Jak na věc


korela chocholatá

Stolní kalendář Papoušci 2019 NOVÝ

    Obecně platí, že čím starší je vejce (= čím blíže je vylíhnutí mláďat), tím je přestávky v sezení na vejcích ohrožují méně a mohou teoreticky přežít i několik hodin.
    Dobrý den chci se zeptat když má korela mladý může některé mladé zahynout? A čím je krmit aby byla silná a zdravá? Můžou jíst třeba i dětskou přesnídávku nebo meke piškoty v mléce nebo nějaká speciální směs?
    Za úplně nejlepší volbu bych považoval dvě samostatné klece blízko sebe. Každý jedinec tak bude mít, co potřebuje, mohou spolu interagovat, ale nebudou žárlit nebo se chovat teritoriálně. A kdykoliv je můžete pouštět společně ven, nebo k sobě, pokud o to budou stát.
    Dobrý den potřeboval bych poradit máme dvě korely nečekali jsme že se budou pářit a najednou máme v kleci vajíčko nejsme na to připravený všude čtu že je potřeba budka ale já si myslím ze se už do ni nenaučí jak máme postupovat díky za odpověď
    klec je poměrně malá, díky možnosti proletu to zřejmě bude pro jednu korelu snesitelné, ale pro pár je klec rozhodně malá a i vzhledem k občasným 3-4 dnům o samotě by to chtělo pro pár spíše klec minimálně trojnásobných rozměrů.


Registrace určitých druhů papoušků

    Korela chocholatá patří mezi nejběžněji chované drobné papoušky u nás. Předčí ji jen andulka vlnkovaná, která je oblíbená u chovatelů především díky svým barevným variacím. Přestože si u tohoto papouška nemůžete vybírat ze široké škály zbarvení, je svou povahou považován za vhodného domácího mazlíčka, který svou nápadnou chocholkou připomíná papouška kakadu v menším měřítku.
    zkuste dlouhodobě postupně omezovat množství podávaného „zrní“ a nahrazovat je malou dávkou zeleniny a ovoce, papoušek si na úpravu jídelníčku postupně zvykne. Také může pomoci „hravá“ forma podání ovoce, kdy jej můžete zavěsit na strop klece, pro papouška rázem může být taková pochoutka velmi oblíbenou.
    Mladé korely lze dobře ochočit, naučit sedat na ruku i mluvit. Základní návod naleznete např. zde http://www.zviratkodoma.cz/korela-chocholata/ochoceni-korely.
    pohlavní dospělost je již v tomto věku možná, avšak mladé vyvádí obvykle jedinci starší jednoho roku. Obvyklé to tedy není, zda je to možné, nevím. Lépe bohužel poradit nemohu, osobní zkušenost nemám. Hledal jsem informace na internetu, ale ani tam jsem na podobnou zkušenost, kterou by někdo sdílel, nenarazil.


Krmítko na salát koule nejen pro papoušky

    Bohužel vím více takto na dálku asi neporadím. Pokud by to nevyšlo ani napodruhé, zkuste si pozvat nějakého zkušeného chovatele, aby se na vaše jedince a klec podíval osobně, třeba by dokázal identifikovat problém.
    Jak píšete, druhé samičce by určitě bylo dobře u samečka. Co jí jednoho staršího pořídit? Případně můžete kontaktovat nějaké chovatele korel a samičku s nimi vyměnit za nějaké mládě, budou-li mít zájem.
    Máme 2 korely(samičku a samečka – původně to měla být samička, ale bohužel), páří se spolu, ve čtvrtek večer snesla samička vajíčko do misky s jídlem a v pátek další, od té doby nic. Bohužel jsme amatéři, žádní chovatelé a nechceme chovat mláďata(nejsme na to připraveni, máme korely v bytě a bojím se, že by je následně nebylo kde udat). Kdy mohu korele vajíčka odebrat a mohu to vůbec udělat, aby jí to nějak neublížilo?
    Dobrý den,píši ješte jednou….v budce mám už dvě vajíčka a všimla jsem si ,že začal od rána zahřívat i samec….uvařila jsem vaječnou míchanici a najedli se oba…nyní po jídle samec nezahřívá už skoro hodinu,myslíte že je to normální?


