Jak na věc


korela chocholatá

Závěsná dřevěná hračka s proutěnými míčky

    ano, obvykle je nutné křečka učit chodit na ruku a zvykat si na majitele. Plánujeme o tom sepsat podrobnější článek a myslím, že už se to tu objevilo i v komentářích.
    Dobrý den chci se zeptat mám 4 korely 2 samce a 2 samice jeden pár korel už má vajíčka a střídají se v sezení mohou mýt mladý? a co udělat s druhým párem korel kdyby se mladý vylihly? Mám je nechat ve. .voliéře a neublíží mladým? Díky za odpověď
    dobry den, pokud mate vazne obavy o zdravi korelky, radeji bych vam doporucil navstevu veterinare. Muze i nemusi jit o neco vaznejsiho a nerad bych vam poradil spatne. Odbornik, ktery korelu osobne prohledne, bude mnohem povolanejsi osobou.
    dobrý den, nenapsal jste v jak velké voliéře, či kleci je chováte. Já chovám 2 páry korel v jedné voliéře šestým rokem, oba páry pravidelně hnízdí (momentálně má jeden pár 5 mladých a druhý 4) a nepozoruji žádný šarvátky. Pokud má druhý pár k dispozici hnízdní budku, neměl by vzniknout problém. Jestli máte dostatek místa, zavěste jim další budku. 1 si vyberou a nebudou obtěžovat hnízdící pár.


Krmítko na salát koule nejen pro papoušky

    kolik máte celkem korel? Jev je to, jak píšete, nezvyklý, možná i nežádoucí pro „správnou harmonii“ mezi jedinci. Bylo by lepší, abyste měl více párů, které si „nepolezou do zelí“.
    Dobrý den, uvažujeme o koupi korely a chci se zeptat. Naučí se mluvit (pár slov či zvuky) samička i sameček? A přilne k nám i korela ručně nedokrmovaná? Velmi děkuji za odpověď.
    Všeobecně se však říká, že sameček už odmala značně zpívá, kdežto samičky jsou vesměs tiché. Proto se také doporučuje, pokud chcete papouška jako mazlíčka, pořídit si samečka, který se také snáz naučí mluvit.
    Dobrý den,máme 3 měsíčního Pepika korelu a všimla si ze strašně začal drbat se a při tom moc nervózní ,vidím ze ho to moc trápí a svidi mu to ,a ještě ma průjem vykal je řídký bílo-zeleny ,můžete poradit co máme dělat abychom mu ulevilo a od čeho to mohlo stát možná je v tom nějaká nasa chyba při chování ,dekuji předem za odpoved
    Korely jsou velice oblíbené i díky svým relativně nízkým nárokům na chov. Při pravidelné možnosti proletu po bytě, můžete papouška chovat i v menší kleci, kterou ale musíte často čistit.


Registrace určitých druhů papoušků

    Co se týče stravy, je důležité především dodat skrz potravu dodatek bílkovin (samička jej velké množství spotřebuje do bílku ve vejci) – vejce, tvaroh, semena. Dále minerály (na skořápku především vápník, minerály lze přidat do vody). Dále klasickou bohatou a rozmanitou stravu.
    Páry hnízdí v odumřelých eukalyptových stromech.Korely jsou společenští, činorodí ptáci, kteří rádi šplhají, klovají a neustále se „baví" s jedinci stejného druhu. Korely se mohou naučit napodobovat lidský hlas, ale rozhodně nejsou geniálními imitátory. Zacházíme-li s nimi správným způsobem, dají se výborně ochočit. Korely se rády nechají rosit vlažnou vodou z jemného rozprašovače.Korely v přírodě žijí stále ve skupinách, které často čítají kolem 50 ptáků. Páry spolu zůstávají po celý život, tedy i mimo dobu hnízdění. Když hejno narazí na místo příznivé pro zahnízdění, neztrácejí ptáci hledáním partnera drahocenný čas, vymezený pro vylíhnutí mláďat.
    o ničem podobném jsem neslyšel ano jsem nedohledal podobnou zkušenost na jiných serverech včetně zahraničních. Nemůžete korele s odlepením vajíčka pomoci vy? Případně s pomocí veterináře, doporučil bych jednat rychle.


