Jak na věc


kouřovod s funkcí komínu

Svislý kouřovod s funkcí komínu

    Naše společnost působí na trhu od roku 1998. V oblasti střech a vzhledem ke zdokonolování našich služeb jsme se začali zabývat přezdíváním a opravami komínů. V polovině roku 2011 jsme úspěšně nabyli výuční list v oboru kominictví, a proto jsme rozšířili naší živnost o Kominictví.
    Nejdůležitější pro svislé kouřovody je správná volba spotřebiče. Vždy je potřeba písemně ověřit u výrobce spotřebiče, zda je vybraný spotřebič pro svislý kouřovod vhodný či nikoliv. Většinou platí, že svislý kouřovod je určen především pro krbová kamna a krbové vložky s uzavřeným ohništěm, horním vývodem spalin a vyjímatelným deflektorem ohniště (kvůli bezproblémovému čištění komínu a spotřebiče). Pokud výrobce písemně potvrdí vhodnost spotřebiče k připojení ke svislému kouřovodu, lze pokračovat s konstrukčním návrhem celé spalinové cesty.
    V některých případech může být spalinová cesta nahrazena svislým kouřovodem, který plní funkci komínu. Pro výšku vyústění kouřovodu nad střechu platí shodné zásady jako pro vyústění komínu. Z hlediska hydraulického je kouřovod s funkcí komínu výhodný tím, že odpadají místní tlakové ztráty v sopouchu a kouřovodu, které nejsou zanedbatelné u komínu s malou účinnou výškou. Svislý kouřovod nesmí být delší než 8m.


Prostup hořlavou konstrukcí pro kouřovod 180mm, 150-250mm

    V naší nabídce naleznete prostupy pro nejrůznější velikosti kouřovodu, tak aby šli tyto prvky využít v každému typu stavby nebo projektu komína. Asi nejdůležitější funkcí je však ochrana proti požárů, který je rizikovým faktorem kdekoliv, kde je veden komín poblíž hořlavých materiálů. Prostupy CIKO dokáží efektivně chránit okolí komína proti případnému vzplanutí. 
    V některých případech může být spalinová cesta nahrazena svislým kouřovodem, který plní funkci komínu. Pro výšku vyústění kouřovodu nad střechu platí shodné zásady jako pro vyústění komínu. Svislý kouřovod, ale nesmí být delší než 8m. Z hlediska hydraulického je kouřovod s funkcí komínu výhodný tím, že odpadají místní tlakové ztráty, které nejsou zanedbatelné. Problémy se založením komínu na stropní konstrukci nad krbem a problematiku vysokých teplot v průduchu komínu jsme připraveni řešit v návaznosti na vaše požadavky.
    Vážení zákazníci,od 20.12.2018 do 6.1.2019 nebudeme expedovat objednané zboží. Veškeré došlé objednávky vyřídíme od 7.1.2019.Děkujeme za pochopení a přejeme Vám hezké svátky a vše nejlepší do nového roku!


Kouřovod ve funkci komína Jeremias v barvě antracit + krbová kamna Thorma Falun - Pardubice

    Zakládací díl kouřovodu CIKO PRAKTIK 160mmZakládací díl pro rekonstrukci nadstřešní části staršího komínu a založení přímého kouřovodu s funkcí komínu průměru 160mm.Rekonstrukce komínu – pro napojení nové části komínového systému CIKO PRAKTIK na stávající komín (nejlépe vyvložkovaný).Přímý kouřovod s funkcí komínu – pro založení komínového systému CIKO PRAKTIK na stropní konstrukci.Zakládací díl obsahuje vynášecí betonovou desku a nerezovou redukci, dodává se v průměrech 130mm, 160mm, 180mm, 200mm.
    Svislý kouřovod může být použit pouze pro spotřebiče se svislou osou vývodu spalin, to znamená z vrchu. Zároveň musí technické provedení spotřebiče umožňovat provedení kontroly a čištění kouřovodu přes topeniště. ústí komínu musí být opatřeno stříškou, která zabrání zatékání dešťové vody do komínu a potažmo do spotřebiče.
    Kouřovody pro novostavby, stejně jako pro staré domy v renovaci, pro vás zajistíme nejen s patřičnou odborností a profesionálním přístupem, ale především rychle. Výhodou je plynulá návaznost dodávky kouřovodu na vložkování komínu nebo na kompletní dodávku komínu, čímž se zkracuje čas do spuštění spotřebiče.
    Svislé kouřovody s funkcí komínu jsou určené převážně pro krbová kamna a krbové vložky s uzavíratelným ohništěm. Jedná se o úsporné řešení odtahu spalin od spotřebiče, na který je kouřovod napojen shora.


Prostup hořlavou konstrukcí atyp pro stěny do 400mm a kou..

    Hledáte spolehlivého a zkušeného dodavatele kouřovodů pro vaše kamna či krby? Potřebujete mít jistotu, že váš kouřovod vydrží mnoho desítek let a bude vám sloužit bez problémů? Pokud ano, pak se obraťte na nás - zajistíme pro vás kompletní dodávku kouřovodů na míru!
    Svislý kouřovod s funkcí komínu (tzv. "Americké zapojení komínu") šetří nejen prostor pro sestavu komínu a spotřebiče ale i finance. Jedná se o speciální komínovou konstrukci složenou z dílů nerezových komínů bez použití sopouchu, čistících dvířek a zakládacího dílu, ale obsahující komínovou stříšku nebo speciální komínou protidešťovou hlavu. Svislý kouřovod či přímý kouřovod je vhodný zejména pro dodatečné stavby komínů, kde je kladen důraz na co největší úsporu prostoru. Svislé kouřovody je možné také částečně osově "uhýbat" pomocí kolen, ale je potřeba zajistit čištění komínu v těchto místech. Svislé kouřovody není problém použít do všech typů staveb včetně dřevostaveb, nízkoenergetických a pasivních domů za pomocí speciálních prostupů hořlavými konstrukcemi.
    Svislý kouřovod ke kamnům je ideální řešení pro nízké stavby, jako jsou bungalovy, půdní vestavby a všeobecně domy, kde by mohl nastat problém s nedostatečným tahem komínu. Maximální výška svislého kouřovodu až do 8 metrů.


Sledujte nás na sociálních sítích

    Tyto prvky slouží k ochraně při prostupu hořlavým materiálem nebo materiálem, který není vhodné vystavovat vyšším teplotám. CIKO prostupy kouřovodu jsou vyrobeny z kvalitního nehořlavého materiálu, která dokonalé chrání přilehlé části konstrukce domu od horkého komína.
    Pro zadání konkrétní poptávky komínu využijte náš poptávkový formulář. Máte nějaké otázky? Neváhejte nás kontaktovat.
    Barevné provedení pláště je shodné s nerezovými komíny (nerez lesk a mat, imitace mědi a barevný nástřik dle vzorníku RAL).

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00