Jak na věc


korela chocholatá

K1408 Hračka z buvolí kůže, dřívek a kůží

    Někdo vám jako minimální klec doporučí rozměry 60x40x60 cm, někdo 90x90x90 cm, doporučil bych ale minimálně 80x60x80, což už je celkem rozumný rozměr. Jde ale samozřejmě o minimum, které je vždy lepší překonávat, než se ho držet.
    Bohužel neuvádíte, jak dlouho korelu máte, jestli máte ještě nějaké jiné a jak vypadá vaše klec, popř. prostředí. Nové korele např. může chybět její partner, mohlo by pomoci jeho dokoupení od chovatele. Případně, pokud je dlouhodobě sama, může jít o stejný problém, chtěla by prostě vychovat potomstvo.
    Abych to upresnil koupil jsem si klec na adndulku ale andulky uz nemam a chtel bych si koupit korelu mam klec na vysku 41cm na sirku 23 cm a na delku 30 cm chci se zeptat zda staci ?
    Dobrý den, máme tříletého samečka korely a zhruba od letošního jara nám začal hnízdit. Přestal pouze cca na 2 měsíce a to v červenci a srpnu. V září opět začal a pokračoval do konce října a od poloviny listopadu opět hnízdí. Při jakémkoliv pohybu kolem klece je agresivní a syčí. Děkuji předem za veškeré Vaše rady.
    Dobrý den,různě varianty korel by mělo být možné křížit. Dokonce se tak chovatelé snaží cíleně získat nové barevné varianty. Přesto doporučuji si o tématu něco nastudovat.


Nerezový pohár s maticí 9,5cm - papoušek ho neshodí OPĚT V PRODEJI

    Korely jsou velice oblíbené i díky svým relativně nízkým nárokům na chov. Při pravidelné možnosti proletu po bytě, můžete papouška chovat i v menší kleci, kterou ale musíte často čistit.
    je to velmi neobvyklé, obávám se, že nejsem schopen poradit. Budu naopak rád, pokud se se svými zkušenostmi časem podělíte vy pro další čtenáře. Myslím si, že není v ničích silách nyní „promluvit do duše“ oběma párům a donutit je k zodpovědné péči pouze o své vlastní samičky, ale případně o všechny své potomky. :) Do budoucna by asi bylo lepší páry oddělit, nebo naopak doplnit o další jedince.
    korela snáší obvykle do sedmi vajec. Zkuste spíše počkat, až snůšku „dokončí“ a poté případně vejce vyměňte za umělá a až o ně ztratí zájem, odendejte je úplně.


Papoušci pro začátečníky: Jak na chov korel

    Dobrý den, vzali jsme si malou korelku z voliéry. Je to tak 14dní co vyletěla z budky. Umí už létat a i sedět na bydle. Je plně opeřená. Ve voliéře už sama jedla, ale někdy hrozně nahlas křičela a škemrala o jídlo aby ji rodiče nakrmily, ale jim se moc nechtělo. Teď když jsme si ji vzali do klece tak jen sedí na bydélku a dívá se. Nechce ani jíst. Myslíte, že ji tam máme vrátit ještě zpátky, nebo je jen ve stresu a jíst začne? Můžete mi napsat na email SaraBlazkova2@seznam.cz a pošlu vám i fotku
    Dobrý den, mám pár korel a mám je ve venkovní voliéře s budkou.Před pár dny jsem zjistila,že samička tráví celé dny v budce tak jsem se tam šla dnes kouknout a v budce je vajíčko,ale samička je venku z budky…chodím se tam každou chvílí koukat,ale samička je pořád mimo budku….na jiných stránkách jsem četla že přes den je zahřívá sameček a přes noc samice….dneska jsem našla tedy první vajíčko a rodiče jsou oba mimo budku…o vajíčko se velmi bojím,že vychladne……myslíte že vajíčko vydrží do té doby než se k němu vrátí v noci samice? Poraďte prosím
    Dobrý den mám doma korelku už dva roky,letos na jaře nám začala snášet vajíčka k dnešnímu dni jich snesla deset. Poradili mi že vajíčka mám vždy odebrat, můžete napsat kolik jich asi ještě může mít? Děkuji Radka


