Jak na věc


kdo zapřel ježíše

Debata o filmu Ten, kdo tě miloval na MFF KV 2018

    Gestapo neboli německá tajná policie si v této moderní budově zřídila po okupaci Československa své pracoviště. Základem jejich práce byly výslechy podezřelých, pracovní metodou pak brutální mučení. Pečkárna, jak se budově začalo říkat, byla synonymem bolesti a smrti. Sklepní cely, výslechové místnosti  a mučírny, to byla Pečkárna.
    Gestapo prakticky rozbilo všechny odbojové skupiny na území protektorátu. Stačilo chytnout jednoho a v mučírně pak padala další a další jména a síť se rozpadala. Vinní i nevinní, všichni končili stejně. Buď na popravišti, nebo v koncentračním táboře. Pečkárna prostě znamenala konec. Dnes tuto smutnou kapitolu dějin této budovy připomíná pamětní deska na jejím rohu.    
    Vanda Kalinová žila spokojený život na lázeňském maloměstě. Pak ale zasáhl krutý osud a ona se po ztrátě manžela, elitního vyšetřovatele, musí postavit celému světu a udržet rodinu pohromadě. Snad i předvánoční shon by mohl paradoxně pomoci... Jenže pak v manželových věcech narazí na dokumenty, které ukazují, že Josef k ní nebyl ani zdaleka upřímný... Vanda se tak po boku svých dětí a tchyně vydává po stopách temných tajemství, která vedou nejen k nejmocnějšímu muži kraje, ale i do její vlastní minulosti. Odpovědi, které získá, však mohou ohrozit vše, co miluje.


Trochu Poledňáková, trochu Pachl. Ten, kdo tě miloval, dotočil film

    Výslech zpravidla vedli dva gestapáci a sestával se ze systematického bití. Jeden z gestapáckých vyšetřovatelů Oskar Fleischer (česky Řezník), byl mimořádně brutální. Měl také nejvíce zatčených, což se vzhledem k jeho výslechovým metodám dalo předpokládat. Bití holí a pěstí, kopání a do toho opakování stále stejných otázek. Drcení prstů, pálení ohněm, trhání vlasů. Fleischer bil také nejbližší rodinné příslušníky vyslýchané přímo před očima zadržených. Jednomu chlapci ukázal hlavu jeho matky naloženou ve formaldehydu, aby ho přiměl vypovídat. Takovému psychickému teroru neodolal téměř nikdo.
    Pokud jste z telefonního čísla 467072399 obdrželi nevyžádaný hovor, nechtěnou SMS zprávu nebo jste byli pouze prozvoněni, tak se na této stránce můžete podívat na komentáře ostatních k tomuto telefonnímu číslu nebo můžete případně zjistit, komu patří číslo 467072399. Můžete také zanechat komentář, abyste pomohli ostatním.
    První kriminální román populární Marie Poledňákové je plný nejen napětí a sympatických postav, ale i humoru a ironie, na které jsme v autorčiných dílech zvyklí
    Známý byl například tzv. biograf, tedy místnosti, kde lidé čekající na výslech museli sedět vzpřímeně bez hnutí s rukama na kolenou a před nimi byla bílá zeď. Seděli ve dvou řadách za sebou, proto název biograf. Na cedulce bylo také napsáno, že vězni se nesmí mezi sebou jakkoliv bavit. Trestem byly tři dny půstu a stání. Tři dny ve stoje a bez jídla jako trest za pár slov dokladuje, jak brutální nacisté byli.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00