Závěsná dřevěná hračka s proutěnými míčky

    Jedná se o papouška původem z Austrálie, proto nesnese vysoké mrazy, přestože je zvyklý na markantní poklesy denních a nočních teplot. Někteří chovatelé drží papoušky venku i v teplotách kolem nebo těsně pod nulou, při velmi dobře zateplené voliéře s vhodným umístěním. Jiné druhy by takovou teplotu nesnesly.
    to se mi nezdá pravděpodobné. Teflonová pánvička je úplný nesmysl a ze sporáku žádný plyn unikat nesmí. Příčinu smrti by lépe určil veterinář. Pokud jste se o ni dobře starali, nejspíše šlo o vrozenou vadu nebo akutní nemoc.
    vejce budou pravděpodobně neoplodněná, podobně jako mohou slepice snášet vejce bez kohouta. Pokud bude samička na vejcích sedět, nebraňte jí v tom. V případě, že by vejce začala zapáchat, je možné je vyměnit za umělá. Pokud si jich všímat nebude, za několik dní vejce odstraňte.
    Dobrý den mám korely pár a když samice snese vejce,tak se vyklubou 2nebo3 mláďata a když se vyklubou tak vydrží 3dny a uhynou.Dělá to každý rok mám je 5let a 3roky po sobě to udelalo
    Pokud došlo k nějakému vážnému zranění, jak píšete, určitě zvažte návštěvu veterináře. Jinak bohužel z Vašeho popisu nedokážu říci, jestli Vaše známá dělá něco špatně, nebo ne. Jedná se o problematickou věc, je nutné postupovat s opatrností, ochočená korela by si ale měla na proceduru zvyknout.


Nerezový pohár s maticí 9,5cm - papoušek ho neshodí OPĚT V PRODEJI

    bohužel se to stává, „vadný“ zobák může být zapříčiněn geneticky, nebo nějakým šrámem z minulosti, kdy zůstal zdeformovaný, korela jej tak nemůže brousit a zobák začne přerůstat. Je pak nezbytné jej ručně zastřihovat, či zaštipovat, jak píšete.
    Dobrý den, zajímalo by mě, jestli se snesou dva samci v jedné kleci bez samiček nebo jestli by bylo snažší samečkovi jako společníka pořídit třeba andulku (taky samečka) jestli se navzájem nebudou prát.
    ve věku bych problém neviděl. Korely ale nepatří k mazlíčkům, které k sobě dáváme „jen na spáření“. Korely spíše tvoří pevné svazky a celoživotní partnerství. Páry obvykle žijí společně v jedné kleci trvale, společně se starají o mladé atd. Dočasné připuštění samečka nepovažuji za dobrý nápad. Spíše bych doporučil buď dát oba jedince o klece natrvalo, nebo ať si vaše kamarádka pořídí k samičce podobné starého (resp. mladého) samečka.


Prestige Parrots Exotic Fruit Mix 15kg

    to se bohužel nedá říct paušálně. Korely jsou velmi temperamentní, zároveň však nevyzpytatelné. U samečků vzniká riziko teritoriálního chování, proto bych se přiklonil spíše k samičkám, každopádně je nutné zajistit dostatečně velkou klec, aby každý jedinec měl dostatek prostoru a nežárlil jeden na druhého. Zároveň se ujistěte, že jedinci, které chcete mít pohromadě, spolu dobře vycházejí. Ideální je pár ze stejného vrhu. Je totiž klidně možné, že se dvě korely, které nasílím dáte do jedné klece, prostě nesžijí, ať už půjde o pár samic nebo samečků.
    Dobrý den chci se zeptat mám 4 korely 2 samce a 2 samice jeden pár korel už má vajíčka a střídají se v sezení mohou mýt mladý? a co udělat s druhým párem korel kdyby se mladý vylihly? Mám je nechat ve. .voliéře a neublíží mladým? Díky za odpověď
    raději bych nic nepodceňoval a navštívil rovnou veterináře. Bez fotografií nebo bližšího popisu nemohu spolehlivě poradit, veterinář vám v každém případě položí správné otázky a odborně korelu prohlédne ze všech nejlépe. Možná jde jen o krátkodobou ztrátu peří, které doroste, ale mohlo by jít i o příznak zdravotních problémů.
    Dobrý den, mám doma samečku i samečka ale každého v jiném pokoji samička je šikovnější než sameček ale ani jeden nepřijíma zeleninu ani ovoce vůbec nevim co stím snad mi poradíte předem (děkuji)


