Jak na věc


klávesová zkratka pro hvězdičku

Filtrování oblastí (nabídka Data, příkaz Automatický filtr)

    Přidání další oblasti buněk k výběru nebo použití kláves se šipkou k přesunutí na začátek oblasti, kterou chcete přidat, a výběr následující oblasti stisknutím klávesy F8 a kláves se šipkou
    Vyponut a zapnout ToggleKeys pro postižené, občas se to blbě vypíná, v Nastavení/Usnadnění/Myš/Funkce myš na klávesnici - musí být vypnutá a pak v Usnadnění/klávesnice - ozvučení klávesnice musí být vypnuto.. xi xi
    Pokud máte notebook/klávesnici bez číselníku, je třeba zapnout na klávesnici funkci číselník (klávesa NUM). Písmena ve středu klávesnice se pak změní na čísla. Zde vyznačené červeně. Bíle jsou pak vyznačena běžná čísla na běžném číselníku (orientačně - pro jistotu).
    Skal tomu nerozumí. Asi se mu nikdy nestalo, že mu nešla myš. Anebo neví, že za určitých okolností je daleko snadnější máčknout r než šmátrat novou myší bůhvíkde za rohem, když někdo vloží do textu něco širšího a políčka pro klikání jsou mimo obrazovku. A to je jen namátka, ono zkratky jsou v naprosté většině výhodnější, ale to by musel mít Skal novější mozek, nový myš nestačí. :-)


Výběr buněk, řádků a sloupců a objektů

    Chcete ovládat Gmail co nejefektivněji? Zkuste místo myši klávesnici. Nejprve ovšem musíte přejít do nastavení (odkaz Nastavení resp. Settings vpravo nahoře) a zvolit volbu Klávesové zkratky zapnuté (Keyboard shortcuts on). Od toho okamžiku můžete využívat desítky klávesových zkratek a práci s poštou si tím urychlit.
    funkce jedním prstem, v případě že nemůžete stisknout Ctrl, Shift a Alt najednou, když toto zapnete můžete je stisknout postupně a systém to rozponá jako stisknuté najednou
    Zcela nahoře na panelu nástrojů klikněte na položku „Vložení“, čímž dojde k otevření příslušného pásu karet. Na tomto pásu karet najdete vpravo položku „Symbol“ a na tu kliknete. Tím dojde k rozevření okna se symboly, ve kterém již stačí najít hvězdičku a kliknout na ni, čímž se propíše do dokumentu na místo, kde je kurzor. Pokud by v tomto rozevíracím okně * nebyla, klikněte v tomto okně zcela dole na položku „Další symboly“. To otevře okno se všemi znaky programu, mezi kterými již hvězdičku na 100% najdete.
    Hvězdičku si také můžete klasicky zkopírovat zde – *. Označte si ji myší, použijte klávesovou zkratku pro kopírování Ctrl a C, přejděte do dokumentu, kam ji chcete vložit a klikněte do něj a nyní stiskněte současně Ctrl a V. Hotovo!


Tlačítko Fn na klávesnici (také F-Lock):

    Děkuji za váš čas věnovaný článku a za váš komentář. Všechny věcné připomínky, doplnění či otázky k danému článku rád zveřejním. Osobní vzkazy autorovi nebo jiné příspěvky bez informační hodnoty pro ostatní čtenáře budou z komentářů odstraněny, uvítám je však na adrese marek@sovavsiti.cz.
     Zde je rozložení jednotlivých skrytých znaků na české qwertz při stisknutí pravého tlačítka pravý Alt + daný znak. U ostatních českých klávesnic jsou tyto symboly umístěny jinak, jak je patrné v následujícím srovnání..
    Magic SysRq key, je klávesa určená pro operační systém Linux, kde s Alt klávesou slouží pro funkce při zamrznutí systému. Ve Windows nemá primárně žádnou funkci.
    Archivuje konverzaci a všechny další zprávy, které nejsou poslány přímo vám, přeskočí doručenou poštu. V anglické verzi se funkce nazývá Mute a je dostupná i v menu. V české verzi zřejmě zatím není.
    Odstraní konverzaci ze současného pohledu, tj.:v Doručené poště (Inbox) archivuje,ve zprávách s hvězdičkou (Starred) odstraní hvězdičku,v koši (Trash) přesune do Doručené pošty (Inbox),ve složce štítku (label) odstraní daný štítek.Ve složkách Spam, Odeslaná pošta (Sent Mail) a Všechny zprávy (All Mail) nedělá nic.


Klávesy používané v sešitech a listech

    Další možnosí jak najít mapy znaků ve Windows 10 je následující cesta: Start > Seznam programů > P - Příslušenství  > Mapa znaků - (v angličtině pak takto: Start > All Programs > Accessories > System Tools > Character Map)
    F-Lock je to samé u klávesnic společnosti Windows. Jen s tím rozdílem, že pokud tlačítko stisknete funkce automaticky drží zapnutá aniž by jste tlačítko musel nadále držet. Druhým stiskem tlačítko F-Lock opět deaktivujete.
    V systému Windows 10 máte možnost stáhnout aplikaci Centrum myši a klávesnicie. Tato aplikace Vám umožní nastavovat klávesnici a její funkce. Pouze u klávesnic od společnosti Microsoft.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00