Korely můžeme rozmnožovat i v domácích podmínkách

    Dobrý den , chcel by osm sa opytať za aku dobu dokaze zachaldnut vajicko korely… na kolko sa jedna o prvy odchov tak rodicia sedia ale nie nonstop a je to nepravidelne… vychadzaju sa krmit naraz, a niekedy sa stane ze aj hodinu az hodinu a pol nesedi na vajickach nikto… teplota u nas cez den je 20-22 v noci klesne aj na 12-13 to ale samica sedi vzdy …dakujem za odpoved
    Dobrý den,máme korelku už má 10 let a už několikrár snášela neoplodněná vejce.Naposledy ale už před 4 lety.Nyní ale začala hodně žrát zrníčka,rohlík i brambůrku i okousávat sépiovku a sem tam sedí i dole,sem tam je taková nemotorná a jako by mírně chtěla přepadnout do předu,tedy mírně nestabilní,jako by jí v bříšku vadilo vajíčko,ale od minulé středy,tedy 5 dní zpět vajíčko nevytlačila.I když už v tu minulou středu jako by občas tlačila,sleze dolů,bouchá sem tam zobáčkem do země,je nervózní,pocupkává dole,nahoru zase vyleze,to dělá spíš navečer,přes den více spí.Kaká spíš řidší a méně.A třeba začne u krmítka zobat,2x zobne a přivírá oči a za chvíli se probere a zase popapá něco.Tento týden to tak při zobání dělá,jako by byla unavenější.Napije se,pak zobne 2x,3x do sépiovky a vyleze na plyšáčka,tam spí.Mo se o ni bojíme,poraďte,co s ní může být a co tedy dělat.Děkujeme moc.


Prestige Parrots Seedmixure 3kg

    ochočení starší korely už může být problematické, zejména pokud se chová, jak píšete. Neměla jako mládě nějakou negativní zkušenost s člověkem, případně s vámi? Má dostatečně velkou klec, klidné místo, nic jí nechybí? Je po zdravotní stránce v pořádku?
    ve věku bych problém neviděl. Korely ale nepatří k mazlíčkům, které k sobě dáváme „jen na spáření“. Korely spíše tvoří pevné svazky a celoživotní partnerství. Páry obvykle žijí společně v jedné kleci trvale, společně se starají o mladé atd. Dočasné připuštění samečka nepovažuji za dobrý nápad. Spíše bych doporučil buď dát oba jedince o klece natrvalo, nebo ať si vaše kamarádka pořídí k samičce podobné starého (resp. mladého) samečka.
    Dobrý den, uvažujeme o koupi korely a chci se zeptat. Naučí se mluvit (pár slov či zvuky) samička i sameček? A přilne k nám i korela ručně nedokrmovaná? Velmi děkuji za odpověď.
    Může jít o pokus jednoho samce stát se dominantnějším… Je pravda, že většinou se doporučuje buď jeden pár, nebo tři páry, u dvou párů může vznikat více konfliktů kvůli „vzájemné konkurenci“. Uvidíte časem, zda se situace uklidní, nebo bude ještě vyhrocovat.


Krmítko na salát koule nejen pro papoušky

    Dobrý den…potřebuji poradit se zadrženým vejcem u mé korely…má nafouklou lysinku okolo kloaky a připadá mi neklidná…většinu času pobývá v budce se svémi dvěmi vajíčky a občas vyleze na pár minut na bidélko vůbec nevím co s tím mám dělat a bojím se o samici,že zemře…má všechny tyto příznaky již od včerejška…zatím ji nechci nějak plašit lovením…zatím to není tak strašné dokonce dneska i mírně štěbetala,ale je neklidná s boulí na kloace…poraďte prosím co jí mám udělat aby byla zase fit domácí léčbou.
    Dobrý den, peří by mělo dorůst znovu. Příčin vyškubaného peří může být více. Mláďata mohla být ve hnízdě příliš dlouho, pak se stává, že peří vyškubají rodiče. Mohlo by jít i o nemoc nebo o chování, které si mláďata převzala od rodičů, ale soudím, že to je nepravděpodobné, přikláněl bych se k první variantě.
    Bohužel těžko poradit, problémů může být hodně, včetně pouze povahy korely, která zkrátka ke člověku nechce. Někdy se doporučuje v podobných případech pořídit ke korele i samečka nebo andulky, které se ochočí velmi snadno a korela by viděla, že se vás nemá proč bát.
    Kdyby pauzy byly vícehodinové, bylo by možné problém řešit krátkým přesunem do líhně. Vzhledem k hodinové pauze pouze během dne, kdy teplota v místnosti neklesá, bych ale vše nechal v rukou rodičů.


