Jak na věc


korela chocholatá

Strava? Ovoce, zelenina, vitamíny

    Dobry den, mame doma korelku a posledni tyden nam prijde takova neklidna. Porad beha po kledci a porad pokrikuje.. Nemuze mu chybet neco ve strave nebo nemuze mit neceho moc?? Davame ji proso s lnenym seminkem a obcas ledovy salat.. Pedem dekuji za odpoved..
    Dobrý den, chováme korelí pár uvnitř v bytě v kleci. Samičku jsme vychovávali už od mala, takže je na nás zvyklá a nebojí se nás. Nedávno jsme k ní pořídili samečka, který byl bohužel ve voliéře venku, takže se lidí bojí a nenechá se ani vyndat s klece. Je ještě nějaká možnost ho naučit, aby si sedal na ruku a nebál se nás? Jestli ano, tak prosím i „návod“ jak na to. Děkuji
    to bohužel asi i s fotografií těžko posoudím, ale obecně znamená jakékoli poškození vajíčka velké riziko pro zdravotní stav případného mláděte, pokud se vůbec vylíhne. Spíše bych doporučil vajíčko odstranit, aby nedošlo k ohrožení ostatních zdravých mláďat, ale konečné rozhodnutí je na vás.


Prestige Parrots Seedmixure 3kg

    Středně velký papoušek, po andulce vlnkované nejvíce zastoupen v chovu začínajících chovatelů exotického ptactva. Říkají mu korela chocholatá. Pochází ze středu Austrálie a žije nomádským způsobem, což znamená, že v období sucha migruje po kontinentu za potravou. V přírodě začínají tito ptáci hnízdit po období dešťů, kdy se krajina zazelená a je dostatek potravy i pro mláďata.Korela patří mezi nenáročné papoušky. Je to vynikající letec a její let je velmi rychlý.Mezi chovateli je nazývaná jako malý kakadu, kvůli své chocholce.V Austrálii se živí travními semeny, plody různých stromů a ovocem. V době tamní sklizně často i s ostatními zdejšími papoušky napadá obilná a kukuřičná pole a činí tak zemědělcům značné škody na úrodě.
    Dobrý den, peří by mělo dorůst znovu. Příčin vyškubaného peří může být více. Mláďata mohla být ve hnízdě příliš dlouho, pak se stává, že peří vyškubají rodiče. Mohlo by jít i o nemoc nebo o chování, které si mláďata převzala od rodičů, ale soudím, že to je nepravděpodobné, přikláněl bych se k první variantě.
    právě teď jsem tedy vyndala samici a zjistila jsem pohmatáním,že váček na kloace je měkký a vejce jsem nenahmatala…nevíte tedy o jakou nemoc se jedná?


Registrace určitých druhů papoušků

    to se bohužel nedá říct paušálně. Korely jsou velmi temperamentní, zároveň však nevyzpytatelné. U samečků vzniká riziko teritoriálního chování, proto bych se přiklonil spíše k samičkám, každopádně je nutné zajistit dostatečně velkou klec, aby každý jedinec měl dostatek prostoru a nežárlil jeden na druhého. Zároveň se ujistěte, že jedinci, které chcete mít pohromadě, spolu dobře vycházejí. Ideální je pár ze stejného vrhu. Je totiž klidně možné, že se dvě korely, které nasílím dáte do jedné klece, prostě nesžijí, ať už půjde o pár samic nebo samečků.
    ve věku bych problém neviděl. Korely ale nepatří k mazlíčkům, které k sobě dáváme „jen na spáření“. Korely spíše tvoří pevné svazky a celoživotní partnerství. Páry obvykle žijí společně v jedné kleci trvale, společně se starají o mladé atd. Dočasné připuštění samečka nepovažuji za dobrý nápad. Spíše bych doporučil buď dát oba jedince o klece natrvalo, nebo ať si vaše kamarádka pořídí k samičce podobné starého (resp. mladého) samečka.
    dobri den tosem ja stou kleci co smese bavili dnes u sedi skoro celi den mužu se zeptat mame stale jedno vajičko a ona se rozhodla fakt sedet mislite že pokut se to male narodi gdiž bude jen jedno protoře kdibi jich bilo vic mohli bise zahřivat ona bude taka sama nebo sam dekiji
    korela snáší obvykle do sedmi vajec. Zkuste spíše počkat, až snůšku „dokončí“ a poté případně vejce vyměňte za umělá a až o ně ztratí zájem, odendejte je úplně.


