdu luxusní. Těšíme se na příští rok až s Vámi zase pojedeme. Tuček+Tučková
    Do této provincie se nejzdí za ruchem velkých letovisek, ani za nákupy, ani za nočním životem. Návštěvníky čeká nádherná krajina a hlavně výlety po ostrovech a ostrůvcích. Je to místo jak pro nezávislé cestovatele, tak dnes s bouřlivým rozvojem turistického průmyslu, pro ty co hledají výtečný hotelový servis. Hlavní pobytová místa jsou Ao Nang, Railay Beach, Ko Phi Phi a Ko Lanta.
    Slečno Škodová, také chci poděkovat za hezkou dovolenou, která se povedla také díky Vám a přestože neumím anglicky ani koukat tak díky informacím které jste mi poskytla jsem vše zvládnul a nemám již strach cestovat na vlastní pěst. Léta jsme byli klienty Eximu, ale s tím je už konec. Už znovu vybírám z Vaší nabídky a těším se na další spolupráci. Děkuji Podsklan.


Thajsko - Sheraton Krabi Beach Resort

    Rozlehlý záliv (doslova panenský záliv) s mnoha krásnými plážemi a 83 malými ostrůvky. Jeho centrem je dnes stejnojmenné menší plážové letovisko s překotně vyroslými desítkami hotelů a ubytovacích kapacit. Nabízí dostatek restaurací, obchůdků a dokonalý servis služeb lokálních cestovních kanceláří. Je výchzím bodem pro výlety do vnitrozemí a na okolní ostrovy. Je třeba věnovat náležitou pozornost výběru ubytování na konkrétní pláži!
    Souostroví skládající se z mnoha jílových ostrůvků různých velikostí. Největší je ostrov Ko Hong. Po obou stranách ostrova jsou pláže s mělkou vodou a korálové útesy. Z Ao Nang jedí lodě na Ko Hong a cesta zabere asi 1 hodinu. Cestovní kanceláře pořádají mezi turisty oblíbené vyjížďky na kajaku okolo ostrova.
    Národní park Mu Ko Lanta se skládá z mnoha malých korálových ostrůvků jako Ko Ha, Ko Rok a Ko Hai. Hlavním ostrovem parku je Ko Lanta Yai, který se postupně stává velmi vyhledávaným turistickým cílem. Povrch ostrova je převážně hornatý. Okolí ostrova tvoří písčité i kamenité pláže. Nejlepší doba pro návštěvu je od listopadu do dubna. Ko Lanta Yai je také domovem Chao Le, neboli mořských cikánů. Stále si udržují starý způsob života a mají své vlastní tradice. Jako např. pustit loďku po proudu, což má odnést neštěstí a přinést štěstí. Tato tradice se provádí při úplňku měsíce v červnu a listopadu.


Thajsko - Peace Laguna Resort & Spa

    Zabírá rozlohu 160m2 v Tambon Ao leuk Tai, 1 km od tržnice Tambon Ao Leuk Neua na křižovatce na ulici Ao Luk sak Rd. Park Sa Bokkhorani je temný a porostlý mnoha druhy tropických stromů. Rostou okolo jezera, po kterém je park také pojmenován. Některé druhy zde rostoucích stromů: Divoká Gardénie, Asoka, nebo Apocynaceae. Zajímavostí severního břehu jezírka je otisk nohy Buddhy a svatyně Chao Pho To Yuan-To Chong.
    Phra Nang Beach je menší skalami sevřená pláž s jeskyní. Nejsou na ní žádné hotely a dostanete se sem po cestičce při úpatí skály. Nebo případně přímo lodí.
    Asi 1,5 km dlouhá krásná pláž od křižovatky silnice až k vysoké kolmé skále, která ji démonicky rámuje. To je místo, které se dá s klidným svědomím každému doporučit. Nejsou tu ani slunečníky ani lehátka, zato promenáda, plážové masáže a restaurace. Přímo u pláže je v podstatě pouze jediný hotel Golden Beach Resort


Thajsko - Pimann Buri Pool Villa Resort

    Jeskyně leží v okrese Amphoe Ao Luk, v horách Phi Hua To a jsou obklopeny mangrovníkovými bažinami. U vchodu se jeskyně dělí na dvě cesty, levá vede do prostorné komory, kam pronikají paprsky světla. Pravá vede do síně, o které se archeologové domnívají, že dříve sloužila jako úkryt pro prehistorické lidi. Na stěnách jeskyně je možné vidět malby, jichž je zde kolem 70ti. Zobrazují jak lidi, tak zvířata a jsou v červené a černé barvě. Jeskyně byla pojmenována Phi Hua To neboli Duch s Velkou Hlavou. Název byl odvozen od nálezu neobyčejně velké lebky. Bylo zde rovněž objeveno mnoho zkamenělých mušlí.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
17399
cache: 0024:00:00