Korely můžeme rozmnožovat i v domácích podmínkách

    Dobrý den, koupili jsme si korelu měli li jsme ji necelé dva týdny a uhynula, když jsem mluvila s vedoucí obchodu, kde jsme ji koupili tak mi řekla, že se mohla otrávit plynem ze sporáku a nebo teflonem z pánvičky, je to opravdu možné ? A máme doma taky plynové opravdu by ji to mohlo zabít?
    ve věku bych problém neviděl. Korely ale nepatří k mazlíčkům, které k sobě dáváme „jen na spáření“. Korely spíše tvoří pevné svazky a celoživotní partnerství. Páry obvykle žijí společně v jedné kleci trvale, společně se starají o mladé atd. Dočasné připuštění samečka nepovažuji za dobrý nápad. Spíše bych doporučil buď dát oba jedince o klece natrvalo, nebo ať si vaše kamarádka pořídí k samičce podobné starého (resp. mladého) samečka.
    Dobry den, mame doma korelku a posledni tyden nam prijde takova neklidna. Porad beha po kledci a porad pokrikuje.. Nemuze mu chybet neco ve strave nebo nemuze mit neceho moc?? Davame ji proso s lnenym seminkem a obcas ledovy salat.. Pedem dekuji za odpoved..


Stolní kalendář Papoušci 2019 NOVÝ

    Dobrý den, vzali jsme si malou korelku z voliéry. Je to tak 14dní co vyletěla z budky. Umí už létat a i sedět na bydle. Je plně opeřená. Ve voliéře už sama jedla, ale někdy hrozně nahlas křičela a škemrala o jídlo aby ji rodiče nakrmily, ale jim se moc nechtělo. Teď když jsme si ji vzali do klece tak jen sedí na bydélku a dívá se. Nechce ani jíst. Myslíte, že ji tam máme vrátit ještě zpátky, nebo je jen ve stresu a jíst začne? Můžete mi napsat na email SaraBlazkova2@seznam.cz a pošlu vám i fotku
    bohužel tím, že neznáte pohlaví druhého jedince, už je rada ztížená. Vejce tak vůbec nemusí být oplodněná. Druhá věc je, že párování korel je poměrně náročná záležitost a ne každý „násilím spojený“ pár spolu bude mít úspěšné soužití. Další věc hraje klid či vhodné hnízdo, jak píšete.
    Již sestavený pár korel si můžete buď zakoupit od důvěryhodného chovatele, nebo si jej pokuste sestavit sami, ovšem to může trvat delší dobu. Samičky si své samce totiž vybírají pečlivě, a když mají na výběr ze dvou či více samců, tak si ze samé nerozhodnosti nemusí vybrat nikoho, dokud jim jednoho z nich nepřidělíte.
    Obecně platí, že čím starší je vejce (= čím blíže je vylíhnutí mláďat), tím je přestávky v sezení na vejcích ohrožují méně a mohou teoreticky přežít i několik hodin.


K1408 Hračka z buvolí kůže, dřívek a kůží

    Dobrý den,píši ješte jednou….v budce mám už dvě vajíčka a všimla jsem si ,že začal od rána zahřívat i samec….uvařila jsem vaječnou míchanici a najedli se oba…nyní po jídle samec nezahřívá už skoro hodinu,myslíte že je to normální?
    je to velmi neobvyklé, obávám se, že nejsem schopen poradit. Budu naopak rád, pokud se se svými zkušenostmi časem podělíte vy pro další čtenáře. Myslím si, že není v ničích silách nyní „promluvit do duše“ oběma párům a donutit je k zodpovědné péči pouze o své vlastní samičky, ale případně o všechny své potomky. :) Do budoucna by asi bylo lepší páry oddělit, nebo naopak doplnit o další jedince.
    to by asi chtělo video, řeč těla je u korel velmi rozmanitá, z vašeho popisuje může jít o mnoho a mnoho možností. Samička může toužit po samečkovi, může být nemocná, může se nudit…
    Pokud se matka o vajíčko (či vajíčka) zajímá, tzn. sedí na nich, doporučuji zakoupit umělá a vyměnit je, aby se vajíčka v kleci nekazila. Po cca 14 týdnech samice o umělá vejce ztratí zájem, pak je můžete odstranit.
    dávkování a podávání léčiva je vždy otázka na veterináře. Informujte jej, že postup nefunguje a dotažte se na alternativní řešení. Děkuji za pochopení.