Závěsná dřevěná hračka s proutěnými míčky

    Pokud se matka o vajíčko (či vajíčka) zajímá, tzn. sedí na nich, doporučuji zakoupit umělá a vyměnit je, aby se vajíčka v kleci nekazila. Po cca 14 týdnech samice o umělá vejce ztratí zájem, pak je můžete odstranit.
    Dobrý den, mám kotelu – samičku cca rok. Stále se mě bojí. Poslední kontakt jsem sní měl, když jsem jí daval do voliery. Pokaždé když jí jdu nasypat krmení, tak začne šílet a ve volieře by se utloukla. Nevíte jak tomuto předejít? Děkuji za radu.
    Dobry den mame cca 1 mesic stare mladata ale rodice je zacinaji ozobavat a vytrhavat jim pirka. Jinak co se tyka krmeni tak porad krmi. Chci vas poprosit o radu jak dale spostupovat. Dekuji
    Dobrý den, máme doma samečku i samečka pred 5 mesicami se se parili samicka snesla 8 vajec 4 byli neplodni a 3 byli plodni a z jedno vajec se z cernalo tak sem to nechala oba rodici se stridali na v sezenich vajec samicka v noci a samec odpoledne. zbejvalo jen tyden aby se vilyhnuly mladata, jenom ze rodici prestali natom sedet nevim proc. dneska opet parili tak sem jim pripravila budku zrovna zkoumaji. ale nevim co mam dal delat nez snese vajicko bych chtela radu prosim chtela bych aby se to tento krat povedlo .


Prestige Parrots Exotic Fruit Mix 15kg

    Jako jiní další papoušci, tak i korely, které přicházejí do styku s volně létajícími ptáky, by měly být odčerveny. Přípravky na odčervení seženete u každého veterináře.
    Jak píšete, druhé samičce by určitě bylo dobře u samečka. Co jí jednoho staršího pořídit? Případně můžete kontaktovat nějaké chovatele korel a samičku s nimi vyměnit za nějaké mládě, budou-li mít zájem.
    dobry den, pokud mate vazne obavy o zdravi korelky, radeji bych vam doporucil navstevu veterinare. Muze i nemusi jit o neco vaznejsiho a nerad bych vam poradil spatne. Odbornik, ktery korelu osobne prohledne, bude mnohem povolanejsi osobou.
    o ničem podobném jsem neslyšel ano jsem nedohledal podobnou zkušenost na jiných serverech včetně zahraničních. Nemůžete korele s odlepením vajíčka pomoci vy? Případně s pomocí veterináře, doporučil bych jednat rychle.


Nerezový pohár s maticí 9,5cm - papoušek ho neshodí OPĚT V PRODEJI

    velmi těžko radit, samozřejmě nejraději bych vám řekl, abyste mladé odchovali. Není nic hezčího, než úspěšně odchovat mladá zvířata. Pokud nechcete, zřejmě bych vajíčka zaměnil na umělá a poté je postupně ubíral… Těžko říct. Hlavně je problém, že pokud budete mít pár dále pohromadě, samička začne za nějakou dobu nejspíše opět snášet a vy ji takto budete stále dokola trápit.
    No andulku jsem pořídil cca po půl roce. Ale chování korely se nezměnilo. Andulka mi normálně sedá na ruku atp. a korela nic. Mám voliéru cca 2×1,8m. Voliéra je umístěná na verandě, kde je celoročně cca 21 stupňů. Semnou žádnou špatnou zkušenost nemá. Nikdy jsem jí do ničeho netlačil, nekřičel jsem na ní a ani jsem jí nezmáčkl. Jinak korela normálně píská, líta, žere. Ani se mezi sebou neperou. Vždycky je mi jí hrozně líto.
    Co se týče stravy, je důležité především dodat skrz potravu dodatek bílkovin (samička jej velké množství spotřebuje do bílku ve vejci) – vejce, tvaroh, semena. Dále minerály (na skořápku především vápník, minerály lze přidat do vody). Dále klasickou bohatou a rozmanitou stravu.
    Dobrý den, dnes nám naše žakouší slečna Betynka snesla první vejce bez samce (je jí 7,5roku) a sedí na něm.Nevím jestli jí ho mám vzít ,nebo nechat? Poraďte mi prosím.