Strava? Ovoce, zelenina, vitamíny

    Dobrý den, chováme korelí pár uvnitř v bytě v kleci. Samičku jsme vychovávali už od mala, takže je na nás zvyklá a nebojí se nás. Nedávno jsme k ní pořídili samečka, který byl bohužel ve voliéře venku, takže se lidí bojí a nenechá se ani vyndat s klece. Je ještě nějaká možnost ho naučit, aby si sedal na ruku a nebál se nás? Jestli ano, tak prosím i „návod“ jak na to. Děkuji
    pokud celý den ani jeden z rodičů u vajec není, obávám se, že se mláďata vychovat nepodaří. Kde je problém, je velmi těžké posoudit takto přes internet.
    zkuste dlouhodobě postupně omezovat množství podávaného „zrní“ a nahrazovat je malou dávkou zeleniny a ovoce, papoušek si na úpravu jídelníčku postupně zvykne. Také může pomoci „hravá“ forma podání ovoce, kdy jej můžete zavěsit na strop klece, pro papouška rázem může být taková pochoutka velmi oblíbenou.
    Dobrý den, hodlám si v brzké době koupit korelu, svého prvního papouška. Mám pro ni klec, krmivo, přečtené vše co jsem našla. Chci se zeptat ohledně ochočování, jestli papouška nechat zvyknout si na nové prostředí, a jestli ano, jak dlouho.
    Za úplně nejlepší volbu bych považoval dvě samostatné klece blízko sebe. Každý jedinec tak bude mít, co potřebuje, mohou spolu interagovat, ale nebudou žárlit nebo se chovat teritoriálně. A kdykoliv je můžete pouštět společně ven, nebo k sobě, pokud o to budou stát.


Veterinární rutina by měla být samozřejmostí

    bohužel tím, že neznáte pohlaví druhého jedince, už je rada ztížená. Vejce tak vůbec nemusí být oplodněná. Druhá věc je, že párování korel je poměrně náročná záležitost a ne každý „násilím spojený“ pár spolu bude mít úspěšné soužití. Další věc hraje klid či vhodné hnízdo, jak píšete.
    Dobrý den máme 3 mláďata od korely 2 dny co vyletěl poslední ale od hlavičky až po prostor mezi křídly mají výdej kůži nevím zda li peří vypadalo samo nebo ji ho výšku bály rodiče. Doroste jim to peří znovu?
    příčin bohužel může být celá řada (infekce, vrozená vada, nevyhovující podmínky). Doporučil bych spíše osobní kontrolu od zkušeného chovala. Pokud je to opakuje každoročně, může být vada genetická přímo u rodičů. V takovém případě zvažte kroky, které líhnutí a trápení mláďat zabrání úplně.
    bohužel na toto nejsem schopen odpovědět, budete muset vyhledat někoho, kdo má se dvěma samci v kleci zkušenost, případně zda poradí jiný čtenář, budu rád.
    Dobrý den chci se zeptat mám 4 korely 2 samce a 2 samice jeden pár korel už má vajíčka a střídají se v sezení mohou mýt mladý? a co udělat s druhým párem korel kdyby se mladý vylihly? Mám je nechat ve. .voliéře a neublíží mladým? Díky za odpověď