K1408 Hračka z buvolí kůže, dřívek a kůží

    příčin bohužel může být celá řada (infekce, vrozená vada, nevyhovující podmínky). Doporučil bych spíše osobní kontrolu od zkušeného chovala. Pokud je to opakuje každoročně, může být vada genetická přímo u rodičů. V takovém případě zvažte kroky, které líhnutí a trápení mláďat zabrání úplně.
    Pokud plánujete své korely rozmnožovat, je důležité jim zajistit dostatek prostoru a klidné místo pro voliéru. Do voliéry umístěte hnízdní budku o výšce kolem 35 a délce 25 centimetrů. Vletový otvor vykružte o průměru 8 centimetrů a dovnitř nasypte čisté hobliny. Korely jsou, ale schopné zahnízdit i na dně klece, když se pro hnízdění rozhodnou. Proto velikost budky je jen přibližná.
    Dobrý den, hledal jsem na internetu na jiných stránkách a fórech odpověď na Vás dotaz. Problém může být buď genetický (nevhodný nebo dokonce vzájemně příbuzný pár), případně může být způsoben prostředím – v budce je nutné navýšit vlhkost (například rosením podestýlky) a samotných vajec, pokud tak korela nečiní.


Prestige Parrots Seedmixure 3kg

    Páry hnízdí v odumřelých eukalyptových stromech.Korely jsou společenští, činorodí ptáci, kteří rádi šplhají, klovají a neustále se „baví" s jedinci stejného druhu. Korely se mohou naučit napodobovat lidský hlas, ale rozhodně nejsou geniálními imitátory. Zacházíme-li s nimi správným způsobem, dají se výborně ochočit. Korely se rády nechají rosit vlažnou vodou z jemného rozprašovače.Korely v přírodě žijí stále ve skupinách, které často čítají kolem 50 ptáků. Páry spolu zůstávají po celý život, tedy i mimo dobu hnízdění. Když hejno narazí na místo příznivé pro zahnízdění, neztrácejí ptáci hledáním partnera drahocenný čas, vymezený pro vylíhnutí mláďat.
    Dobrý den, je pravděpodobné, že se vám mláďata narodí. Bohužel se obvykle nedoporučuje chovat v jedné kleci dva páry, neboť druhý samec by např. mohl mláďata druhého páru zahubit. Doporučuje se buď jeden pár, nebo tři a více párů. Ale je to případ od případu.
    pokud vejce skutečně nejsou oplodněná, měl by o ně pár postupně přestat projevovat zájem sám a bude v pořádku je odebrat. Jestli se na nich vytrvale sedí a hlídá si je, doporučuje se např. vajíčka zaměnit na umělá (mj. také z hygienických důvodů), pár postupně ztratí instinkty, přestane na vejcích sedět a nechá si je z klece odebrat.
    Již sestavený pár korel si můžete buď zakoupit od důvěryhodného chovatele, nebo si jej pokuste sestavit sami, ovšem to může trvat delší dobu. Samičky si své samce totiž vybírají pečlivě, a když mají na výběr ze dvou či více samců, tak si ze samé nerozhodnosti nemusí vybrat nikoho, dokud jim jednoho z nich nepřidělíte.