Veterinární rutina by měla být samozřejmostí

    dobrý den, nenapsal jste v jak velké voliéře, či kleci je chováte. Já chovám 2 páry korel v jedné voliéře šestým rokem, oba páry pravidelně hnízdí (momentálně má jeden pár 5 mladých a druhý 4) a nepozoruji žádný šarvátky. Pokud má druhý pár k dispozici hnízdní budku, neměl by vzniknout problém. Jestli máte dostatek místa, zavěste jim další budku. 1 si vyberou a nebudou obtěžovat hnízdící pár.
    dávkování a podávání léčiva je vždy otázka na veterináře. Informujte jej, že postup nefunguje a dotažte se na alternativní řešení. Děkuji za pochopení.
    Dobrý den potřeboval bych poradit máme dvě korely nečekali jsme že se budou pářit a najednou máme v kleci vajíčko nejsme na to připravený všude čtu že je potřeba budka ale já si myslím ze se už do ni nenaučí jak máme postupovat díky za odpověď
    může jít o neplodnost – pravděpodobně samičky, např. hormonální porucha. V takovém případě je ideální navštívit odborníka, který samičku může vyšetřit.
    příčin bohužel může být celá řada (infekce, vrozená vada, nevyhovující podmínky). Doporučil bych spíše osobní kontrolu od zkušeného chovala. Pokud je to opakuje každoročně, může být vada genetická přímo u rodičů. V takovém případě zvažte kroky, které líhnutí a trápení mláďat zabrání úplně.


LOLO SMAKERS XXL 2 tyčky ořechovo ovocné 250g

    Již sestavený pár korel si můžete buď zakoupit od důvěryhodného chovatele, nebo si jej pokuste sestavit sami, ovšem to může trvat delší dobu. Samičky si své samce totiž vybírají pečlivě, a když mají na výběr ze dvou či více samců, tak si ze samé nerozhodnosti nemusí vybrat nikoho, dokud jim jednoho z nich nepřidělíte.
    záleží na mnoha faktorech… Správná teplota a vlhkost vzduchu, pokud možno pravidelně čištěná klec (i během hnízdění), rodiče by neměli být ve stresu, jinak mohou přestat hnízdit. Potřebuji kvalitní stravu, což ale věřím, že mají neustále.
    Dobrý den,různě varianty korel by mělo být možné křížit. Dokonce se tak chovatelé snaží cíleně získat nové barevné varianty. Přesto doporučuji si o tématu něco nastudovat.
    Všeobecně se však říká, že sameček už odmala značně zpívá, kdežto samičky jsou vesměs tiché. Proto se také doporučuje, pokud chcete papouška jako mazlíčka, pořídit si samečka, který se také snáz naučí mluvit.
    těžko říct, lépe by to posoudil zkušený chovatel, který by chování mohl vidět na živo. Zde jsem našel poměrně bohatý seznam různých druhů chování u korel, třeba se tam najdete: http://koniny-o-zviratech.blog.cz/1208/rec-tela-papouska-korely