Nenáročný papoušek, který má rád teplo

    Nezapomínejte i na to, že korely patří mezi dlouholetá zvířata, která potřebují vaši péči, na které jsou doslova závislá. Proto je důležité si před koupí papouška rozmyslet, zda jste vy nebo vaše děti ochotné se jim věnovat až dvacet let.
    Dobrý den mám korely pár a když samice snese vejce,tak se vyklubou 2nebo3 mláďata a když se vyklubou tak vydrží 3dny a uhynou.Dělá to každý rok mám je 5let a 3roky po sobě to udelalo
    kolik máte celkem korel? Jev je to, jak píšete, nezvyklý, možná i nežádoucí pro „správnou harmonii“ mezi jedinci. Bylo by lepší, abyste měl více párů, které si „nepolezou do zelí“.
    pokud vejce skutečně nejsou oplodněná, měl by o ně pár postupně přestat projevovat zájem sám a bude v pořádku je odebrat. Jestli se na nich vytrvale sedí a hlídá si je, doporučuje se např. vajíčka zaměnit na umělá (mj. také z hygienických důvodů), pár postupně ztratí instinkty, přestane na vejcích sedět a nechá si je z klece odebrat.
    právě teď jsem tedy vyndala samici a zjistila jsem pohmatáním,že váček na kloace je měkký a vejce jsem nenahmatala…nevíte tedy o jakou nemoc se jedná?


Závěsná dřevěná hračka s proutěnými míčky

    bohužel se to stává, „vadný“ zobák může být zapříčiněn geneticky, nebo nějakým šrámem z minulosti, kdy zůstal zdeformovaný, korela jej tak nemůže brousit a zobák začne přerůstat. Je pak nezbytné jej ručně zastřihovat, či zaštipovat, jak píšete.
    Dobrý den, mám doma samečku i samečka ale každého v jiném pokoji samička je šikovnější než sameček ale ani jeden nepřijíma zeleninu ani ovoce vůbec nevim co stím snad mi poradíte předem (děkuji)
    to se bohužel nedá říct paušálně. Korely jsou velmi temperamentní, zároveň však nevyzpytatelné. U samečků vzniká riziko teritoriálního chování, proto bych se přiklonil spíše k samičkám, každopádně je nutné zajistit dostatečně velkou klec, aby každý jedinec měl dostatek prostoru a nežárlil jeden na druhého. Zároveň se ujistěte, že jedinci, které chcete mít pohromadě, spolu dobře vycházejí. Ideální je pár ze stejného vrhu. Je totiž klidně možné, že se dvě korely, které nasílím dáte do jedné klece, prostě nesžijí, ať už půjde o pár samic nebo samečků.
    o ničem podobném jsem neslyšel ano jsem nedohledal podobnou zkušenost na jiných serverech včetně zahraničních. Nemůžete korele s odlepením vajíčka pomoci vy? Případně s pomocí veterináře, doporučil bych jednat rychle.


Prestige Parrots Exotic Fruit Mix 15kg

    Pokud došlo k nějakému vážnému zranění, jak píšete, určitě zvažte návštěvu veterináře. Jinak bohužel z Vašeho popisu nedokážu říci, jestli Vaše známá dělá něco špatně, nebo ne. Jedná se o problematickou věc, je nutné postupovat s opatrností, ochočená korela by si ale měla na proceduru zvyknout.
    Mladé korely lze dobře ochočit, naučit sedat na ruku i mluvit. Základní návod naleznete např. zde http://www.zviratkodoma.cz/korela-chocholata/ochoceni-korely.
    pohlavní dospělost je již v tomto věku možná, avšak mladé vyvádí obvykle jedinci starší jednoho roku. Obvyklé to tedy není, zda je to možné, nevím. Lépe bohužel poradit nemohu, osobní zkušenost nemám. Hledal jsem informace na internetu, ale ani tam jsem na podobnou zkušenost, kterou by někdo sdílel, nenarazil.
    bohužel nevím, co si představit pod pojmem „malá klec“, ani „snáší na zemi“. Pokud si myslíte, že klec není dostatečná, doporučuji koupit větší a napříště zařídit korelám místo ke hnízdění. Zda vejce pár vysedí a mláďata se vylíhnou, takto posoudit nedokážu.