Nerezový pohár s maticí 9,5cm - papoušek ho neshodí OPĚT V PRODEJI

    nešel jsem následující doporučení na jiných stránkách: „V době krmení mláďat je nutné poskytnout rodičům dostatek krmení. Nejen kvantitativní, ale i kvalitativní. Nejčastěji podáváme míchanici. Také se doporučuje tvrdé bílé pečivo máčené ve vodě s Roboranem H.“.
    Dobrý den chci se zeptat když má korela mladý může některé mladé zahynout? A čím je krmit aby byla silná a zdravá? Můžou jíst třeba i dětskou přesnídávku nebo meke piškoty v mléce nebo nějaká speciální směs?
    Pokud plánujete své korely rozmnožovat, je důležité jim zajistit dostatek prostoru a klidné místo pro voliéru. Do voliéry umístěte hnízdní budku o výšce kolem 35 a délce 25 centimetrů. Vletový otvor vykružte o průměru 8 centimetrů a dovnitř nasypte čisté hobliny. Korely jsou, ale schopné zahnízdit i na dně klece, když se pro hnízdění rozhodnou. Proto velikost budky je jen přibližná.
    Mladé korely lze dobře ochočit, naučit sedat na ruku i mluvit. Základní návod naleznete např. zde http://www.zviratkodoma.cz/korela-chocholata/ochoceni-korely.
    Dobrý den, hodlám si v brzké době koupit korelu, svého prvního papouška. Mám pro ni klec, krmivo, přečtené vše co jsem našla. Chci se zeptat ohledně ochočování, jestli papouška nechat zvyknout si na nové prostředí, a jestli ano, jak dlouho.


Prestige Parrots Seedmixure 3kg

    Dobrý den, chováme korelí pár uvnitř v bytě v kleci. Samičku jsme vychovávali už od mala, takže je na nás zvyklá a nebojí se nás. Nedávno jsme k ní pořídili samečka, který byl bohužel ve voliéře venku, takže se lidí bojí a nenechá se ani vyndat s klece. Je ještě nějaká možnost ho naučit, aby si sedal na ruku a nebál se nás? Jestli ano, tak prosím i „návod“ jak na to. Děkuji
    bohužel nevím, co si představit pod pojmem „malá klec“, ani „snáší na zemi“. Pokud si myslíte, že klec není dostatečná, doporučuji koupit větší a napříště zařídit korelám místo ke hnízdění. Zda vejce pár vysedí a mláďata se vylíhnou, takto posoudit nedokážu.
    Někdo vám jako minimální klec doporučí rozměry 60x40x60 cm, někdo 90x90x90 cm, doporučil bych ale minimálně 80x60x80, což už je celkem rozumný rozměr. Jde ale samozřejmě o minimum, které je vždy lepší překonávat, než se ho držet.
    Rozlišení pohlaví u základního zbarvení korel je snadné. Samec má tmavě šedou barvu, líčka jsou výrazně oranžová a jejich okolí jasně žluté. Samičky jsou celé popelavé bez výrazného zbarvení líček. U barevných mutací to již bývá problém a je lepší se s radou obrátit na odborníky.