Papoušci pro začátečníky: Jak na chov korel

    Korely jsou velice oblíbené i díky svým relativně nízkým nárokům na chov. Při pravidelné možnosti proletu po bytě, můžete papouška chovat i v menší kleci, kterou ale musíte často čistit.
    Může jít o pokus jednoho samce stát se dominantnějším… Je pravda, že většinou se doporučuje buď jeden pár, nebo tři páry, u dvou párů může vznikat více konfliktů kvůli „vzájemné konkurenci“. Uvidíte časem, zda se situace uklidní, nebo bude ještě vyhrocovat.
    bohužel na toto nejsem schopen odpovědět, budete muset vyhledat někoho, kdo má se dvěma samci v kleci zkušenost, případně zda poradí jiný čtenář, budu rád.
    Dobrý den, mám doma samečku i samečka ale každého v jiném pokoji samička je šikovnější než sameček ale ani jeden nepřijíma zeleninu ani ovoce vůbec nevim co stím snad mi poradíte předem (děkuji)
    Dobrý den, zajímalo by mě, jestli se snesou dva samci v jedné kleci bez samiček nebo jestli by bylo snažší samečkovi jako společníka pořídit třeba andulku (taky samečka) jestli se navzájem nebudou prát.


Stolní kalendář Papoušci 2019 NOVÝ

    Dobrý den mám doma korelku už dva roky,letos na jaře nám začala snášet vajíčka k dnešnímu dni jich snesla deset. Poradili mi že vajíčka mám vždy odebrat, můžete napsat kolik jich asi ještě může mít? Děkuji Radka
    toto se může stávat. Vyškubávání se může dít, pokud rodiče chystají další snůšku, případně mohou být ve stresu, nebo příčina ani nemusí být zřejmá. Pokud je vyškubávání peří značné, je lepší mláďata rodičům odebrat a ručně je dokrmovat cca do 7. týdne. Pro mláďata jinak chování rodičů může být velmi traumatizující.
    ano, obvykle je nutné křečka učit chodit na ruku a zvykat si na majitele. Plánujeme o tom sepsat podrobnější článek a myslím, že už se to tu objevilo i v komentářích.
    omlouvám se za pozdní odpověď, snažil jsem se dohledal odpověď, bohužel bez úspěchu. Rozhodně bych pořídil korelám budku. Třeba se ozve chovatel se stejnou zkušeností a poradí více.
    Dobrý den, uvažujeme o koupi korely a chci se zeptat. Naučí se mluvit (pár slov či zvuky) samička i sameček? A přilne k nám i korela ručně nedokrmovaná? Velmi děkuji za odpověď.


Nenáročný papoušek, který má rád teplo

    to by asi chtělo video, řeč těla je u korel velmi rozmanitá, z vašeho popisuje může jít o mnoho a mnoho možností. Samička může toužit po samečkovi, může být nemocná, může se nudit…
    o potravu mladých korel by se měly starat rodiče mláďat. Až se rodiče starat přestanou, nastává vhodná chvíle na ochočení, nejprve korely učíme jíst z ruky, poté je můžeme snáze naučit chodit na ruku.
    Dobrý den, samečci zpravidla mluví více než samičky, ale mluvit se mohou naučit obě pohlaví. Ochočení nedokrmovaných korel může být náročnější, ale určitě k vám korela při správném postupu „přilne“.
    nešel jsem následující doporučení na jiných stránkách: „V době krmení mláďat je nutné poskytnout rodičům dostatek krmení. Nejen kvantitativní, ale i kvalitativní. Nejčastěji podáváme míchanici. Také se doporučuje tvrdé bílé pečivo máčené ve vodě s Roboranem H.“.
    Dobrý den, hodlám si v brzké době koupit korelu, svého prvního papouška. Mám pro ni klec, krmivo, přečtené vše co jsem našla. Chci se zeptat ohledně ochočování, jestli papouška nechat zvyknout si na nové prostředí, a jestli ano, jak dlouho.


