Jak na věc


komínový ventilátor na zvýšení tahu

Komínový ventilátor M500 se čtvercovou podstavou pr.150

    Funkce:U komínu osazeného komínovým nástavcem EKON nedojde v případě horizontálně proudícího vzduchu (větru) kolem komínového tělesa a komínové hlavy ke zvíření spalin, případně přerušení spalinového (kouřového) sloupce. Umístěním komínové hlavice EKON na komínové těleso je proudící vzduch nucený pronikat řadami otvorů (okénky) v plášti a vlivem speciálního tvaru okének obtékat vnitřní rouru vertikálním směrem vzhůru a při výstupu z hlavice tak zvyšuje tah komínu.
    Nově vyvinutý model komínového ventilátoru AirSpeedy nabízí řešení pro situace, kdy tah komína nestačí na zajištění bezpečného odvodu spalin. Ventilátor může být kdykoliv zapnut pro posílení komínového tahu, např. při zátopu nebo nepříznivých povětrnostních podmínkách, nebo naopak vypnut když je tah komína dostatečný. Při nízkém komíně nebo malém průměru může být ventilátor zapnut trvale. Určen pro komíny o průměru 120-160mm. [...]
    Základ komínového ventilátoru tvoří pata, která je připevněna ke komínové hlavě. K patě je připevněn komínový ventilátor s přívodem vzduchu, prodlouženým vyústěním komínu a elektroinstalací. Ventilátor je upevněn mimo komínový průduch, což neblokuje spalinovou cestu při jeho vypnutí či výpadku elektrické energie. Při čištění lze komínový ventilátor snadno demontovat a opět namontovat. Veškeré komponenty jsou vyrobeny z nerezové oceli, odolávající povětrnostním vlivům, korozi a kyselinám.


RUČNÍ/POLOAUTOMATICKÁ REGULACE EFC18

    Aby bylo zabráněno zpětnému tahu skrz spotřebič, který není momentálně v provozu, je nutno zajistit spotřebič pomocí spalinové klapky. Jako řešení této situace u otevřených plynových spotřebičů nabízíme osvědčené tlakotěsné a spolehlivé řešení klapkami řady MUK 80/125 a řady MUK 100/150.
    Okolní vzduch je nasáván ventilátorem (A) a vháněn do tlakové komory (B). Tento vzduch získává průchodem úzkou štěrbinou (C) vysokou rychlost proudění. Vyvolaný podtlak „vytahuje“ spaliny z komínu (D).
    Komínový nástavec EKON je možné objednat ve dvou variantách. První varianta je komínový nástavec se čtvercovou podstavou vhodný především pro klasické zděné komíny. Tato podstava se přichytí k hlavě komínu do předem vyvrtaných děr pomocí hmoždinek a vrutů nebo pomocí závitových tyčí a chemické kotvy.
    Inteligentní řešení optimalizující funkčnost komínových systémů šetří energii a snižují emise. Kvalita produktů německých firem Kutzner+Weber a Upmann je založena na dlouholetých zkušenostech v oblasti regulace tahu komínových systémů.
    Jedná se o vícevrstvá komínová tělesa, která se skládají z vnitřní vložky, izolace a vnějšího pláště. Použití nerezových komínů je téměř neomezené a v posledních letech stále více oblíbené.


Bezpečnost provozu spotřebičů v kaskádě

    Komínové ventilátory instalujeme všude tam, kde je potřeba zvýšit komínový tah bez ohledu na výšku a typ komínu a také na rychlost větru. Komínové ventilátory pomáhají především při zatápění, ale i při samotném hoření, protože zajišťují v komínu dostatečný podtlak a tím i přísun vzduchu do spalovacího prostoru, což znamená vyšší účinnost spalování.
    Komínový nástavec EKON svou konstrukcí zlepšuje tah komínu a působí i jako ochranný prvek komínového tělesa a především jeho hlavy. Zvýšením tahu dochází ke zdokonalení průběhu hoření a zvýšená teplota spalin opět zvyšuje tah komínu.
    Vámi vybraný komínový ventilátor Vám dovezeme až domů a namontujeme nebo ventilátor zašleme kurýrní službou po celé České republice. Po domluvě je možné i osobní převzetí v Českých Budějovicích.
    Přijďte se podívat na vystavené vzorky k nám na prodejnu. Adresa: K. Kovařovice 1 - Rožnov, České BudějoviceOtevírací doba: PO - PÁ - po předchozí domluvě na tel. čísle +420 724 232 635
    Malý a lehký ventilátor je dodáván i se zásuvným adaptérem nastavitelným pro rozsah průměrů komínů 120-160mm. Součástí dodávky je rovněž radio spínač s dálkovým ovládáním.
    Komínové nástavce je možné nastříkat libovolnou barvou dle vzorníku RAL a následně vypálit. Dále je možné parametry nástavce libovolně upravit (např. velikost základové desky, délku a průměr nástavce atd.).