Papoušci pro začátečníky: Jak na chov korel

    Dobrý den mám doma korelku už dva roky,letos na jaře nám začala snášet vajíčka k dnešnímu dni jich snesla deset. Poradili mi že vajíčka mám vždy odebrat, můžete napsat kolik jich asi ještě může mít? Děkuji Radka
    omlouvám se za pozdní odpověď, snažil jsem se dohledal odpověď, bohužel bez úspěchu. Rozhodně bych pořídil korelám budku. Třeba se ozve chovatel se stejnou zkušeností a poradí více.
    Co se týče samoty, váš „běžný“ režim vypadá v pořádku. Zmíněné 3-4 dny volna už si ale troufám tvrdit, že jsou pro korelu utrpením. Jedná se o přirozeně se družícího tvora, který by tak přítomnost partnera jistě více než uvítal. Alternativou jsou jsou různé hračky nebo třeba andulky.
    Korely také potřebují hračky, kterými se zabaví, když nejste v jejich dosahu. Dobře poslouží i větve ovocných stromů, po kterých rády šplhají a okusují je. Při troše šikovnosti jim můžete také vyrobit houpačku z korálek nebo kokosového ořechu, který nejdříve navrtáte a poté do něj vyříznete požadovaný otvor.


LOLO SMAKERS XXL 2 tyčky ořechovo ovocné 250g

    Jedná se o papouška původem z Austrálie, proto nesnese vysoké mrazy, přestože je zvyklý na markantní poklesy denních a nočních teplot. Někteří chovatelé drží papoušky venku i v teplotách kolem nebo těsně pod nulou, při velmi dobře zateplené voliéře s vhodným umístěním. Jiné druhy by takovou teplotu nesnesly.
    Máme 2 korely(samičku a samečka – původně to měla být samička, ale bohužel), páří se spolu, ve čtvrtek večer snesla samička vajíčko do misky s jídlem a v pátek další, od té doby nic. Bohužel jsme amatéři, žádní chovatelé a nechceme chovat mláďata(nejsme na to připraveni, máme korely v bytě a bojím se, že by je následně nebylo kde udat). Kdy mohu korele vajíčka odebrat a mohu to vůbec udělat, aby jí to nějak neublížilo?
    Dobrý den, k samečkovi korely, jsme si přímo od chovatele koupili korelku bělohlavou, která dle chovatele má být samička. Se samečkem se moc neskamarádili, ale celkem se v jedné kleci tolerují. Z dostupných informací vím, že samičky bývají klidnější a samečci zpívají. Naše „samička“ se naučila přesně opakovat zpěv samečka, neustále brble, zpívá, nadává – je možné že se takto projevuje i samička nebo se chovatel spletl a je to sameček. Předem děkuji.


Veterinární rutina by měla být samozřejmostí

    pokud celý den ani jeden z rodičů u vajec není, obávám se, že se mláďata vychovat nepodaří. Kde je problém, je velmi těžké posoudit takto přes internet.
    záleží na mnoha faktorech… Správná teplota a vlhkost vzduchu, pokud možno pravidelně čištěná klec (i během hnízdění), rodiče by neměli být ve stresu, jinak mohou přestat hnízdit. Potřebuji kvalitní stravu, což ale věřím, že mají neustále.
    vejce budou pravděpodobně neoplodněná, podobně jako mohou slepice snášet vejce bez kohouta. Pokud bude samička na vejcích sedět, nebraňte jí v tom. V případě, že by vejce začala zapáchat, je možné je vyměnit za umělá. Pokud si jich všímat nebude, za několik dní vejce odstraňte.
    Může jít o pokus jednoho samce stát se dominantnějším… Je pravda, že většinou se doporučuje buď jeden pár, nebo tři páry, u dvou párů může vznikat více konfliktů kvůli „vzájemné konkurenci“. Uvidíte časem, zda se situace uklidní, nebo bude ještě vyhrocovat.