Krmítko na salát koule nejen pro papoušky

    Rozlišení pohlaví u základního zbarvení korel je snadné. Samec má tmavě šedou barvu, líčka jsou výrazně oranžová a jejich okolí jasně žluté. Samičky jsou celé popelavé bez výrazného zbarvení líček. U barevných mutací to již bývá problém a je lepší se s radou obrátit na odborníky.
    Korele bysme měli koupit klec o rozměrech 80 x 70 x 100 cm, ale nejvhodnějšími podmínkami je pro ně venkovní voliéra. Pro chovný pár korel připravíme budka o rozměrech - dno 25 x 25 x 30 cm a otvor 8 cm.
    Konkrétnější bohužel být nemohu. Nevím, jestli je u vás horko, nebo zima, zmíněné projevy mohou být důsledkem obojího… :) Nejpravděpodobněji to ale vidím na ten stres s smutek.
    Dobrý den , chcel by osm sa opytať za aku dobu dokaze zachaldnut vajicko korely… na kolko sa jedna o prvy odchov tak rodicia sedia ale nie nonstop a je to nepravidelne… vychadzaju sa krmit naraz, a niekedy sa stane ze aj hodinu az hodinu a pol nesedi na vajickach nikto… teplota u nas cez den je 20-22 v noci klesne aj na 12-13 to ale samica sedi vzdy …dakujem za odpoved
    Dobrý den máme 3 mláďata od korely 2 dny co vyletěl poslední ale od hlavičky až po prostor mezi křídly mají výdej kůži nevím zda li peří vypadalo samo nebo ji ho výšku bály rodiče. Doroste jim to peří znovu?


Korely můžeme rozmnožovat i v domácích podmínkách

    Korely také potřebují hračky, kterými se zabaví, když nejste v jejich dosahu. Dobře poslouží i větve ovocných stromů, po kterých rády šplhají a okusují je. Při troše šikovnosti jim můžete také vyrobit houpačku z korálek nebo kokosového ořechu, který nejdříve navrtáte a poté do něj vyříznete požadovaný otvor.
    bohužel tím, že neznáte pohlaví druhého jedince, už je rada ztížená. Vejce tak vůbec nemusí být oplodněná. Druhá věc je, že párování korel je poměrně náročná záležitost a ne každý „násilím spojený“ pár spolu bude mít úspěšné soužití. Další věc hraje klid či vhodné hnízdo, jak píšete.
    to se mi nezdá pravděpodobné. Teflonová pánvička je úplný nesmysl a ze sporáku žádný plyn unikat nesmí. Příčinu smrti by lépe určil veterinář. Pokud jste se o ni dobře starali, nejspíše šlo o vrozenou vadu nebo akutní nemoc.
    Jedná se o papouška původem z Austrálie, proto nesnese vysoké mrazy, přestože je zvyklý na markantní poklesy denních a nočních teplot. Někteří chovatelé drží papoušky venku i v teplotách kolem nebo těsně pod nulou, při velmi dobře zateplené voliéře s vhodným umístěním. Jiné druhy by takovou teplotu nesnesly.


K1408 Hračka z buvolí kůže, dřívek a kůží

    dobriden tosem ja stou malou kleci dnes zas sedi na zemi a už se asi rozhodla sedet ma 1 vajičko a furt kolem neho chodi mislite že se to vilihne pak je dame do bedni a dame na neho nebo nani svetlo dekuji
    Dobrý den.Máme samečka korely je mu 10měsíců,máme ho od třetího měsíce.Je krotký hravý rád se mazlí a začíná být hodně ofrklý.Můj dotaz směřuje k lysince která se mu udělala na hlavičce hned za chocholkou má tam místo kde mu vypadalo veškeré peří.Není to rozškrábané krvavé ani nijak zarudlé.Čím by to mohlo být?Strava je standartní doplněna vajíčky,mrkví,zelenými listy,občas větvička ze smrčku i lískový oříšek občas.Jen ovoce do něj nedostaneme to prostě nechce.Venku z klece je prakticky každý den.Do vody mu kapeme vitamíny VINKA.Děláme něco špatně?Předem děkuji za odpověď.
    zkuste dlouhodobě postupně omezovat množství podávaného „zrní“ a nahrazovat je malou dávkou zeleniny a ovoce, papoušek si na úpravu jídelníčku postupně zvykne. Také může pomoci „hravá“ forma podání ovoce, kdy jej můžete zavěsit na strop klece, pro papouška rázem může být taková pochoutka velmi oblíbenou.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00