Popis funkce komínového ventilátoru

    Komínový nástavec EKON svou konstrukcí zlepšuje tah komínu a působí i jako ochranný prvek komínového tělesa a především jeho hlavy. Zvýšením tahu dochází ke zdokonalení průběhu hoření a zvýšená teplota spalin opět zvyšuje tah komínu.
    Toto zařízení je určeno k podpoře komínového tahu pro topidla na tuhá paliva, zejména kotle na dřevo. Umísťuje se na kouřovod mezi výstupní hrdlo topidla a vstup do komína.
    Dimezování spalinových cest a komínových systémů vychází z potřeb připojených spotřebičů. Výkonnost spalinové cesty, nebo chcete-li tah komínu, v průběhu roku kolísá vlivem proměnlivých povětrnostích podmínek a teplotních změn. Pro zajištění bezpečného provozu jsou spalinové cesty projektovány pro vnější teplotu 15°C (dle EN 13384). Během topné sezóny, ve které jsou spotřebiče nejčastěji provozovány, pak může docházet k nevhodnému zvýšení teplotního gradientu, zvyšení podtlaku ve spalinové cestě a tím k nepříznivému ovlivnění spalovacího procesu a snížení jeho ekonomičnosti. Dochází ke snížení účinnosti a ke zvýšení spotřeby paliva. regulátory tahu slouží k omezení hodnoty podtlaku na úroveň potřebnou pro optimální průběh spalování příslušného spotřebiče.


Zvýšení tahu komínu - komínové ventilátory

    Druhá varianta je vhodná pro systémové komíny firem SCHIEDEL, EKO, CIKO, HELUZ, ROHR-KAMIN  atd. a její montáž je realizována pouze zasunutím komínového nástavce do komínového průduchu. V případě zájmu je možné upravit komínový nástavec EKON i pro komíny PLEWA.
    SO, NE a státní svátky - ZAVŘENOVážení zákazníci, pokud byste se rádi k nám podívali na kamna a vložky značek Hoxter, Nordpeis, Nordica, Hede, Kobok, Romotop, Heta atd. nebo byste potřebovali pouze poradit, rádi Vás u nás přivítáme. Momentálně nejsme celou naší otevírací dobu ve vzorkovně, proto prosíme nejdříve zavolejte a domluvte si schůzku.
    Mezi další funkce komínových ventilátorů, které jsou zapnuté, patří ochrana domácího prostředí před sazemi a prachem při čištění a vybírání sazí z komínu, či možnost odvětrání místností v horkých dnech pomocí nepoužívaných krbů a kamen.
    Regulátor EFC18 je poloautomatický regulátor otáček s integrovaným automatickým spínáním zapnuto/vypnuto pro spalinové ventilátory EXHAUSTO. Regulátor pod¬poruje zapálení topeniště přednastavenou funkcí startu.


Zvýšení tahu komínu - komínové ventilátory

    Studená spalinová cesta povětrnostní podmínky, umístění komína, krátký, úzký, nevhodně zvolený komín – komínový ventilátor se postará o dostatečný tah v okamžiku, kdy je to potřeba. Jakmile se podmínky zlepší a komín táhne sám o sobě, je možno ventilátor vypnout. Použitelné pro všechny typy paliv a spotřebičů.
    Regulátory tahu jsou mechanické nebo motorem ovládané komponenty, které zajišťují konstantní hodnotu podtlaku ve spalinové cestě. Jakmile hodnota podtlaku ve spalinové cestě stoupne na optimální hodnotu, regulátor tahu se otevře a regulovaným přívodem vzduchu do systému omezí podtlak na nastavenou úroveň. Při poklesu podtlaku se regulátor tahu opět uzavře. Tento jednoduchý a zároveň efektivní princip zajišťuje rovnoměrné podmínky pro hoření a tím i měřitelnou úsporu energie. Vysoká návratnost prostředků investovaných do regulátoru tahu je dána snížením spotřeby paliva a představuje jednoduchou cestu ke snížení nákladu na vytápění a to jak pro domácí, tak i pro průmyslové použití. Dalším významným argumentem hovořícím ve prospěch regulátorů tahu je snížení emisí dané rovnoměrným spalováním.
    Jedná se především o stavebnicové komíny skládající se z lehčených betonových tvárnic, minerální izolace a vnitřních šamotových nebo nerezových vložek.


KOMÍNOVÉ STŘÍŠKY, HLAVICE, NÁSTAVCE A VENTILÁTORY

    Regulátor EFC18 je vybaven teplotním čidlem, které je určeno k montáží mezi spalinový ventilátor a hlavu komína. Regulátor je označen CE - určen a odzkoušen ve standardech pro EU.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00