Jak na věc


kožní mast se sírou

Online konzultace s kožním lékařem: akné, mateřská znaménka i padání vlasů

    Šupiny, které se při lupénce objevují, jsou vlastně husté nánosy odumřelé kůže, které vznikají, když buňky ve vrchní vrstvě kůže (epidermis) rostou rychleji, než odpadá.  Lupénka, která se objevuje nejčastěji  ve věku od 10 do 30 let, může být dědičná. Onemocnění není nakažlivé
    Spouštěcím faktorem onemocnění může být poranění kůže, streptokoková infekce nebo alkohol. Stres se rovněž může podílet.  Nemoc obyvkle vyvolává v postiženém pocity méněcennosti a deprese - nedílnou součástí léčby je proto řešení průvodních psychických stavů. V některých případech je možné udžet lupénku pod kontrolou pomocí zvlhčujících prostředků. Jindy, zejména jsou-li poztiženy ruce a nohy nebo více než 30% povrchu těla, je nutné použít radikalnějších metod. Lupenka je nevyléčitelná, často je však možné udržet pod kontrolou domácí léčbou v kombinaci s lékařskou pomocí. K léčbě se používají masti, ultrafialové záření a orální medikamenty.


Svrab: Míra hygieny není rozhodující, nákaza hrozí i čistotným lidem

    Je to alergiský stav, který se poprvé objevuje v útlém dětství. Infantilní ekzém obyvykle postihuje zápěstí, vnitřní část loktů a zadní část kolen, ale v těžkých případech může být postiženo celé tělo. Obvyklé ošetření znamená vyhýbat se ostrých mýdel a čisticích prostředků a používat místo toho speciální mýdlovou náhražku a přidávat do koupele olej. Silně zvlhčující krém by se měl aplikovat na postižená místa. Jestliže je svědění siln, lékař vám může předepsat na jeho zmírnění léky. V některých případech se doporučují mírné steroidní krémy a jestliže je ekzém infikovaný, je nutné používat krém smíšený ze steroidů a antibiotik, nebo brát antibiotika ústy. Mohou se provést kožní testy, aby se zjistily faktory, které jsou bezprostřední příčinou vypuknutí ekzému. Někdy zhoršuje ekzémy jedna nebo více složek potravy. Váš lékař vám poradí, zda je nutná speciální dieta.
    Objevuje se většinou ve vlasové části hlavy (v podobě lupů) a na obličejí. U malých dětí se objevuje jako žlutá šupinatá ložiskovitá vyrážka především v obličejí a ve vlasech. Někteří odborníci se domnívají, že lupy způsobuje plíseň. Stresem nebo ucpáváním mazových žláz se seboroická dermatitida zhoršuje.
    Skvrny a vyrážky v dětství jsou obyvkle způsobeny zánětem kůže jako důsledek infekce, která může být lokalizovaná, nebo jsou součástí celkové nemoci, nebo je to alergická reakce. Vyrážky jsou většinou provázeny horečkou nebo pocitem celkového onemocnění a nejsou známkou vážné nemoci, jestliže však vyrážka svědí nebo bolí, měli byste se poradit s lékařem, který poskytne účinné léky.


