Jak na věc


kotvící trny pro sloupky

Pro používání funkcí PermaWeb je nutné povolit JavaScript.

    Ploty se skládají z jednotlivých dílců: plotovky, ráhna, sloupky, kotvící trny a příslušenství pro konečnou dodávku. Standardně jsou plotovky ukončeny rovným řezem, ale na přání můžou být v provedení špice, nehet, fazeta nebo dle dalších individuálních požadavků zákazníka. Ploty nabízíme buď v provedení bez povrchové úpravy, nebo je použito nátěru Karbolineum dle požadovaného odstínu barvy, popřípadě vysokotlaké impregnace.
    Smrkove kuly, opalene, cast me zatloukli prezpolni jezedaci, cast jsem nabusil rucnim bucharem. Truba vysoka 1,1m, prumer 18cm, dve drzadla po stranach, vaha cca 30kg. Nasadim a boucham dokud neni buchar u zeme. Az nekdy budou penize navic, poridim ohradnik na solar a baterku.
    Já viděl plot, který taky nemohl být ukotven v zemi a tak měl každý sloupek dvě boční opory, které zabránily, aby se plot skácel. byl dřevěný, s dřevěnýma sloupkama, pouze položený na zemi. Stojí to, větr to nevzal, než to shnije, bude to trvat, kor když sloupky byly agátové, i s oporama.
    prosím o radu jak oplotit část pozemku, kde je podloží skála. Máme cca 1,2km plotu. Na 900m máme vyvrtané díry motorovým vrtákem a zasazené dřevěné kůly. Zbylých 300m má podloží skálu. Na vrchu je 25-30cm pěkné ornice a pod tím souvislá skála (vápenec), ne jednotlivé kameny. Kovová trubka do toho zatlouct nejde.


Příslušenství plotů a ohrad »

     Kotevní hroty, zatloukací patky. Hroty pro kotvení pergoly bez betonáže, pro zatlučení do země. Kč ( Nejsme plátci DPH ). Kotvící trny , Héfaistos. NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ. Nebyl zatím přidán žádný .
    Dřevěné ploty a příslušenství dodáváme po celé České republice i na Slovensko buď pouze jako materiál nebo nabízíme kompletní servis od konzultace a zaměření na místě až po konečné dodání včetně montáže a pravidelného servisu. Naší předností je minimální použití kovových dílů tak, aby nedocházelo k narušení dřevěného charakteru plotu. Veškeré rozměry, podobu i řešení jsme připraveni přizpůsobit přáním zákazníka. Protože spokojený zákazník je naším hlavním cílem, klademe i v dnešní uspěchané době důraz na individuální přístup a maximální přizpůsobení vašim potřebám a možnostem.
    Zde je dřevo opracováno výhradně pomocí frézovacího stroje. Výsledkem je přesný a hladký tvar. Odstranění vrchní vrstvy dřeva ale způsobuje jeho vyšší nasákavost, kterou doporučujeme eliminovat lepší následnou povrchovou úpravou pro zvýšení životnosti plotu. Plotovky ve tvaru přesného půlválce dodáváme dle přání zákazníka o průměru 5, 6, 7 nebo 8 cm. Nejobvyklejší šířka mezery mezi plotovkami je 5 cm.


Jímky, septiky a vodoměné šachty

    Napínací dráty se nepoužívají, pletivo použij 120cm a vyšší, skrzevá srny....Některý kůly nech delší na berličku pro dravce, budou chytat myši....  Kufi říká:
     Zatloukací pozinkovaný trn do travnatého terénu. Toto kování není dobré používat v návětrných stranách zahrady. Pro uchycení do podlahy pomocí chemické kotva. Kategorie: Příslušenství k ohradám a plotům.
    Díky za spousty názorů a nápadů. Žena chce oplotit náš pozemek (cca. 250m plotu. Zvažoval jsem možné varianty. Betonovat klasické kovové sloupky se mě opravdu nechce a tak jsou mým hlavním favoritem kotvící pozinkované trny z http://www.zamecnictvi-dusek.cz/zbozi/3641/Kotvici-trn-prumer-140mm..., do nich kulatina průměru 14 cm z  a http://www.lesoservis.cz/ okolo lesnické pletivo 160 cm vysoké z http://www.wiremetal.cz/lesni-pletivo/. Mohl by někdo prosím posoudit, jestli nehodlám udělat někde nějakou kravinu? A chtěl jsem se i zeptat, jestli na natahování lesnického pletiva potřebuji napínací a  vázací drát tak, jako o klasického pletiva? Díky moc.  


Rychlé hledání

     Talířové kotvící hmoždinky slouží jako dodatečné kotvení tepelně izolačních desek při zateplování fasád. Slouží jako opora v zemi a udržují stabilitu náhrobku. Pro pevnější stabilitu kotvící trny do země zabetonujte. Prohlídka stavby a upřesnění detailů trasy byly otázkou chvilky a chlapi již po vytyčené trase roznášejí kotvící trny. Musel jsem odjet, přece jen, . Lesoservis – výrobky ze strojně ofrézované kulatiny.
    moc si vážím Vašich názorů. Určitě mě donutí se nad celou akcí znovu a pořádně zamyslet. Nechci hledat výmluvy, ale těžkou technikou na zatlačování kůlů nedisponuji a půl plotu bude mezi stromy, tak ani nepředpokládám, že by se k tomu traktor dostal (vím, že tohle jsem v původním příspěvku neuvedl). Protože jsem uvažoval o pozinkovaných trnech, tak by mě ani nevadilo, že kůly pod úderem palice praskají, protože bych je jednoduše do trnu přišrouboval aniž by dostaly jedinou ránu. Píšete, že lesoservis je nejdražší. Možná je to pravda. Můžete prosím říci, kde bych tedy nakoupil tlakově impregnovanou kulatinu levněji. Velmi rád si nechám poradit. Část plotu (cca. 60 metrů), které budou nejblíže domu, jsem chtěl udělat právě z plotovek, ráhen a plotových kůlů od lesoservisu. A ať jsem googlil, jak jsem googlil, nic levnějšího jsem nenašel. Pokud máte někdo kontakt na levnější pilu, budu nesmírně rád. Koneckonců práce se nebojím a dřevo si případně natřu sám.


