Jak na věc


kontakty android

Hromadný převod kontaktů ze SIM karty

    Také si můžete nastavit automatickou zálohu a synchronizaci, která se provede, kdykoliv se vrátíte na předem vybrané místo, aniž byste se o něco museli starat.
    Mám operátora Vodafone, který umí něco podobného, jmenuje se to Vodafone Park. Jednoduchým prográmem SyncML Client si odesleš kontakty do Vodafone Parku. Zde se mimojiné kontakty hodí pro bezplatné odesílání SMS a MMS. Nejsem si jist, ale myslím, že bude určitě i nějaká obdobná aplikace pro Android.
    V kontaktech stiskněte Menu, vyberte položku Spravovat kontakty a zvolte Kopírovat kontakty. Poté musíte vybrat zdroj - telefon - a cíl - Google - (resp. "z" a "do"). Všechny kontakty ze zařízení se zkopírují ke Googlu a zároveň se tyto kontakty "spojí" (tedy kontakt máte v obou zdrojích, ale zobrazuje se jako jeden a veškeré úpravy se provádějí na obou místech zároveň).
    Příklad uložení v Googlu, na SIM kartě a v zařízení (ikona chybí)U HTC je v seznamu vidět pouze uložení na SIM (místo fotografie). V detailu je uložení vidět hned pod jménem.


Jak snadno synchronizovat kontakty z Androidu

    Dnes si již nemusíme nic nalhávat a můžeme s klidem v duši říci, že klasické telefony od Nokie jsou už mrtvé. Těmi klasickými telefony máme na mysli ty, které používaly operační systém Symbian.
    Stále větší počet uživatelů používá operační systém Android a často hledá jednoduché řešení, jak rychle a elegantně zálohovat, případně synchronizovat kontakty bez nutnosti připojení k počítači. A právě pro tyto potřeby jsme připravili v rámci PhoneCopy.com jednoduchý návod včetně obrázků. Případně se můžete podívat na náš video průvodce, který najdete včetně českých titulků na našem YouTube kanálu.
    V dnešní době nedoporučuji ukládat kontakty na SIM. Pokud je budete chtít ukládat do zařízení, je to možné, ale občas vše zazálohujte do souboru a uložte třeba do PC.
    Nebo na jekémkoliv jiném úložišti. V kontaktech stiskněte Menu, vyberte položku Zobrazit kontakty a vyberte, ze kterých úložišť se mají kontakty zobrazovat (všechny, zařízení, SIM,  Google,...).


Jak uložit nový kontakt do Googlu

    Víte, kdo Vám volá? Máte pečlivě vyplněné kontakty v adresáři, včetně třeba firmy a adresy? A Vaše telefonní aplikace zobrazuje pouze jméno volajícího? Tak právě pro Vás je určena aplikace CONTACT details. Více v článku  Podrobnosti o kontaktu při příchozím hovoru.
    Tak ono by se dalo využít mail serveru libovolného. V práci používáme kerio a s tím by to taky chodilo. Ale v rámci zálohy kontaktů věřím více googlu :)
    Třeba na SIM kartě, po převodu kontaktů do zařízení. Nechte si zobrazit kontakty jen na požadovaném úložišti (viz předchozí bod). Poté stiskněte Menu, vyberte Odstranit. Vyberte vše (zobrazují se kontakty jen kokrétního úložiště) a potvrďte odstranění.
    V kontaktech stiskněte Menu, vyberte položku Spravovat kontakty, zvolte Importovat nebo exportovat kontakty a poté zvolte Importovat z karty SIM. Vyberte kam se mají kontakty uložit (do zařízení, do Googlu) a vyberte, které kontakty chcete převést (v menu je možnost vybrat vše).
    K čemu slouží kontakty asi není nutné příliš podrobně popisovat. Je to Váš adresář, seznam lidí a jejich telefonních čísel, emailů, adres atd. Jsou to pro každého docela důležitá data, o která by nikdo nerad přišel.


Kontakty – ukládání a zálohování

    Také si můžete nastavit automatickou zálohu a synchronizaci, která se provede, kdykoliv se vrátíte na předem vybrané místo, aniž byste se o něco museli starat.
    Kde jsou kontakty vlastně uložené? To většina uživatelů moc neřeší a přitom je to dost důležitá otázka. Je více možností – druhů úložišť (na SIM kartě, v zařízení, na účtu Google…). Aplikace Kontakty ve Vašem telefonu umí pracovat se všemi těmito úložišti. Nicméně Vy byste měli vědět, kam si ukládáte nové kontakty a odkud vlastně pochází ty existující.
    Nebo na jekémkoliv jiném úložišti. V kontaktech vlevo nahoře je nadpis Telefonní seznam, který když rozkliknete, zobrazí se Vám seznam úložišť a u každého je zaškrtávátko, zda se má zobrazovat či nikoliv.
    Třeba na SIM kartě, po převodu kontaktů do zařízení. Nechte si zobrazit kontakty jen na požadovaném úložišti (viz předchozí bod). Poté stiskněte Menu, vyberte Odstranit. Vyberte vše - volba v menu - (zobrazují se kontakty jen kokrétního úložiště) a potvrďte odstranění.