LOLO SMAKERS XXL 2 tyčky ořechovo ovocné 250g

    Dobrý den, chováme korelí pár uvnitř v bytě v kleci. Samičku jsme vychovávali už od mala, takže je na nás zvyklá a nebojí se nás. Nedávno jsme k ní pořídili samečka, který byl bohužel ve voliéře venku, takže se lidí bojí a nenechá se ani vyndat s klece. Je ještě nějaká možnost ho naučit, aby si sedal na ruku a nebál se nás? Jestli ano, tak prosím i „návod“ jak na to. Děkuji
    Dobrý den, mám pár korel a mám je ve venkovní voliéře s budkou.Před pár dny jsem zjistila,že samička tráví celé dny v budce tak jsem se tam šla dnes kouknout a v budce je vajíčko,ale samička je venku z budky…chodím se tam každou chvílí koukat,ale samička je pořád mimo budku….na jiných stránkách jsem četla že přes den je zahřívá sameček a přes noc samice….dneska jsem našla tedy první vajíčko a rodiče jsou oba mimo budku…o vajíčko se velmi bojím,že vychladne……myslíte že vajíčko vydrží do té doby než se k němu vrátí v noci samice? Poraďte prosím
    Korely také potřebují hračky, kterými se zabaví, když nejste v jejich dosahu. Dobře poslouží i větve ovocných stromů, po kterých rády šplhají a okusují je. Při troše šikovnosti jim můžete také vyrobit houpačku z korálek nebo kokosového ořechu, který nejdříve navrtáte a poté do něj vyříznete požadovaný otvor.


Veterinární rutina by měla být samozřejmostí

    kolik máte celkem korel? Jev je to, jak píšete, nezvyklý, možná i nežádoucí pro „správnou harmonii“ mezi jedinci. Bylo by lepší, abyste měl více párů, které si „nepolezou do zelí“.
    Pak už mě napadá jen pořídit samečka do páru, který by jí dělal společnost místo vás a vychovali by třeba i mladé, pokud by si k sobě našli cestu. Jinak bohužel neporadím. :(
    bohužel na toto nejsem schopen odpovědět, budete muset vyhledat někoho, kdo má se dvěma samci v kleci zkušenost, případně zda poradí jiný čtenář, budu rád.
    Co se týče samoty, váš „běžný“ režim vypadá v pořádku. Zmíněné 3-4 dny volna už si ale troufám tvrdit, že jsou pro korelu utrpením. Jedná se o přirozeně se družícího tvora, který by tak přítomnost partnera jistě více než uvítal. Alternativou jsou jsou různé hračky nebo třeba andulky.
    dobri den tosem ja stou kleci co smese bavili dnes u sedi skoro celi den mužu se zeptat mame stale jedno vajičko a ona se rozhodla fakt sedet mislite že pokut se to male narodi gdiž bude jen jedno protoře kdibi jich bilo vic mohli bise zahřivat ona bude taka sama nebo sam dekiji


Strava? Ovoce, zelenina, vitamíny

    Dobrý den, máme pár korel, již podruhe letos snesla samička 5 vajec. Z prveho vrhu se vylihlo pouze jedno mlade, ktere behem dvou dnu uhynulo. To same do puntiku se opakalo v červenci. Muzete mam prodim poradit, kde je chyba, dekuji
    Dobrý den máme 3 mláďata od korely 2 dny co vyletěl poslední ale od hlavičky až po prostor mezi křídly mají výdej kůži nevím zda li peří vypadalo samo nebo ji ho výšku bály rodiče. Doroste jim to peří znovu?
    Všeobecně se však říká, že sameček už odmala značně zpívá, kdežto samičky jsou vesměs tiché. Proto se také doporučuje, pokud chcete papouška jako mazlíčka, pořídit si samečka, který se také snáz naučí mluvit.
    samečci mají k mluvení větší předpoklady a neplatí, že by samičky nemluvily vůbec. Takže jen podle toho nelze určit, že by se prodejce mýlil. :) O samičku lze ochočit a naučit povídat a pokud má vzor v upovídaném samečkovi, klidně po něm může temperamentní samice rychle začít opakovat.
    to by asi chtělo video, řeč těla je u korel velmi rozmanitá, z vašeho popisuje může jít o mnoho a mnoho možností. Samička může toužit po samečkovi, může být nemocná, může se nudit…


