Jak na věc


konopná mast z bambuckého másla

Konopná mast - výroba

    Konopná mast s přídavkem měsíčku lékařského je vyrobena podle tradiční receptury. Základ masti tvoří přírodní lanolin, bambucké máslo a včelí vosk. Bez vazelíny. Mast promašťuje a regeneruje.
    Konopí (Cannabis) patří k nejstarším pěstovaným rostlinám světa s všestranným využitím. Nejčastěji se pěstuje konopí indické (Cannabis indica), seté (C. sativa) a rumištní (C. ruderalis). Pozitivní účinky konopí se, krom jiného, využívají k výrobě mastí a gelů.
    Dále je dobré si uvědomit, že veškeré účinné látky v konopí (THC,CBD a spousta dalších kanabinoidů) jsou rozpustné v tucích, případně v alkoholu, nikoli však ve vodě. Sušený přebraný materiál je vhodné spařit horkou vodou např. přes cedník s dětskou plenou, vymačkat a nechat znovu trochu proschnout. Zelenou vodu nechejte klidně odtéct do výlevky, o žádné účinné látky nepřijdete, naopak tímto procesem zbavíte budoucí mast přebytečného chlorofylu, případně zbytků hnojiv.
    Konopná mast s přídavkem kostivalu a chilli je vyrobena podle tradiční receptury. Základ masti tvoří přírodní lanolin, bambucké máslo a včelí vosk. Bez vazelíny.


Konopný hřejivec- hřejivé konopné mazání

    Přepuštěné máslo neboli Ghi je nyní moderní, ale pravdou je, že ho již dělávaly naše babičky. Jde o čistý tuk - přepuštěním se odstraní všechny "netukové složky" a je bez obsahu bílkovin. Přepuštěné konopné máslo ghí patří nejen do zdravé výživy, ale můžeme ho brát jako přípravek, který pomáhá a probouzí :-) tělo i ducha.
    Hřejivé mazání s obsahem konopného oleje a chilli bylo vyrobeno tak, aby se jednodušše dostalo do hloubky vašeho tělesného problému. Působení konopného hřejivého gelu na prohřátí - uvolnění - podpora hojení - regeneraci.
    Vhodnou náhradou sádla je lékařská vazelína, raději žlutá, nečištěná, která má velice podobné fyziologické vlastnosti, dobře se vstřebává, v lednici být nemusí a např. pro kůži s atopickým ekzémem je její užívání vhodné. Někomu by ovšem mohlo vadit, že se jedná o ropný produkt, zkrátka že není dost „přírodní“.
    Konopné masti - také jste už o nich slyšeli a chcete si je doma sami zkusit vyrobit? Prozradíme Vám jednoduchý recept, již od našich babiček. Vyrobte si svou vlastní konopnou medicínu.
    Konopné chladivé mazání s obsahem konopného oleje a máty bylo vyrobeno tak, aby se jednodušše dostalo do hloubky vašeho tělesného problému. Působení konopného chladivého gelu na zklidnění, rychlou úlevu od bolesti.


Konopný protein pro posílení organismu

    Vyrobte si svoji originální konopnou mast! Originální bude určitě, vložíte do ní svou energii. Už samotná příprava je léčivý proces. Vyrobit si lék sami je to nejléčivější a nejhezčí, co pro své tělo nebo své blízké můžete udělat.
    Pro výsledek bude kromě správně zvoleného základu a postupu důležitý především rostlinný materiál. Konopný olej lisovaný ze semínek je bezvadnou kosmetickou surovinou, očekávané léčebné vlastnosti bohužel nemá. účinné kanabinioidy jsou obsaženy částečně v listech, ale především v květech samičích rostlin, jejichž pěstování naše legislativa stále neumožnuje.
    Receptů na výrobu domácí konopné masti je na internetu spousta, ne všechny jsou však účinné a jako o konopí vůbec i o výrobě masti koluje spousta fám a předsudků.
    Konopná mast s extraktem z konopí a přídavkem kostivalu a chilli je vyrobena podle tradiční receptury. Základ masti tvoří přírodní lanolin, bambucké máslo a včelí vosk. Bez vazelíny.


