Jak na věc


koledy štědrý večer nastal

Pro zdraví - Udělejte něco pro sebe

    Poslední pracovní den před Vánoci je tady a po víkendu přijde pro většinu lidí nejkrásnější svátek v roce – Štědrý den. S tímto dnem je spojeno mnoho tradic a zvyků, které jsou více či méně známy a dodržovány. V dnešním příspěvku vám je představíme. A pak už záleží jen na vás, zda je přijmete za své. Kouzelné Vánoce.
    „Ta dnešní mládež,” povzdechne si děda, když kolem něj prochází mladá blondýnka od vedle. „Maluje se to jako štětka, voní se to jako štětka, vypadá to jako štětka... Tak za kolik?”
    3.9. - Hudba je přece zábava!Muzika je nedílnou součástí našich životů. Mp3 skladby plní naše mobilní telefony, tablety, mp3 přehrávače a další zařízení dobrou náladou při poslechu své oblíbené hudby. Přejít na všechny mp3.
    Lití olova – olovo se roztaví a poté nalije do nádoby se studenou vodou. Jakmile kov ztuhne, můžete začít zkoumat, co vás čeká. Posuzuje se vzniklý tvar a fantazii se meze nekladou.
    Milí příznivci Vánočních svátků, pošlete nám 10 vánočních receptů a získejte krásný dárek v podobě moderního tyčového mixéru Sencor..... Pro více informací, podmínky spolupráce, klikněte zde.


Neplodnost - nebojte se ji řešit

    Jmelí - připevňuje se na světlo/lustr nebo nad dveře. Symbolizuje štěstí. Zároveň platí, že muž pod ním může políbit ženu (začátek či upevnění vztahu). Také se říká, že jmelí by si člověk neměl kupovat sám, ale měl by ho dostat.
    Tradičním jídlem připravovaným k štědrovečerní večeři je rybí polévka, ryba (kapr v trojobalu) a bramborový salát. Stejně jako vánoční stromeček, tak i tato tradice je poměrně mladá. A je to vlastně logické, protože dříve ryby nebyly pro každého. A recept na bramborový salát k nám také přišel až později.
    Kapří šupinky pod talířem – pod každý talíř má dát kapří šupinka. Pokud si jí vložíte do peněženky a celý rok jí tam nosíte, pak nebudete mít finanční problémy.
    zdroj: OpenImageBank.comVánoce si asi nedovedeme představit bez vánočního stromečku. Možná překvapí, že tato tradice je u nás relativně mladá, pochází ze začátku 19. století. K jejímu rozšíření docházelo postupně – nejdříve ve městech a teprve mnohem později na vesnicích.


Coca-Cola - Vánoce jsou tady - stará verze

    Muž jde po ulici a najednou shora zaslechne příšerný jekot. Zvedne hlavu a vidí, jak v paneláku v desátém patře visí z parapetu jenom za konečky prstů žena, nad ní se z okna vyklání muž a kladivem ji tluče přes prsty, zaťaté v parapetu. Okamžitě zařve: Člověče, co to děláte! Vždyť spadne dolů a zabije se!!! Shora se ozve odpověď: To je moje tchýně! Muž chvíli mlčky celou situaci pozoruje a pak podotkne: Ale jak se drží, mrcha!
    Řetěz kolem stolu – kolem stolu se omotá řetěz, který představuje ochranu pro příští rok - rodina drží pospolu a zároveň je chráněna před zloději i zlými duchy.
    Zlaté prasátko – během Štědrého dne se má člověk postit, aby pak večer viděl zlaté prasátko, které znamená štěstí a hojnost v následujícím roce. Nejíst musí vydržet ale až do vyjití první hvězdy.
    Rozkrajování jablek – pokud chcete vědět, jaký bude příští rok v oblasti zdraví, pak můžete během večera rozkrojit jablíčko (na šířku). Najdete-li hvězdičku, pak budete zdraví jako rybičky. Je-li tvar ale jiný, pak následující rok nebude v tomto směru úplně dokonalý.
    A na závěr jsme pro vás připravili i sváteční pohádku, díky které můžete dětem nekonečné čekání na Ježíška zkrátit. Pohádka je trochu netradiční, protože hlavními hrdiny jsou vaše děti. Pohádka se jmenuje Vánoční pohádka o myšce a „jméno vašeho dítěte.“ Přejeme krásné předvánoční počtení.