Nenáročný papoušek, který má rád teplo

    Dobrý den , mam samicku korely cca 10 dní uz sedí na bydelku kde má vodu v pitku zvedá ocas nahoru a tak lehce si stebeta . Nevíte čím to může být kamarádka říkala ze by se mohlo stát ze snese vajíčko. Ale když otevřu klec tak normálně vyleze když něco někdo jíme tak priletne na hlavu nebo ruku a chce ochutnat jako dříve žere normálně . Jenom v tomhle je jiná nikdy to nedělala tak právě nevím či by to mohlo být samička je řádně odcervena a je doma ji máme rok a půl od chovatele který ji právě odstavil takže stará vlastně taky není . Děkuji za odpoved
    Bohužel neuvádíte, jak dlouho korelu máte, jestli máte ještě nějaké jiné a jak vypadá vaše klec, popř. prostředí. Nové korele např. může chybět její partner, mohlo by pomoci jeho dokoupení od chovatele. Případně, pokud je dlouhodobě sama, může jít o stejný problém, chtěla by prostě vychovat potomstvo.
    Dobrý den, mám doma samečku i samečka ale každého v jiném pokoji samička je šikovnější než sameček ale ani jeden nepřijíma zeleninu ani ovoce vůbec nevim co stím snad mi poradíte předem (děkuji)
    Dobrý den,různě varianty korel by mělo být možné křížit. Dokonce se tak chovatelé snaží cíleně získat nové barevné varianty. Přesto doporučuji si o tématu něco nastudovat.
    může jít o neplodnost – pravděpodobně samičky, např. hormonální porucha. V takovém případě je ideální navštívit odborníka, který samičku může vyšetřit.


Prestige Parrots Exotic Fruit Mix 15kg

    Dobrý den, je pravděpodobné, že se vám mláďata narodí. Bohužel se obvykle nedoporučuje chovat v jedné kleci dva páry, neboť druhý samec by např. mohl mláďata druhého páru zahubit. Doporučuje se buď jeden pár, nebo tři a více párů. Ale je to případ od případu.
    Abych to upresnil koupil jsem si klec na adndulku ale andulky uz nemam a chtel bych si koupit korelu mam klec na vysku 41cm na sirku 23 cm a na delku 30 cm chci se zeptat zda staci ?
    Dobrý den…potřebuji poradit se zadrženým vejcem u mé korely…má nafouklou lysinku okolo kloaky a připadá mi neklidná…většinu času pobývá v budce se svémi dvěmi vajíčky a občas vyleze na pár minut na bidélko vůbec nevím co s tím mám dělat a bojím se o samici,že zemře…má všechny tyto příznaky již od včerejška…zatím ji nechci nějak plašit lovením…zatím to není tak strašné dokonce dneska i mírně štěbetala,ale je neklidná s boulí na kloace…poraďte prosím co jí mám udělat aby byla zase fit domácí léčbou.
    právě teď jsem tedy vyndala samici a zjistila jsem pohmatáním,že váček na kloace je měkký a vejce jsem nenahmatala…nevíte tedy o jakou nemoc se jedná?


Strava? Ovoce, zelenina, vitamíny

    pohlavní dospělost je již v tomto věku možná, avšak mladé vyvádí obvykle jedinci starší jednoho roku. Obvyklé to tedy není, zda je to možné, nevím. Lépe bohužel poradit nemohu, osobní zkušenost nemám. Hledal jsem informace na internetu, ale ani tam jsem na podobnou zkušenost, kterou by někdo sdílel, nenarazil.
    Do jejich běžné stravy spadá konzumace ovoce, zeleniny a směsí pro drobné exoty. Dále je vhodné podávat vitaminové doplňky, které raději nejdříve konzultujte se svým veterinářem. Samozřejmostí je zajištění volného přístupu k čerstvé vodě.
    Dobrý den mám korely pár a když samice snese vejce,tak se vyklubou 2nebo3 mláďata a když se vyklubou tak vydrží 3dny a uhynou.Dělá to každý rok mám je 5let a 3roky po sobě to udelalo
    Pokud došlo k nějakému vážnému zranění, jak píšete, určitě zvažte návštěvu veterináře. Jinak bohužel z Vašeho popisu nedokážu říci, jestli Vaše známá dělá něco špatně, nebo ne. Jedná se o problematickou věc, je nutné postupovat s opatrností, ochočená korela by si ale měla na proceduru zvyknout.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
27836
cache: 0024:00:00