Dřevěné ploty strojně frézované

    vrby by na té skále a v létě na suchu nerostly. Před plotem (zvenku) je vysazený remízek a pruh hlohu. Ten hloh chceme po cca 5ti letech (podle velikosti) naseknout, položit a proplést a udělat živý plot "hedge". To má být v budoucnu zábrana proti lidem, drátěný plot je proti srnám.
     Prodej a výroba vrat, bran, plotů, mříží, kotvících trnů , kotvící botky, tesařské kování, kotevní patky. Vážení zákaznící, omlouváme se, ale e-shop je z technických důvodů dočasně mimo provoz. Výroba kovových součástí a konstrukcí.
    díky za radu. Zkusíme obojí a uvidíme co půjde lépe a bude pevnější.Navíc ten sloupek bude ještě 25-30cm v zemi, což také pomůže. Je to poslední kus děr co nám chybí, jinak můžeme stavět sloupky a pak už jen čekat na únor, kdy bude konečně povolení na plot a pak už jenom natáhneme pletivo. Takže pokud to počasí dovolí, chceme tento kus děr a sloupků dodělat ještě do vánoc.
     Použití: kotevní patka s hrotem je vhodná pro kotvení jakéhokoliv typu dřevostavby – při stavbě altánu, zahradní pergoly (dřevostavby s lehčí střešní krytinou).


Jak si vybrat správný typ plotu »

    Vyprdni se na trny. To je zbetečný a drahý. Ešli to máš v rozumným místě bez šutráků ty kůly zatlačíš radlicí nějakýho stroje a máš to rychle, na jaře bez potíží, bez vrtání. Jináč vyvrtat  a kulatinu v ceně 1000kč za kubík do země.Já to mám za půlden vyvrtaný, nebo i zatlačený. Pro klid duše můžeš konce strčit do modré skalice a vydrží ti stejně, jako má deklarovanou životnost pletivo, tj 12 let. Můžeš si koupit i tlakově impregnované, smrkové, životnost 20 let. Nevidím tedy racionálná důvod kupovat nějaký šrouby, nebo tak cosi.
    Zkusil bych firmu rogi ploty, sice to nemají přímo na webu ale myslím, že se mu moc nevěnujou. V reálu jsou velmi ochotní a mají toho hodně skladem, zkusil bych jim zavolat..
    Jitka: asi bych použil kovové slouky a navrtal pro ně díry do toho vápence. Takových 10-15cm do hloubky by mělo stačit. Mám takhle ukotvených pár sloupků v pískovci a drží to jak čert. Asi nejlevnější vrták pro tenhle účel najdeš tady: http://www.bergland24.cz/stavba-/diamantova-vrtaci-korunka-44-mm-


Navštivte fotogalerii plotů »

    Dřevěné sloupky betonovat? Kovové betonované jsou chápány jako stavba trvalá a dřevěné kůly jsou chápány jako dočasné...S tím souvisí  histerie na úřadech i mysliveckých sdruženích, stovky mrtvých zvířat díky špatné migraci, špatné prostupnosti krajiny........navíc myslivcům ukousneš kus honitby a to se neodpouští. Takže, než bych betonoval a ztrácel čas s nadrženým ouřadou, raději dřevěné kůly, jenž v pevnosti nezaostávají a když na to přijde, tak ani v životnosti.... když jsou vyschlé, tak impregnuju ve skalici, nebo pošlu pár kubíků na podtlakovou impregnaci, a je to ne 30 let. Nebo agát či dub. Ešli máš žaloudek na ouřady, pak můžeš cokoli.....Já zkoušel zabetonovaný sloupky a fakt veliký problém. Třebas tam u vás nemáte zakořeněné idioty.Bez bumážky bych to nestavěl s betonem, ouřadové můžou všechno.....
     Objednávat lze prostřednictvím tel. Náhradní kotvící trn pro přístřešek pro koně. Přidat k oblíbeným Hlídat slevu Hlídat dostupnost . Trámový závěs typ B 1mm x 1mm. K dočasnému upevnění oblastí podléhajících provozu, pro vozidla do t celková hmotnost. Obrubník EkoBord je univerzálně použitelný prvek na ohraničení okraje z recyklované umělé hmoty s integrovaný spojem . Cena produktu bez dopravy.
    Dřevěný sloupky jsou nejlepší, páč se k nim dá přichytit pletivo, k těm ostatním bídně. Navíc, budeš chtět změnit trasu plotu a jde to bez potíží. Já teda občas vkládám pražec, jichž jsem dostal kamion darem.Do rohů či zatáček to chce tlustější sloupek, mírně vykloněný ven...


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00