Hromadný převod kontaktů ze zařízení ke Googlu

    Následují popsané různé operace s kontakty. Bohužel u každého výrobce se s kontakty pracuje trochu jinak, takže pokud nenaleznete svůj telefon, berte to pouze jako inspiraci, co hledat.
    V tomto článku nebudeme řešit základní práci s kontakty, ale zaměříme se na to, kde jsou kontakty vlastně uložené, jak je zálohovat a jak je  např. obnovit do nového telefonu.
    Při vytváření nového kontaktu máte obvykle, ne příliš nápadnou možnost volby úložiště. Důležité je, že aplikace si většinou pamatují poslední volbu a u dalšího kontaktu Vám ji rovnou nastaví.
    Dnes, doufám jeden z posledních článků, týkajících se Nokie E66. Ve své nokii mám adresář který potřebuji dostat do androida. Možností jak přenést adresář je několik. Můžete si poslat kontakty přes bluetooth (to jsem netestoval, BT mi nejde), můžete si odeslat vcard - například na email, můžete přes Nokia PC Suite vyexportovat .CSVčko, které můžete poté naimportovat do GMailu (to jsem chtěl, ale nepovedlo se mi přenést všechny údaje korektně). Nejoptimálnějším řešením je použít Mail for Exchange.


dr.fone - Zálohování a obnovení (IOS)

    Nyní je čas, kdy trhu s mobilními zařízeními vládnou telefony s Androidem, iOS a Windows. A právě kvůli změnám v operačních systémech, díky kterým jsou nyní u kormidla systémy, jež v té době buď neexistovaly anebo nebyly zdaleka tak rozšířené, je velmi často zapotřebí i změna vašeho starého zařízení. Přiznejme si, že stará mobilní zařízení už jednoduše nedokáží udržet krok s dobou, jelikož požadavky ze strany uživatele neustále eskalují.
    Po zapnutí a nastavení synchronizace kontaktů doporučujeme ověřit, že k synchronizaci opravdu dochází. Nejlépe tak, že se přes web podíváte do svého GMailu a ověříte, že tam Vaše kontakty opravdu jsou.
    Doporučuji využívat třetí možnost, a to ukládat kontakty na servery Google, pod Váš Google účet.  Tato možnost znamená, že se kontakty s Googlem pouze synchronizují, dostanete se k nim samozřejmě kdykoliv, i když nejste online. Řešení má následující výhody:
    Stále větší počet uživatelů používá operační systém Android a často hledá jednoduché řešení, jak rychle a elegantně zálohovat, případně synchronizovat kontakty bez nutnosti připojení k počítači. A právě pro tyto potřeby jsme připravili v rámci PhoneCopy.com jednoduchý návod včetně obrázků. Případně se můžete podívat na náš video průvodce, který najdete včetně českých titulků na našem YouTube kanálu.


Jak přenést kontakty ze symbianu na android

    Právě kvůli této, dá se říci nucené změně, je stále častěji zapotřebí převod kontaktů ze starého zařízení do nového a občas to nemusí být zrovna jednoduché. Mnoho výrobců se dříve snažilo o to, aby přesun kontaktů fungoval pouze v rámci jedné značky. Přirozeně to s sebou neslo spoustu komplikací a občas jste se museli smířit s tím, že kontakty nepřesunete. Dnes je tomu ale jinak! Existuje množství nejrůznějších aplikací, které si s převodem poradí, dokonce se sami výrobci snaží vytvářet programy pro převod kontaktů od konkurence, což celý proces velmi usnadňuje a zrychluje.
    V kontaktech stiskněte Menu, vyberte položku Import/export, zvolte Import ze SIM karty, vyberte kam se mají kontakty uložit (do zařízení, do Googlu) a vyberte, které kontakty chcete převést (nahoře je možnost vybrat vše). Pozor, kontakty se nepřevádějí, ale kopírují, čili se budou zobrazovat dvakrát a je potřeba je pak na SIM smazat, nebo skrýt.
    Je potřeba si uvědomit že práce s kontakty je v androidu rozdílná od způsobu na který jste zvyklí. Princip je vlastně jednoduchý. Kontakty máte ve svém adresáří na GMailu. Samozřejmě u kontaktů si vyplníte jméno, příjmení, telefony, emaily, adresy, avatar... Telefon si pak stáhne celý adresář. V případě že přijdete o telefon, v novém si prostě opět stáhnete adresy...

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00