Jak na věc


kohoutová berenika cd

Rozálie Kohoutová — Lidé — Česká televize

    FAMU úspěšně dokončila v roce 2012 filmem Kytlice, Zimmer frei, který nahlíží do absurdních dějin středu Evropy skrze malou obec Kytlice v bývalých Sudetech.
    Devětadvacetiletá režisérka dokumentárních filmů se narodila v Praze, kde také postupně vystudovala obor romistika a v roce 2007 nastoupila na FAMU na katedru dokumentární tvorby, kterou úspěšně ukončila před dvěma lety. Už za svých studií se intenzivně věnovala tvorbě dokumentárních filmů jak v České republice, tak v zahraničí – v Paříži sbírala zkušenosti jako asistentka ve francouzské produkční společnosti Ideal Audience.
    Herečka Berenika Kohoutová se objevila i v nekonečném seriálu Ulice a náruživou Kasandru předvedla v komedii Můj vysvlečenej deník. Pro své role se dokáže obětovat, kvůli nim si nechala i přebarvit vlasy. V roce 2017 se stala jednou ze soutěžících čtvrté řady show Tvoje tvář má známý hlas, kterou vyhrála.
    Od roku 2006 spolupracuje s Českou televizí, pro kterou točí dokumenty k pořadům Queer (díly z Kuby, Francie a Moskvy), Příběhy domů, Kosmopolis, Tajemství rodu Radka Bangy či film Vetřelci a volavky.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00