Nehty jsou obrazem vašeho zdraví

    Mikroby se dostávají do těla různým způsobem: poškozenou kůží, při pohlavním styku, ze vzduchu, z potravin a z vody. Jakmile se bakterie, virus nebo plíseň dostanou do organismu, snaží se tam přežít. Viry napadají živé buňky a množí se v nich. Oslabují organismus, který se pak hůř brání nebezpečným bakteriálním infekcím. Reakce těla způsobuje, že se cítíte nemocní. Když se tělo cítí ohroženo, uvolníimunitní systém protilátky a bílé krvinky, aby se bráníly vetřelci. Bílé krvinky působí jako chemický spouštěcí mechanismus, vyvolávají horečku, která často infekce doprovází. Některé mikroby uvolňují toxiny a napadají zdravé buňky, z kterých ubírají živiny. To rovněž zvyšuje pocit nemoci.
    Akné (Acne vulgaris) je neustálý výsev nových a nových zarudlých pupínků, otevřených i zavřených komedonů, drobných neštoviček, zanícených uzlíků až zhnisaných mazových cist v kůži. Akné vzniká v souvislosti nadměrnou produkcí kožního mazu (který si kůže vyrábí, aby ji činil vláčnou) a nadměrným rohověním výstelky vývodů mazových kožních žláz. Kožní maz ucpává kožní póry a vytváří tak otevřené i zavřené komedony. Bakterie vegetující za komedonovou zátkou vedou ke vzniku zánětlivých pupínků a uzlíků, popřípadě ke zhnisání mazových cyst. Akné je běžná v pubertě, ale může se vyskytnout v každém věku.
    Již po dvaceti minutách může mráz způsobit podchlazení nebo omrzliny. Ohroženy jsou zejména malé děti a senioři a chronicky nemocní.... Celý článek


„Naučila jsem se žít s bolestí, kterou nesou motýlí křídla,“ říká Lenka

    Vyznačuje se kulatými, červenými mokvavými skvrnami, nejčastěji na pažích a na nohou. Příčinou bývá stres nebo nějaké další kožní onemocnění. Trpí ji často starší osoby, které mají suchou kůži, nbo lidé žijící v suchém podnebí. Horká koupel tento typ dermatitidy zhoršuje. Obvykle zmizí sama od sebe.
    Popáleniny se člení na popáleniny prvního až čtvrtého stupně podle hloubky (nikoli podle rozsahu nebo bolestivosti). Při poláleninách prvního stupně je zasažena pouze vnější vrstva kůže, ale bývají velmi bolestivé. Popáleniny druhého stupně zasahují vnější i vnitřní vrstu kůže, tvoří se puchýře, otoky. Jsou velmi bolestivé. Popáleniny třetího stupně - spálená nebo bílá kůže - nejsou bolestivé, protože popálení zasáhlo všechny vrstvy kůže včetně nervových zakončení. Popáleniny čtvrtého stupně pronikají všemi vrstvami kůže a zasahují i orgány a tkáně pod kůží.
    Omrzliny jsou bolestivým poškozením kůže, ke kterému dochází nejen kvůli teplotám hluboko pod bodem mrazu, ale i za přispění studeného... Celý článek


Albíni zvládnou léto díky titanu

    Skoln k tomuto druhu ekzému je pravděpodobně zděděný. Šupinaté, červené, ale ne zvláště svědivé skvrny se objevují na plochách s vysokou koncentrací mazových žláz, jako je nos a vlasové části obličeje, nebo kůže na hlavně nebo hruď. Seboroická dermatitida (mazotokový zánět kůže) na skalpu je nejběžnější příčinou lupů. Jestliže trpíte tímto stavem, udržujete postiženou kůži čistou a suchou, ale nepoužívejte na kůži ostrá mýdlanebo čistící prostředky. Jestliže je vyrážka hodně rozsáhlá, nebo vás obtěžuje, poraďte s es lékařem, který vám pomůže předepsat mírný krém nebo mazání.
    Ekzeím, někdy také nazývaný dermatitida, je název pro skupinu příbuzných chorobných stavů, při kterých se kůže zanítí a svědí. Ekzémy se dělí do několika typů:
    Monika (28) trpí lupénkou od deseti let. Během osmnácti let léčby zažila lehčí i horší stádia onemocnění. Během posledních osmi let... Celý článek
    Vřídek, se objeví, když vlasový míšek (jamka v kůži, z které roste vlas) se zanítí bakteriemi, z čehož se v míšku nahromadí hnis. Pod kůží se vytvoří zanícená boulička s bílým středem. Nakonec vřídek praskne, vypustí hnis a kůže se uzdraví.