Štědrý večer nastal - Karel Gott

    Server T-Videa.cz Vám přináší ta nejlepší YouTube videa na jednom místě. Sledujte youtube písničky svých oblíbených hudebních autorů, filmové trailery, zábavná videa, u kterých dáte zabrat své bránici, a spoustu dalších klipů podle Vašeho výběru. Videa můžete komentovat, sdílet se svými přáteli na sociálních sítích.
    Jde liska po lese a hleda sveho manzela. Prijde za medvedem a pta se ho: Medvede, nevis kde mam manzela? Medved ji odpovi: Kdyz se se mnou vyspis tak ti to reknu. Tak se s nim liska vyspi. Kdyz se rano se probudi tak rika: To je hajzl ten medved, obelhal me. Jde druhej den po lese a potka zajice. Opakuje se to stejny. Treti den s vlkem, no a tak se to opakuje asi 6x. No a vis jak to dopadlo? Kdyz se se mnou vyspis tak ti to reknu
    Házení střevíců – tento zvyk je určen mladým dívkám, které chtějí vědět, zda se příští rok vdají. Dívka se postaví zády ke dveřím a hodí střevíc přes rameno. Pokud dopadne špičkou ke dveřím, pak se příští rok na ni čeká manžel a ona odejde z domova.
    Od štědrovečerní večeře se nemá vstávat – říká se totiž, že kdo vstane, ten do roka zemře (v tom lepším případě bude sice naživu, ale nebude se moci společné večeře zúčastnit).


ČESKÉ VÁNOČNÍ KOLEDY (PRAHA V ZIMĚ) MEGAMIX KLASICKÝCH STARÝCH NEJHEZČÍCH PÍSNIČEK

    A ještě doplnění: na Štědrý den opravdu odpočívejte a těšte se na Ježíška. Žádné uklízení, praní a podobně, protože jinak si zkazíte celý příští rok. Nevěříte, pak pro potvrzení výše uvedených slov přidáváme tradice a zvyky, které dodržovali již naši předci:
    Pouštění lodiček – nejdříve je třeba lodičky vyrobit, což by měl učinit každý sám. Rozlouskne se vlašský ořech a do půlky skořápky se postaví malá svíčka (zakape se voskem). Loďka musí být stabilní, aby se nepřevrátila. Poté se svíčka zapálí a skořápka se vloží do nádoby s vodou. Ten, jehož lodička vydrží svítit a plout nejdéle, bude mít dlouhý život. Pro majitele lodiček, jež zůstanou u břehu, bude následující rok klidný a víceméně beze změn. Ty, jejichž skořápky se „vydají do světa,“ čekají v příštím roce velké změny. Pokud se lodičky drží pohromadě, pak tomu tak bude i s jejich majiteli. Pozor ale, aby se lodička nepotopila – to totiž nevěstí nic dobrého.
    Zpívání koled – pěkným zvykem je zpívání vánočních koled u stromečku. V některých rodinách se dokonce hraje i na hudební nástroje. Naopak jinde se zpívání nahradilo pouštěním koled z CD a podobně.


Vánoční koledy - Štědrý večer nastal

    Po večeři se již tradičně na stůl dává cukroví, ovoce, čokoláda, oříšky a další dobroty dle vlastního uvážení. U nás se stále v mnoha domácnostech dodržuje zvyk, že se vánoční cukroví peče doma. Mezi velmi oblíbené a v podstatě tradiční cukroví patří linecká kolečka, vanilkové rohlíčky, medvědí pracny, kokosky a další.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00