Papoušci pro začátečníky: Jak na chov korel

    Dobrý den, vzali jsme si malou korelku z voliéry. Je to tak 14dní co vyletěla z budky. Umí už létat a i sedět na bydle. Je plně opeřená. Ve voliéře už sama jedla, ale někdy hrozně nahlas křičela a škemrala o jídlo aby ji rodiče nakrmily, ale jim se moc nechtělo. Teď když jsme si ji vzali do klece tak jen sedí na bydélku a dívá se. Nechce ani jíst. Myslíte, že ji tam máme vrátit ještě zpátky, nebo je jen ve stresu a jíst začne? Můžete mi napsat na email SaraBlazkova2@seznam.cz a pošlu vám i fotku
    je velmi těžké na toto spolehlivě odpovědět. Korely se snáší velmi různě jedinec od jedince. Obecně se doporučuje chovat korely v párech, takže to může být první příčina problémů (jedna samice, která nakladla vajíčka, mohla začít žárlit na tu druhou, která na nich začala sedět). Pokud jsou ptáci na sebe agresivní, je lepší je buď rozdělit, nebo doplnit o další jedince, podle toho, jaké máte možnosti a chovatelské záměry.
    Dobrý den, máme doma samečku i samečka pred 5 mesicami se se parili samicka snesla 8 vajec 4 byli neplodni a 3 byli plodni a z jedno vajec se z cernalo tak sem to nechala oba rodici se stridali na v sezenich vajec samicka v noci a samec odpoledne. zbejvalo jen tyden aby se vilyhnuly mladata, jenom ze rodici prestali natom sedet nevim proc. dneska opet parili tak sem jim pripravila budku zrovna zkoumaji. ale nevim co mam dal delat nez snese vajicko bych chtela radu prosim chtela bych aby se to tento krat povedlo .


Nenáročný papoušek, který má rád teplo

    Dobrý den, koupili jsme si korelu měli li jsme ji necelé dva týdny a uhynula, když jsem mluvila s vedoucí obchodu, kde jsme ji koupili tak mi řekla, že se mohla otrávit plynem ze sporáku a nebo teflonem z pánvičky, je to opravdu možné ? A máme doma taky plynové opravdu by ji to mohlo zabít?
    velmi těžko radit, samozřejmě nejraději bych vám řekl, abyste mladé odchovali. Není nic hezčího, než úspěšně odchovat mladá zvířata. Pokud nechcete, zřejmě bych vajíčka zaměnil na umělá a poté je postupně ubíral… Těžko říct. Hlavně je problém, že pokud budete mít pár dále pohromadě, samička začne za nějakou dobu nejspíše opět snášet a vy ji takto budete stále dokola trápit.
    Dobrý den mám doma korelku už dva roky,letos na jaře nám začala snášet vajíčka k dnešnímu dni jich snesla deset. Poradili mi že vajíčka mám vždy odebrat, můžete napsat kolik jich asi ještě může mít? Děkuji Radka
    Korela samozřejmě uvítá, když bude mít možnost vycházek. Čím častější jsou vycházky, čím je snesitelnější malá klec a naopak, čím méně vycházek, tím větší klec / voliéru je vhodné pořídit.


Korely můžeme rozmnožovat i v domácích podmínkách

    No andulku jsem pořídil cca po půl roce. Ale chování korely se nezměnilo. Andulka mi normálně sedá na ruku atp. a korela nic. Mám voliéru cca 2×1,8m. Voliéra je umístěná na verandě, kde je celoročně cca 21 stupňů. Semnou žádnou špatnou zkušenost nemá. Nikdy jsem jí do ničeho netlačil, nekřičel jsem na ní a ani jsem jí nezmáčkl. Jinak korela normálně píská, líta, žere. Ani se mezi sebou neperou. Vždycky je mi jí hrozně líto.
    Dobrý den…potřebuji poradit se zadrženým vejcem u mé korely…má nafouklou lysinku okolo kloaky a připadá mi neklidná…většinu času pobývá v budce se svémi dvěmi vajíčky a občas vyleze na pár minut na bidélko vůbec nevím co s tím mám dělat a bojím se o samici,že zemře…má všechny tyto příznaky již od včerejška…zatím ji nechci nějak plašit lovením…zatím to není tak strašné dokonce dneska i mírně štěbetala,ale je neklidná s boulí na kloace…poraďte prosím co jí mám udělat aby byla zase fit domácí léčbou.
    těžko říct, lépe by to posoudil zkušený chovatel, který by chování mohl vidět na živo. Zde jsem našel poměrně bohatý seznam různých druhů chování u korel, třeba se tam najdete: http://koniny-o-zviratech.blog.cz/1208/rec-tela-papouska-korely


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00