Petra: Nemoc se musí naučit žít se mnou, ne já s ní

    Plísňové onemocnění nohou (tinea pedis) je nejčastější plísňové onemocnění. Je sice nepříjemné, ale dá se snadno zvládnout, jestliže se začne okamžitě léčit. Jeho původcem je podobná plíseň jako při plísňovém onemocnění v oblasti třísel a při kvasinkové infekci. Tvoří sena uzavřených vlhkých místek a žíví se odumřelými kožními buňkami. Možnost nákazy se zvyšuje, jestliže chodíte bosi ve veřejných sprchách a kolem bazénů. Vznik plísně podporují vlhkost, pot a neprodyšná obuv. Plísňové onemocnění v oblasti třísel postihuje čas od času většinu mužů. Ženy naopak můžou dostat kvasinkové infekce, dochází k nim, jestliže plíseň (houba), která již v těle existuje, vytlačí užitečné bakterie, které ji normálně udržují pod kontrolou.
    Kožní oddělení disponuje vlastním dermatochirurgickým sálkem, na kterém je prováděno celé spektrum dermatochirurgických diagnostických a léčebných zákroků jako jsou léčebné excize kůže, extirpace benigních i maligních nádorů, incize, drenáže, abraze, exkochleace a kryodestrukce kožních lézí.
    Tento druh ekzému je způsoben reakcí na kontakt s dráždivými látkami, na které jste alergičtí. Určité rostliny, jako je primule, jsou obyvkle příčinou tohoto ekzému. Kůže zčervená, svědí a udělají se puchýřky, které praskají na kterých se vytvoří stroupky. Mírnější formy kontaktního ekzému mohou být způsobeny kontaktem s určitými kovy - např. je to nikl používaný na šperky nebo na hodinky. Vyrážka zmizí asi za den, kdýž se odstraní příčina potíží.


Plíseň nehtů trápí čtvrtinu Čechů. Nakazit se můžete i přes ponožky

    Jak naznačuje název, je to druh vyrážky způsoben kontaktem s draždícími chemikáliemi - např. s ostrými čistícimi prostředky nebo průmyslovými chemikáliemi na pracovišti. Kuže vyschne, zčervená, zdrsní a svědí. Stav obyvkle zmizí, když se vyhnete kontaktu s dráždidly pozživáním gumových rukavic. Hydratační krém na ruce by měl zklidnit postiženou kůži, ale je záhadno poradit se s lékařem, který může předepsat mírný steroidní krém, aby zmizela vyrážka.
    Bradavice je boulička na kůži, způsobena virovou infekcí. Nejběžnější typ bradavice je tvrdá nebolestivá boulička s drsným povrchem. Bradavice se mohou objevit jednotlivě, ale častěji se jich objeví více pohromadě. Postiženým místem jsou nejčastěji ruce, ale ploché bradavice, nazývané verruca, se mouhou objevit i na chodidlech nohou. Tyto bradavice mohou dětem působit při chůzi bolest.
    V Evropě trpí atopickým ekzémem už každé páté dítě. Správnou prevencí lze jeho rozvoji zabránit. V rozhovoru s britským dermatologem... Celý článek
    (často mokvavé červené zatvrdliny a puchýře, které se pokrývají stupy) se může objevit kdekoli na těle. Nejčastěji je způsobena podrážděním nebo alergií na některý pleťový přípravek nebo rostlinu., např. škumpu jedovatou. Tento druh dermatitidy se může projevit jako reakce na určitá mýdla(nebo koupélové pěny) a prací prostředky, chlór a některá umělá vlákna.


Vši zabije chemie, ale prý i slivovice

    Lupy je název používaný k popsání nadměrného odlupování kůže na hlavě a svědění. Je to obvykle způsobeno mazotokovou dermatitidou (mazotokovým zánětem kůže)

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00