LOLO SMAKERS XXL 2 tyčky ořechovo ovocné 250g

    Dobrý den, moje známá má 2 korely.Pohlaví nevím.Jedna je bez problémů, druhé musí štípat zobák, protože si ho prý nebrousí. Je to možné? Navíc se ji při posledním krácení zobáku odloupl kousek horního zobáku. Má s tím navštívit veterináře nebo byste poradili, jak korele pomoc nebo co známá dělá špatně.
    No andulku jsem pořídil cca po půl roce. Ale chování korely se nezměnilo. Andulka mi normálně sedá na ruku atp. a korela nic. Mám voliéru cca 2×1,8m. Voliéra je umístěná na verandě, kde je celoročně cca 21 stupňů. Semnou žádnou špatnou zkušenost nemá. Nikdy jsem jí do ničeho netlačil, nekřičel jsem na ní a ani jsem jí nezmáčkl. Jinak korela normálně píská, líta, žere. Ani se mezi sebou neperou. Vždycky je mi jí hrozně líto.
    Korela samozřejmě uvítá, když bude mít možnost vycházek. Čím častější jsou vycházky, čím je snesitelnější malá klec a naopak, čím méně vycházek, tím větší klec / voliéru je vhodné pořídit.
    Pokud se matka o vajíčko (či vajíčka) zajímá, tzn. sedí na nich, doporučuji zakoupit umělá a vyměnit je, aby se vajíčka v kleci nekazila. Po cca 14 týdnech samice o umělá vejce ztratí zájem, pak je můžete odstranit.


Registrace určitých druhů papoušků

    Přibližně 10 dní od prvního páření snáší samice první vejce a další pak obden. Celkově jich snese mezi třemi až sedmi. Korely se při sezení na vejcích střídají, samice sedí v noci a samec přes den. Asi po třech týdnech se dočkáte prvního mláděte a mladé korely vylétají z budky za další tři až čtyři týdny. I po výletu se o ně ještě stále starají rodiče, které je dále krmí ještě tři týdny. Hnízdění se nedoporučuje častěji než třikrát do roka.
    dobry den, pokud mate vazne obavy o zdravi korelky, radeji bych vam doporucil navstevu veterinare. Muze i nemusi jit o neco vaznejsiho a nerad bych vam poradil spatne. Odbornik, ktery korelu osobne prohledne, bude mnohem povolanejsi osobou.
    to se mi nezdá pravděpodobné. Teflonová pánvička je úplný nesmysl a ze sporáku žádný plyn unikat nesmí. Příčinu smrti by lépe určil veterinář. Pokud jste se o ni dobře starali, nejspíše šlo o vrozenou vadu nebo akutní nemoc.
    Dobrý den,máme 3 měsíčního Pepika korelu a všimla si ze strašně začal drbat se a při tom moc nervózní ,vidím ze ho to moc trápí a svidi mu to ,a ještě ma průjem vykal je řídký bílo-zeleny ,můžete poradit co máme dělat abychom mu ulevilo a od čeho to mohlo stát možná je v tom nějaká nasa chyba při chování ,dekuji předem za odpoved


Stolní kalendář Papoušci 2019 NOVÝ

    to bohužel asi i s fotografií těžko posoudím, ale obecně znamená jakékoli poškození vajíčka velké riziko pro zdravotní stav případného mláděte, pokud se vůbec vylíhne. Spíše bych doporučil vajíčko odstranit, aby nedošlo k ohrožení ostatních zdravých mláďat, ale konečné rozhodnutí je na vás.
    Dobrý den, je pravděpodobné, že se vám mláďata narodí. Bohužel se obvykle nedoporučuje chovat v jedné kleci dva páry, neboť druhý samec by např. mohl mláďata druhého páru zahubit. Doporučuje se buď jeden pár, nebo tři a více párů. Ale je to případ od případu.
    Obecně platí, že čím starší je vejce (= čím blíže je vylíhnutí mláďat), tím je přestávky v sezení na vejcích ohrožují méně a mohou teoreticky přežít i několik hodin.
    Dobrý den, k samečkovi korely, jsme si přímo od chovatele koupili korelku bělohlavou, která dle chovatele má být samička. Se samečkem se moc neskamarádili, ale celkem se v jedné kleci tolerují. Z dostupných informací vím, že samičky bývají klidnější a samečci zpívají. Naše „samička“ se naučila přesně opakovat zpěv samečka, neustále brble, zpívá, nadává – je možné že se takto projevuje i samička nebo se chovatel spletl a je to sameček. Předem děkuji.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
28461
cache: 0024:00:00