Recept na výrobu domácí konopné masti

    Konopný protein se získává rozmělněním semínek rostlin cannabis sativa, tedy z konopí setého. Neobsahuje THC a tudíž nemá žádné psychoaktivní, či jiné nežádoucí účinky. Naopak. Konopný protein by se měl stát součástí Vašeho jídelníčku právě v tomto předzimním období, kdy je potřeba podpořit imunitní systém a posílit tělo, aby bylo lépe odolné.
    Konopná kosmetika konopí zažívá v této době obrovský boom. Důvodem jsou především jeho léčivé, zklidňující účinky a skvělý vliv na problematickou pleť. S čím vším může pomoci.
    Možností máte několik. Donedávna nejrozšířenějším a velmi vhodným základem pro výrobu masti je vepřové sádlo, nejlépe tzv. vnitřní. Taje při cca 55 °C a výborně absorbuje látky rozpustné v tucích, které se pak svrchní vrstvou kůže dostávají do těla. Nevýhodou je jeho krátká trvanlivost, žlukne a musí se skladovat v lednici. Spoustě lidem také vadí typické živočišné aroma.
    Předpokládejme tedy, že jste je našli náhodně na půdě... v tom případě sušenou rostlinu zbavíte stonků a velkých, zažloutlých a nevzhledných listů. Čím méně listů a více květů použijete, tím bude výsledek lepší. Častá chyba je květy vykouřit a listí dát babičce do mastí :)


Konopný chladivec - chladivé konopné mazání 100ml - 159 Kč

    Vhodnou přírodní alternativou je Apiolka, masťový základ ze za studena lisovaného slunečnicového oleje a čištěného včelího vosku. Můžete si ji snadno vyrobit sami, spojením kvalitního nerafinovaného rostlinného oleje dle vašich preferencí (kromě slunečnice také lněný, konopný, makový, třeba i řepkový, nedoporučovala bych olivový) se včelím voskem, vhodné jsou tzv. mezistěny, nebo vločky čistého včelího vosku.


prohřátí - uvolnění - podpora hojení - regenerace

    Ve vodní lázni rozpusťte masťový základ (skleněná miska, do ní vazelína, nebo apiolka, to celé do pánve s vodou a ta na sporák, ), po úplném rozpuštění vsypte byliny sušené byliny v poměru „kolik se vejde“ tedy cca ¾ objemu základu. Zamíchejte míchátkem, nebo dřevěnou špejlí a macerujte za tepla minimálně hodinu, do pánve občas dolévejte vodu dle potřeby. Ne do misky s mastí! Vodu udržujte horkou a vazelínu rozpuštěnou, tj. v rozmezí 55°C - 70°C, teploměr není potřeba, teplota masťového základu by se při tomto postupu zvýšila nad 70°C snad jen při malém množství základu ve velmi tenkostěnné misce s vroucí vodou okolo. Po hodině vytáhněte misku z lázně, nechte vychladnout a uložte přikryté na tmavém místě po dobu jednoho týdne, není potřeba opakovaně zahřívat, rozpouštět ani míchat, stačí, když se „odleží“ v pokojové teplotě. Poté mast znovu rozpusťte ve vodní lázni, sceďte přes jemné plátno, plátěné sítko, nebo netkanou textilii do jiné skleně
    Z přírodních masťových základů nedoporučuji používat bambucké máslo, ani kokosový tuk. Tyto základy mají nižší teplotu tání, okolo 29 °C a v teplejším prostředí se mast rychle mění v „olejíček“, při výrobě teplou macerací se přehřívají a přepalují dříve, než se vymacerují byliny, navíc jde o endemické suroviny dovážené přes půl světa. Hlavní nevýhoda je nestabilita a hrudkovitost výsledné masti, především u bambuckého másla.
    Každý zná konopný gel, ale jak ho vlastně správně použít a na které všechny nemoci vám pomůže? Odpovědi na otázky naleznete v našem článku o tomto malém zázraku.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00